Blog książkowy - Nic nie rani tak jak miłość - Paige Toon - zaczytanyksiazkoholik.pl

Odnalezienie szczęścia na nowo – „Nic nie rani tak jak miłość”, Paige Toon


„Nic nie rani tak jak miłość” autorstwa Paige Toon to poruszająca i pełna emocji opowieść o miłości, stracie i poszukiwaniu drugiej szansy. Książka przyciąga nie tylko złożoną fabułą, ale również głębią emocjonalną i autentycznością postaci.

Główna bohaterka, Wren, zmaga się z trudnym okresem w swoim życiu po bolesnym rozstaniu z narzeczonym. Chcąc oderwać się od myśli związanych z porzuceniem, od pracy, od chodzenia tymi samymi ścieżkami, którymi kiedyś chodziła, trzymając się za ręce z byłym narzeczonym, próbując odnaleźć siebie na nowo, trafia do domu swojego taty i macochy w małym miasteczku w Stanach, gdzie na nowo stara się odkrywać siłę więzi rodzinnych w tym z przyrodnią siostrą i przyjaźni. Wren jednak ma wrażenie, że jest oddzielona od tej części swojego życia, jakby w ogóle do niej nie należała. To właśnie w tym miejscu na sąsiedniej farmie spotyka Andersa, zranionego mężczyznę, który pięć lat wcześniej stracił żonę i cały czas walczy z tym, aby nauczyć się żyć bez niej oraz jego brata Jonasa. Ich relacje, rozwijające się w cieniu przeszłych traum, stają się centralnym punktem powieści.

Czy Wren, kiedy dowie się, co stało się z żoną Andersa, będzie w stanie poświęcić wszystko, aby walczyć o swoje szczęście?

Skarbie, to miasteczko jest o wiele za małe dla was dwojga – powiedziała współczująco mama, gdy zobaczyła, że mruganiem próbuję powstrzymać łzy.

Paige Toon stworzyła skomplikowane emocjonalnie postaci. Wren i Anders to bohaterowie, których łatwo polubić i zrozumieć, co sprawia, że ich losy są nam bliskie i angażujące. Toon nie boi się poruszać trudnych tematów, takich jak utrata bliskiej osoby, zdrada czy walka z wewnętrznymi demonami, co dodaje powieści autentyczności i głębi.

Nie umiem sobie wyobrazić, co musiałaś czuć za każdym razem, gdy wsiadałaś do samolotu, całkiem sama, i pokonywałaś te setki kilometrów, żeby zobaczyć się z tatą. Zawsze postrzegałam cię jako swoją odważną supersiostrę. Tak strasznie pragnęłam, żebyś mnie polubiła. Ale ty ledwo byłaś w stanie mnie znieść.

Narracja jest płynna i pełna emocji, a styl pisania Paige Toon sprawia, że książkę czytało mi się jednym tchem. Opisy miejsc i uczuć są na tyle sugestywne, że niemal czułam się częścią świata przedstawionego w powieści. Opis farm, prac polowych, sadownictwa… Autorka zręcznie balansuje między momentami pełnymi nadziei a chwilami pełnymi smutku, co sprawia, że historia jest nie tylko wzruszająca, ale i prawdziwa.

Nie sądziłam, że można jednocześnie czuć tak wielką miłość i tak głęboki ból.

Jednym z najważniejszych wątków książki jest odbudowa siebie po trudnych doświadczeniach i odkrywanie, że miłość może mieć różne oblicza. „Nic nie rani tak jak miłość” to powieść, która przypomina, że życie, mimo jego bolesnych momentów, niesie ze sobą również możliwość uzdrowienia i odnalezienia szczęścia na nowo.

Dla fanów literatury obyczajowej i romansów, książka Paige Toon będzie prawdziwą perełką. „Nic nie rani tak jak miłość” to opowieść, która pozostanie ze mną na długo. Autorka udowadnia, że potrafi wniknąć w najgłębsze zakamarki ludzkiego serca i stworzyć historię pełną nadziei i miłości.

Tytuł: Nic nie rani tak jak miłość
Tytuł oryginału: Only Love Can Hurt Like This
Autor: Paige Toon
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 08-20023
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Kamil Bogusiewicz
Cena okładkowa: 49,9 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Sixteen Souls - Rosie Talbot - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Sixteen Souls”, Rosie Talbot

„Sixteen Souls” to młodzieżowa powieść grozy i romans fantasy w jednym. Połączenie zapierającej dech w piersiach przygody i romantycznych uniesień serca! W nawiedzonym Yorku nawet śmierć ma się czego bać. Szesnastoletni Charlie ma w życiu same problemy. Jest jasnowidzem w Yorku, najbardziej nawiedzonym mieście w Europie, a wszyscy jego przyjaciele są duchami. W sferze uczuć też nie idzie mu najlepiej – obiekt jego westchnień znów spotyka się z kimś innym.


Grzegorz Wielgus, "SAAL"

Grzegorz Wielgus, „SAAL”

Przez tajemniczą przesyłkę, która przypadkiem znalazła się w jej rękach, kobieta staje się celem potężnej grupy przestępczej. Jej śladem podąża Saal – uzbrojony, doskonale wyszkolony najemnik, który ma tylko jedno zadanie: odzyskać paczkę za wszelką cenę. Aby przetrwać, Alicja musi wypełniać jego polecenia – inaczej wyda na siebie oraz najbliższych wyrok śmierci. Czas rozpocząć polowanie