Podróż-Wielka Panda i Mały Smok - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Poczucie humoru i mądrość w książce pt. „Podróż. Wielka Panda i Mały Smok”, James Norbury


Uwielbiam książki, które niosą za sobą mnóstwo mądrości, z których mogę wyciągać wnioski i nauki na przyszłość, nie tylko dobrą zabawę. Często boimy się zmian, które spotykają nas w życiu, tak samo zmian bał się Mały Smok. W takich momentach uwalniają się w nas nieznane nam często emocje, poznajemy wówczas bardziej siebie. Wyzwalają się emocje, które pozwalają nam łatwiej przetrwać życiowe zawirowania.

Jeszcze ważniejsze jest to, że podzieliłeś się ze mną tym, co czujesz. Idziemy razem przez życie, przez dobre i złe chwile.

Nasi mali bohaterowie stracili coś ważnego, nie będą mogli wrócić do domu, nie zobaczą również przyjaciół. Byli w zupełnie obcym dla siebie miejscu, pełnym niebezpieczeństw.

Nie ma nic złego w korzystaniu z dóbr tego świata.
Musimy się tylko upewnić, że nami nie zawładną.

Często jest tak, że w jednym momencie wszystko idzie w dobrym kierunku, by za chwilę zrobić obrót o 180 stopni i dochodzi do katastrofy. Przysłowiowe światełko w tunelu zaczyna gasnąć.

Książka posiada piękne ilustracje inspirowane japońską kaligrafią i drzeworytami. Mądrości naszych bohaterów przemówią do każdego. Bez względu na to, ile mamy lat. Czy dopiero zaczynamy życie i świat stoi przed nami otworem, czy życie zmusza nas do radykalnych zmian. Książkę z ręką na sercu mogę polecić każdemu.

Tytuł: Podróż. Wielka Panda i Mały Smok
Tytuł oryginału: The journey: A Big Panda and Tiny Dragon
Autor: James Norbury
Gatunek: literatura dziecięca, młodzieżowa
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 26-10-2022
Ilość stron: 160
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 65,90 zł
Tłumaczenie: Aldona Sieradzka-Krupa


Dodaj komentarz


Czytaj także

Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem - Adrian Markowski - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem”, Adrian Markowski

Niezależenie od tego, czy nazwy i kolejność dni tygodnia i miesięcy sprawiają kłopot twojemu dziecku, czy też nie, ta książka jest dla niego. Przecież każdy musi się nauczyć, że piątek jest po czwartku, a wrzesień po sierpniu, a najlepiej i najszybciej uczymy się wtedy, gdy sprawia nam to przyjemność. Autor zawartych w książce zabawnych wierszyków nie tylko uczy dzieci, ale


"Debeściara"

„Debeściara” – tego się nie spodziewałam!

Kolor oczu – sprany jeans, włosy – lekko pofalowane, sięgające łopatek, figura – jak modelka na diecie KFC. Monika nie ma łatwego życia, zawsze ma pod górkę. Zima woda pod prysznicem, praca, która nie ma zamiaru jej znaleźć, „przyjaciółki” współlokatorki, które tylko się z niej nabijają, kot, który wiecznie wchodzi jej pod nogi no i co najważniejsze – nazwisko … Cipucha