Nominacja Goodreads - najlepszy romans roku 2022 - „Delilah Green ma to gdzieś - Ashley Herring Blake - zaczytanyksiazkoholik.pl

Nominacja Goodreads – najlepszy romans roku 2022 – „Delilah Green ma to gdzieś”, Ashley Herring Blake


„Delilah Green ma to gdzieś” autorstwa Ashley Herring Blake to poruszająca, pełna emocji i autentyczna opowieść o miłości, akceptacji siebie oraz odwadze podjęcia ryzyka. Ta queerowa komedia romantyczna przyciągnęła mnie od pierwszych stron i nie pozwalała oderwać się od lektury.

Główną bohaterką jest Delilah Green, pewna siebie kobieta, której życie w Nowym Jorku wydaje się idealne, pełne sukcesów zawodowych i spontanicznych romansów. Jej kariera jako fotografki kwitnie, a życie toczy się pełną parą. Decyzja o powrocie do rodzinnego miasteczka, Bright Falls, na ślub przyrodniej siostry staje się punktem zwrotnym w jej życiu. Miasteczko, te kojarzy jej się z bolesnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Tam napotyka Claire Sutherland, która prowadzi księgarnię i wychowuje samotnie córkę. To spotkanie prowadzi do serii zdarzeń, które zmieniają życie obu kobiet.

Opowieść opiera się na zawiłych i pełnych napięcia relacjach między Delilah a Claire. Ich interakcje pełne są sprzeczności, emocji i humoru, tworząc głęboko zarysowane postacie. Ich dialogi i myśli są prawdziwe, co sprawia, że książka zyskuje autentyczność.

Ashley Herring Blake porusza wiele tematów, w tym przeszłość, trudne decyzje, odwagę stawienia czoła swoim lękom oraz akceptację swojej tożsamości. Powieść w wyjątkowy sposób ukazuje procesy wewnętrzne bohaterek, ich dylematy moralne i zmiany, które zachodzą w ich życiach. To nie tylko historia miłosna, ale również podróż ku samopoznaniu.

Wprowadzenie elementów queerowej tematyki w książce jest ważne, ponieważ ukazuje różnorodność miłości i tożsamości. Autorka z subtelnością przedstawia, jak bohaterki radzą sobie z tymi wyzwaniami i jak ich relacja ewoluuje na przestrzeni historii.

„Delilah Green ma to gdzieś” to historia, która ciepło trafia do serca, bawi i wzrusza jednocześnie. Czytając tę książkę, można poczuć się, jakby się toczyło życie obok Delilah i Claire, a ich historie były autentyczną podróżą przez zmienne emocje, wyzwania i przełomy.

Tytuł: Delilah Green ma to gdzieś
Tytuł oryginału: Delilah Green Doesn’t Care
Autor: Ashley Herring Blake
Cykl: Bright Falls (tom 1)
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Media Rodzina, Gorzka Czekolada
Data wydania: 14-06-2023
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Miłosz Urban
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Walka dobra ze słem - Bellator - Weronika Kacprzak - zaczytanyksiazkoholik.pl

Walka dobra ze złem – „Bellator”, Weronika Kacprzak

„Bellator” to podróż w mroczny, magiczny świat, gdzie zagrożenie czai się na każdym kroku. Opowieść rozgrywa się w malowniczej osadzie Wellneice, która wydaje się oderwana od reszty świata, spokojna i idylliczna. Lokalni mieszkańcy nigdy nie zostawali włączeni w regionalne konflikty, co sprawiało, że nie pozyskali sobie wrogów w sąsiednich królestwach. Nikt nie przejmował


Rozmowa z Marcelem Woźniakiem

Zapraszam Was dzisiaj na rozmowę z Marcelem Woźniakiem. Znajdziecie w niej odpowiedzi m.in. na to dlaczego padł wybór na Gabrielę Gargaś, nad czym pracuje na UMK w Toruniu czy to, co daje mu największą satysfakcję.