Obowiązkowa dla fanów thrillerów prawniczych - Lista sędziego - John Grisham - zaczytanyksiazkoholik.pl

Obowiązkowa dla fanów thrillerów prawniczych – „Lista sędziego”, John Grisham


„Lista Sędziego” to thriller prawniczy i kryminał, który zabrał mnie w mroczne zakamarki amerykańskiego systemu sądowniczego. John Grisham, mistrz gatunku, po raz kolejny udowadnia swoje umiejętności konstruowania intrygującej fabuły, która trzymała w napięciu do samego końca.

Główną bohaterką tej historii jest niemal czterdziestoletnia Lacy Stoltz znana co to niektórym z „Demaskatora”. Lacy jest prawniczką od dwunastu lat pracującą w KDS i zajmującą się etyką zawodową sędziów na Florydzie. Do czynienia miała z wieloma, jak to sama określała świrami i niezrównoważonymi osobami. Po udanym ujawnieniu skorumpowanej sędzi Lacy znajduje się w punkcie zwrotnym swojej kariery – zmęczona rutyną i nudą gotowa na nowe wyzwania. Te pojawiają się wraz z tajemniczą kobietą, Jeri Crosby, która prowadzi własne śledztwo w sprawie morderstwa swojego ojca. Ich drogi krzyżują się w świecie, gdzie sędziowie stają się egzekutorami zemsty, a sprawiedliwość schodzi na drugi plan.

Marzę o tym, żeby dopaść człowieka, który zabił mojego ojca. I marzę o tym, żeby nie znaleźć się na jego liście.

Ross Bannick cieszyłsię wysokim statusem, jest popularnym i zamożnym sędzia sądu okręgowego, jawi się jako postać dwuznaczna – na zewnątrz pełen powagi i autorytetu, w rzeczywistości ukrywa mroczną stronę swojej osobowości. Jego zbrodnicza działalność, polegająca na eliminacji osób, które mu się naraziły na przestrzeni wielu lat, staje się punktem centralnym tej opowieści. Uwielbia manipulować ludźmi, jest socjopatą, który zabija dla zemsty, a sporo satysfakcji daje mu samo planowanie morderstwa idealnego. Ale czy takie istnieje?

John Grisham jak to Grisham mistrzowsko balansuje pomiędzy napięciem a zaskoczeniem, stopniowo odsłaniając kolejne warstwy intryg i tajemnic, które zabrały mnie w spiralę emocji. Dialogi są błyskotliwe, akcja dynamiczna, a postacie wyraziste i dobrze wykreowane.

„Lista Sędziego” to książka, która nie tylko zapewnia doskonałą rozrywkę, ale również zmusza do refleksji nad granicami sprawiedliwości i moralnością działań ludzkich. Dla fanów thrillera prawniczego oraz dla miłośników literatury zawiązanej wokół sądownictwa ta powieść Johna Grishama jest prawdziwą perełką, której nie można przegapić.

Tytuł: Lista sędziego
Tytuł oryginału: The Judge’s List
Autor: John Grisham
Cykl: Lacy Stoltz (tom 2)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 28-02-2024
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Cena okładkowa: 59,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Dom na końcu świata -Dean Koontz - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Dom na końcu świata”, Dean Koontz

Arcymistrz suspensu powraca z kolejną mrożącą krew w żyłach książką. Powieść o lękach, które znamy… i tych, których nie znamy. Takich, jakich nawet sobie nie wyobrażaliśmy. Wkrótce nikt nie znajdzie miejsca na ziemi, gdzie będzie mógł się ukryć. Zmagająca się z druzgocącą stratą i chroniąca się przed miażdżącą niesprawiedliwością Katie mieszka samotnie w przypominającym fortecę kamiennym domu na odizolowanej


Jessikka Aro, Trole Putina, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Trolle Putina”, Jessikka Aro

Rosja toczy w internecie wojnę przeciwko cywilom. Każda krytyczna opinia to głos wroga. Nie przebiera się w środkach ani nie zwraca uwagi na granice prawa, gdy wrogów chce się uciszyć. W książce zostały szczegółowo przedstawione inspirowane i aprobowane przez Kreml nagonki, które przeprowadzono ostatnimi laty w Polsce, Finlandii i wielu innych krajach. Punktem głównym są wymierzone w prywatne osoby ponadpaństwowe akcje, niekiedy wyczerpujące definicję przestępstwa.