Blog książkowy - Powiedz TAK – życiu, miłości i przebudzeniu - Moc przebudzenia. Jak żyjemy, tak odchodzimy - Pema Chödrön - zaczytanyksiazkoholik.pl

Powiedz TAK – życiu, miłości i przebudzeniu – „Moc przebudzenia. Jak żyjemy, tak odchodzimy”


„Moc przebudzenia. Jak żyjemy, tak odchodzimy” to podróż przez refleksje na temat życia i śmierci, przewodzona przez mądrość i głęboką duchowość Pemy Chödrön. Autorka, wybitna nauczycielka buddyzmu tybetańskiego, prezentuje nam nie tylko spojrzenie na fizyczną śmierć, ale także na sposób, w jaki żyjemy każdego dnia.

To jest książka o lęku przed śmiercią. A mówiąc precyzyjniej, to jest książka, która stawia pytanie: „Jak sobie radzimy z najbardziej fundamentalnym lękiem, czyli lękiem przed śmiercią”.

Książka otwiera drzwi do introspekcji i zastanowienia się nad tym, co naprawdę ważne jest w życiu. Pema Chödrön skupia się na tym, jak nasze codzienne wybory, nawyki i podejście do różnych sytuacji kształtują zarówno naszą teraźniejszość, jak i sposób, w jaki stoimy wobec nieuchronnej rzeczywistości śmierci.

Jednym z najważniejszych aspektów tej książki jest jej zdolność do przekazywania trudnych myśli w sposób zrozumiały. Autorka unika pretensjonalności. Otwarcie dzieli się swoimi doświadczeniami i mądrością, co sprawia, że czujemy się zaproszeni do głębszego zastanowienia nad własnym życiem.

Nie lubimy niepewności, braku bezpieczeństwa i bezpostawności.

Chödrön nie unika trudnych tematów, włączając w to konfrontację z cierpieniem, strachem i nieuchronnością śmierci. Robi to jednak z delikatnością i empatią, co pozwala nam podążać za nią w tej podróży. Przedstawione przykłady pokazują nam, jak inni radzili sobie ze śmiercią i pogodzeniem się z nieuniknionym.

Zgodnie z tybetańskim systemem wierzeń ciało składa się z pięciu żywiołów: ziemi, wody, ognia, powietrza i przestrzeni.

Książka ta nie tylko skupia się na temacie śmierci jako zjawiska fizycznego, ale również analizuje, jak nasze codzienne wybory wpływają na naszą umiejętność radzenia sobie z życiem i śmiercią. Pema Chödrön inspiruje nas, czytelników do odkrywania głębokiej siły w akceptacji rzeczywistości oraz do budowania bardziej pełnego i znaczącego życia, niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość.

„Moc przebudzenia. Jak żyjemy, tak odchodzimy” to książka dla tych, którzy szukają duchowego zrozumienia życia i śmierci. To książka dla tych, którzy chcą bardziej świadomie i pełniej przeżywać każdy moment. Pema Chödrön stworzyła książkę, która nie tylko edukuje, ale przede wszystkim inspiruje do głębokiej refleksji nad sensem istnienia. To lektura, która może zmienić spojrzenie na życie i pomóc zrozumieć, że umieranie i życie są nierozerwalnie ze sobą związane.

Tytuł: Moc przebudzenia. Jak żyjemy, tak odchodzimy
Tytuł oryginału: How We Live Is How We Die
Autor: Pema Chödrön
Gatunek: rozwój osobisty, poradnik
Wydawnictwo Zwierciadło
Data wydania: 08-11-2023
Ilość stron: 224
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Barbara Kłębowska
Cena okładkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Luksus arabskich pałaców - Marcin Margielewski - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Luksus arabskich pałaców”, Marcin Margielewski

Możliwość zajrzenia za pilnie strzeżone mury arabskich pałaców jest dostępna tylko dla nielicznych. W świecie, w którym miliony ludzi nie mogą zaspokoić swoich niezbędnych potrzeb życiowych, istnieją tysiące takich, którzy otaczają się tonami tego, co zupełnie zbędne. Mieszkają w luksusowych twierdzach, inkrustowanych złotem klatkach z włoskiego marmuru, udając szczęście… Bogate Arabki uwielbiają robić zakupy w drogich butikach i urządzać


Podsumowanie, zaczytanyksiazkoholik.pl

Podsumowanie czytelnicze – październik 2021

Jak co miesiąc nadszedł czas na podsumowanie zrecenzowanych w październiku książek. Mam nadzieję, że wśród nich znajdzie się taka, która Was zainteresowała. „Nie wszystko złoto co się świeci, nie wszyscy włóczący się są zagubieni.” – -J.R.R. Tolkien, Władca pierścieni