Blog książkowy - Jeziora na skraju wyschnięcia - Michał Itrich

Niezwykle ciekawa – „Jeziora na skraju wyschnięcia”, Michał Itrich


„Jeziora na skraju wyschnięcia” Michała Itricha to książka, która przykuwa uwagę i wywołuje niezwykle silne emocje. Jest to lektura, która zmusza nas do spojrzenia głębiej w problematykę zanikających jezior na całym świecie. Przede wszystkim budzi ona w nas głęboki smutek i zaniepokojenie.

Autor przedstawia nam obraz jezior, które były niegdyś źródłem życia dla licznych ekosystemów i społeczności. To miejsca, które od wieków były źródłem wody, ryb, a także kultury i tradycji. Jednak teraz, w wyniku zmian klimatycznych i działalności człowieka, te jeziora stają się martwymi i pustymi obszarami. To powoduje ogromne cierpienie ludzi, którzy tracą swoje źródło utrzymania i dostępu do wody pitnej. To także tragedia dla przyrody, która traci swoje siedliska i gatunki stają się zagrożone.

Książka ta wywołała u mnie poczucie bezsilności. Patrząc na ogrom problemu, którym jest zanikanie jezior na skalę światową, czułam się mała i bezradna. Jednak równocześnie dała mi nadzieję, że istniejące programy rekultywacyjne, jak i starający się ludzie próbują odwrócić ten proces. To inspiruje nas do działania i zaangażowania się w ochronę środowiska.

„Jeziora na skraju wyschnięcia” to także przypomnienie o naszej odpowiedzialności za planetę i konieczności podjęcia działań na rzecz ochrony przyrody. To lektura, która wstrząsa naszą świadomością i budzi w nas chęć podejmowania działań, które pomogą zatrzymać to tragiczne zjawisko.

Książka Michała Itricha nie tylko dostarcza nam wiedzy na temat zanikających jezior, ale także wywołuje silne emocje i zachęca do refleksji i działania. To lektura, która nie pozostawia nas obojętnymi i inspiruje nas do troski o naszą planetę i jej skarby przyrody.

Tytuł: Jeziora na skraju wyschnięcia
Autor: Michał Itrich
Gatunek: popularnonaukowa, ekologia, geografia, hydrologia
Wydawnictwo Nowoczesne
Data wydania: 19-07-2023
Ilość stron: 193
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Łączniczki z Paryża, Pam Jenoff, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Łączniczki z Paryża”, Pam Jenoff – opowieść o odwadze i wielkiej determinacji kobiet

„Łączniczki z Paryża” to „zainspirowana prawdziwymi zdarzeniami poruszająca historia przyjaźni i zdrady w czasach II wojny światowej”. „W czasie wojny prawda jest tak cenna, że zawsze powinna jej towarzyszyć obstawa złożona z kłamstwa.” – Winston Churchill


Empik Selfpublishing

Grupa Empik uruchamia platformę do samodzielnego wydawania książek

Już dziś startuje nowa usługa Empik Selfpublishing. Jeśli kiedyś szukaliście sposobu na szybkie wydanie własnej książki, to może to być jeden z lepszych momentów, by to zrobić. Empik jest jednym z najczęściej wybieranych źródeł, jeśli chodzi o zakupy książek papierowych, ebooków czy audiobooków, więc dość mało zaskakującym ruchem może być dzisiejsza premiera, ale