„Głodna Góra”, Jola M. Mroszczy,z aczytanyksiazkoholik.pl

Połączenie z Naturą w książce pt. „Głodna Góra”, Jola M. Mroszczyk


„„Głodna Góra” to opowieść o wyjątkowym znaczeniu. To wskazówka dla tych, którzy pragnąc połączenia z Naturą, szukają własnej drogi rozwoju duchowego. To przestroga dla traktujących Ziemię instrumentalnie, bezmyślnie czerpiących z jej zasobów”.

„Życie w otoczeniu gór Caha płynie swoim rytmem. Przyroda olśniewa, a roztaczające się piękno wpływa na życie mieszkających tu ludzi. Mimo trudnej przeszłości i niespełnionych marzeń Maks i Elen odnajdują swoje miejsce na ziemi, stając się dla siebie wsparciem.

Głodna Góra jest także celem rodzinnej wyprawy Richarda, jego żony i dzieci. Zatrzymują się w domu braci O’Sullivan. Jakie tajemnice odkryje przed nimi okolica?

Jest też pleśń. To ona odgrywa tu główną rolę. Tajemnicza substancja zdaje się w zamierzony sposób rozprzestrzeniać, jak gdyby posiadała swój własny rozum. Czy „pożera” to, co stanie na jej drodze? Czy to przez nią góra nazywana jest „głodną”?”

Źródło: Wydawnictwo Nowoczesne

Tyle słowem wstępu od Wydawcy. Co ja o niej sądzę? Książka, mimo iż cieniutka to czyta się ją z uwagą. Tekst nie należy do najprostszych i dawałam jej drugą szansę. Niekiedy tak mam, że coś nie zagra z daną książką, odkładam ją na czas czytania innej i powracam ze zdwojoną siłą. Czytanie umilają przepiękne moim zdaniem ilustracje, autorstwa samej autorki. Nie wiem dlaczego, ale okładka i te ilustracje skradły moje serce (w galerii macie kilka zamieszczonych). To z ich powodu, co może się okazać dla niektórych błahą sprawą, dałam lekturze drugą szansę. I nie żałuję. Jeśli lubicie eseje, to polecam Wam tę książkę. Eseje nie należą do łatwych lektur, dlatego też sięgając po tego typu literaturę, należy to mieć z tyłu głowy, aby nie przekreślić książki, która i tak należy do bardziej wymagającego gatunku.Tytuł: Głodna Góra
Autor: Jola M. Mroszczyk
Gatunek: opowiadanie, esej
Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 23-07-2021
Ilość stron: 89
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

„Zanim zniknęła", Lisa Gardner

„Zanim zniknęła”, Lisa Gardner

Jedna z najbardziej wyczekiwanych książek 2021 roku, m.in. Według Good Morning America, „Mystery Tribune” i Crimereads. Książka miesiąca i najlepszy thriller stycznia 2021 roku na Amazonie. Kolejna silna postać wykreowana przez Lisę Gardner. Zwyczajna kobieta niecofająca się przed niczym, by odnaleźć zaginionych, o których nikt już nie chce pamiętać.


Rudowłosa ze Starych Babic

Recenzja patronatu medialnego – „Rudowłosa ze Starych Babic”

Pewnie historia nie raz przyjmie miano Brzydkiego Kaczątka czy Kopciuszka, ale taka jest prawda, że trudno to inaczej określić. Naszą bohaterką jest rudowłosa Olga zwana Chmurką, która po śmierci swoich rodziców została przysposobiona przez wspólnika swojego ojca.