Blog książkowy - Niezawodny Jack Reacher - Sekret - Andrew Child - Lee Child - zaczytanyksiazkoholik.pl

Niezawodny Jack Reacher – „Sekret”, Andrew Child, Lee Child


„Sekret” to kolejny (28.) wciągający tom serii sensacyjnej, która przyciąga czytelników na całym świecie, której bohaterem jest Jack Reacher. Lee Child ponownie współpracuje z bratem, Andrew Childem, co dodaje nowego smaku i dynamiki fabule.

Podróż do Chicago roku 1992. W tajemniczych okolicznościach z okna z dwunastego piętra szpitala wypada pacjent. Nikt nie wie, że chwilę przed odwiedziły go dwie nieznajome osoby z pewną listą nazwisk, żądając odpowiedzi, na mogłoby się wydawać proste pytanie. Pytanie, które jednak zaskoczyło mężczyznę. To wydarzenie staje się punktem wyjścia do skomplikowanego śledztwa, w którym ginie więcej osób. Każda z nich była naukowcem. Co takiego zrobili w Indiach w tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym dziewiątym, że spotkał ich taki przykry los? Czy faktycznie zawinili? Kto jest na tajemniczej liście i kto poniesie śmierć?

Wiedział, że w ciągu najbliższych dwóch dni człowiek, który likwidował naukowców z 1969 roku, może uderzyć ponownie.

W głównej roli pojawia się niezawodny Jack Reacher, który zostaje wplątany w tę intrygującą sprawę. Mimo że Reacher został zdegradowany i znalazł się w niezręcznej sytuacji, nadal emanuje pewnością siebie i umiejętnością radzenia sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Jest bardzo wytrzymały fizycznie, posiada doskonałe umiejętności walki i detektywistyczne zdolności. Jego charakter cechuje się prostotą, pragmatyzmem i niezależnością. A ja uwielbiam go za całokształt.

Błagam, przecież mnie znacie. I na pewno wiecie, jakie są dwa najpiękniejsze słowa w angielszczyźnie. Free alcohol. Nie mylić z alcohol free.

Fabuła „Sekretu” składa się z misternie splecionych wątków, które stopniowo odkrywały przede mną zawiłości tajemniczego morderstwa sprzed lat. Akcja toczyła się wartko, nie dając chwili wytchnienia, a tajemniczość zagadki utrzymywała napięcie na najwyższym poziomie. Jednym z atutów tej powieści jest również wierność postaci Jacka Reachera oraz umiejętność Autora ukazania jego niezależności i sprytu. Choć sytuacja, w jakiej się znajduje, może być trudna, Reacher nadal działa zgodnie ze swoimi zasadami, co sprawiało, że nie mogłam się oderwać od lektury.

„Sekret” to kolejny udany tom w serii, który zapewnia dawkę emocji, adrenaliny i zagadek kryminalnych. Dla fanów serii oraz miłośników sensacyjnych powieści ta książka będzie niezwykłą przygodą, którą warto przeżyć.

Tytuł: Sekret
Tytuł oryginału: The Secret
Autor: Andrew Child, Lee Child
Cykl: Jack Reacher (tom 28)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 10-04-2024
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Jan Kraśko
Cena okładkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

„Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty”, James Clear, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty”, James Clear

„Drobne zmiany, niezwykłe efekty. „Atomowe nawyki” to sprawdzona i poparta naukowymi dowodami metoda kształtowania dobrych przyzwyczajeń i wyzbywania się złych nawyków.” Czy zatem autor James Clear przedstawił coś, czego jeszcze nie wiedziałam?


Podsumowanie czytelnicze

Podsumowanie czytelnicze – lipiec 2020

Początek nowego miesiąca może oznaczać tylko jedno – czas na spis książek, które w lipcu przeczytałam i Wam zrecenzowałam. Czy są wśród nich Wasze nowe perełki?