„Głodna Góra”, Jola M. Mroszczy,z aczytanyksiazkoholik.pl

Połączenie z Naturą w książce pt. „Głodna Góra”, Jola M. Mroszczyk


„„Głodna Góra” to opowieść o wyjątkowym znaczeniu. To wskazówka dla tych, którzy pragnąc połączenia z Naturą, szukają własnej drogi rozwoju duchowego. To przestroga dla traktujących Ziemię instrumentalnie, bezmyślnie czerpiących z jej zasobów”.

„Życie w otoczeniu gór Caha płynie swoim rytmem. Przyroda olśniewa, a roztaczające się piękno wpływa na życie mieszkających tu ludzi. Mimo trudnej przeszłości i niespełnionych marzeń Maks i Elen odnajdują swoje miejsce na ziemi, stając się dla siebie wsparciem.

Głodna Góra jest także celem rodzinnej wyprawy Richarda, jego żony i dzieci. Zatrzymują się w domu braci O’Sullivan. Jakie tajemnice odkryje przed nimi okolica?

Jest też pleśń. To ona odgrywa tu główną rolę. Tajemnicza substancja zdaje się w zamierzony sposób rozprzestrzeniać, jak gdyby posiadała swój własny rozum. Czy „pożera” to, co stanie na jej drodze? Czy to przez nią góra nazywana jest „głodną”?”

Źródło: Wydawnictwo Nowoczesne

Tyle słowem wstępu od Wydawcy. Co ja o niej sądzę? Książka, mimo iż cieniutka to czyta się ją z uwagą. Tekst nie należy do najprostszych i dawałam jej drugą szansę. Niekiedy tak mam, że coś nie zagra z daną książką, odkładam ją na czas czytania innej i powracam ze zdwojoną siłą. Czytanie umilają przepiękne moim zdaniem ilustracje, autorstwa samej autorki. Nie wiem dlaczego, ale okładka i te ilustracje skradły moje serce (w galerii macie kilka zamieszczonych). To z ich powodu, co może się okazać dla niektórych błahą sprawą, dałam lekturze drugą szansę. I nie żałuję. Jeśli lubicie eseje, to polecam Wam tę książkę. Eseje nie należą do łatwych lektur, dlatego też sięgając po tego typu literaturę, należy to mieć z tyłu głowy, aby nie przekreślić książki, która i tak należy do bardziej wymagającego gatunku.Tytuł: Głodna Góra
Autor: Jola M. Mroszczyk
Gatunek: opowiadanie, esej
Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 23-07-2021
Ilość stron: 89
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Dla młodzieży – „W pułapce. Five Nights at Freddy’s”

„W Pułapce” to książka skierowana dla młodszego czytelnika. Znajdziemy w niej 3 opowiadania mrożące krew w żyłach. W pierwszym opowiadaniu poznajemy siedmioletniego Oswalda, dla którego nieubłaganie zbliżają się wakacje. Kiedy jeszcze w mieście działała fabryka, działało w nim kino, lodziarnia, sklepy z grami i kartami. Kiedy została zamknięta, prace straciły setki osób.


Daniela Farnese

Daniela Farnese

Pisarka urodziła się w Neapolu i mieszkała na całym świecie, zanim zatrzymała się w Mediolanie. Ukończyła języki orientalne, ma pasję do wina i dwa koty. Współpracuje z agencjami komunikacyjnymi, produkcjami filmowymi, czasopismami, radiem i telewizją.