Jak przetrwać apokalipsę zombie - Krzysztof Bryński - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Niezbędny podręcznik surwiwalu – „Jak przetrwać apokalipsę zombie”


Zombie, żywe trupy od ponad pięćdziesięciu lat wykorzystywane są w literaturze, jak również trafiają na ekrany kin. Są nieśmiertelne, tak samo, jak ich motyw. Inspiracja zombie, które na przestrzeni lat przyjęły dziesiątki nazw (nieumarli, zgniłki, umrzyki…) są wykorzystywane nie tylko w horrorach czy fantastyce, ale znalazły swoje miejsce również w komediach. Gatunek nie stanowi dla twórców problemu, są w stanie w każdy wpleść motyw zombie. Przeciwieństwem do filmów i literatury stanowią gry komputerowe. To tutaj twórcy dali możliwość graczowi, by ten sam podejmował decyzję, co w danym momencie zrobi, jak się zachowa.

„Jak przetrwać apokalipsę zombie” to książka, która przedstawia różne scenariusze apokalipsy zombie oraz strategie przetrwania w takiej sytuacji. Krzysztof Bryński chce pomóc czytelnikowi odpowiedzieć na pytanie, które sobie pewnie nie raz sami zadawaliśmy, oglądając lub czytając o apokalipsie: Jak ja bym sobie poradził/poradziła, kiedy byłbym/byłabym w takiej sytuacji?

Nieśmiertelność jest możliwa, prawda? Otóż nieprawda, a przynajmniej nie do końca. Pewna malutka meduza imieniem naukowym Turritopsis w pewnym sensie jest nieśmiertelna. Jak?

Autor skupia się na aspektach takich jak przygotowanie, ekwipunek, umiejętności oraz psychologia przetrwania. Przybliża nam również samych zombie, to jak przebiega proces zarażania, ile czasu trwa, kiedy do niego może dojść, czego ogólnie spodziewać się w momencie, kiedy staniemy twarzą w twarz z nimi, lub zostaniemy ugryzieni.

Książka jest napisana w przystępny i zrozumiały sposób, jest bogata w praktyczne porady i wskazówki dla czytelników na niemal 600 stronach. Warto zwrócić uwagę na to, że książka skierowana jest do szerokiego grona czytelników, od tych którzy interesują się tematyką apokalipsy zombie po tych, którzy chcą się przygotować na ewentualną taką sytuację. Mogę polecić tę książkę dla osób, które interesują się tematyką przetrwania oraz dla tych, którzy lubią książki z gatunku science fiction.

Tytuł: Jak przetrwać apokalipsę zombie
Autor: Krzysztof Bryński
Gatunek: paranaukowa: poradnik fantastyczny
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 05-12-2022
Ilość stron: 595
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 80,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Katedra i Klinika Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (1921 – 2021)

„Katedra i Klinika Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (1921 – 2021)”

„Pomysł napisania i wydania niniejszej monografii zrodził się w ramach przygotowań do obchodów 100-lecia Kliniki. Wyrastał on z naszego głębokiego przekonania o konieczności zachowania


Baltica - Piotr Borlik - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Baltica”, Piotr Borlik

Witamy na pokładzie MF Baltica – tu zwykła podróż zmienia się w nieustającą zabawę. Uważaj jednak, by nie zatracić się w niej. Wystarczy chwila nieuwagi, a już nigdy nie zejdziesz na ląd.
Pasażerowie MF Baltica podróżują w różnym celu. Trójkę z nich łączy jednak coś więcej niż turystyczny rejs tym samym statkiem. Przykładny mąż, imprezująca studentka i starsza pani mają wrażenie, że umknęło im coś istotnego. Niedługo okazuje się, że ten brakujący element wspomnień może im uratować życie.