Blog książkowy - Stażysta - tom 2 - Marcin Kowal - zaczytanyksiazkoholik.pl

Nadzieja na zmianę – „Stażysta”, tom 2, Marcin Kowal


„Stażysta”, tom 2, to kontynuacja fascynującej opowieści o takim samym tytule, która skupia się na dalszych losach Darwina i jego towarzyszy. Autor, Marcin Kowal, wciąga czytelnika w świat pełen przygód, tajemnic i emocji. Bohaterowie, zarówno ci znani z pierwszej części, jak i nowi, są dobrze wykreowani i rozwijają się w ciekawy sposób. To opowieść o przyjaźni, sile rodziny i walce ze swoimi wewnętrznymi demonami.

Główny bohater Darwin jest cały czas na Powierzchni w towarzystwie swoich przyjaciół: piekielnego ogara Felusia, Pośredniczki Doroty, ochroniarza Henryka oraz słowiańskiego licha Piszczela, który zdobył sporo mojej sympatii. Darwin staje przed trudnymi pytaniami dotyczącymi życia w obcym świecie bez znajomości zwyczajów i kultury. Mężczyznę fascynowała społeczność, jaka została stworzona przez Przeżytych. Jednak nie może czuć się bezpiecznie, ponieważ Łowcy, największe sławy urzędowej Sekcji SRU, śledzą jego ślady i zbliżają się coraz bardziej. W międzyczasie wrogowie skupiają siły, by zaatakować Podziemie i wprowadzić nowe porządki w Urzędzie Przeżytych. Wobec tych wyzwań Darwin musi podjąć decyzję, po czyjej stronie opowie się ostatecznie.

Gdyby ludzie wiedzieli, co czeka ich po śmierci, bardziej dbaliby o spokój zmarłych.

Akcja powieści jest dynamiczna, pełna zwrotów akcji i niespodzianek, co utrzymywało mnie w napięciu. Wątki dotyczące zagrożenia ze strony Łowców oraz planowanego ataku na Podziemie dodają głębi fabule i stawiają bohaterów w trudnych sytuacjach. Autor zachowuje równowagę między akcją a rozwojem postaci oraz refleksją nad tematami życiowymi i moralnymi.

Drugi tom „Stażysty” kontynuuje dobrze rozpoczętą historię, rozbudowując świat przedstawiony i dostarczając emocjonujących momentów. Wątki związane z przyjaźnią, nadzieją i możliwością zmiany dodają intensywności fabule i sprawiały, że czułam się związana z losami bohaterów.

Po zakończeniu lektury jestem pełna pozytywnych wrażeń. Książka dostarcza kolejnych emocjonujących przygód Darwina i jego towarzyszy, jednocześnie poruszając tematy uniwersalne, takie jak przyjaźń, rodzina czy zmiana. Dynamiczna akcja utrzymywała mnie w napięciu, a postacie są wyraziste i wciągające. Świat przedstawiony przez autora jest bogaty i oryginalny, pełen różnorodnych istot i wydarzeń.

Opowieść jest równowagą między przygodą a refleksją, co sprawiło, że miałam okazję zarówno zanurzyć się w fascynującym świecie, jak i zastanowić się nad głębszymi przesłaniami. Cieszę się, że miałam okazję poznać dalsze losy Darwina i polecam tę książkę wszystkim fanom fantastyki, akcji oraz historii pełnych przygód i emocji. Książka udowadnia, że nawet w najtrudniejszych chwilach iskra nadziei może prowadzić do odważnych decyzji i pozytywnych zmian.

Tytuł: Stażysta
Autor: Marcin Kowal
Cykl: Stażysta, tom 2
Gatunek: fantasy, fantastyka, science fiction
Wydawnictwo Empik Go
Data wydania: 2023
Ilość stron: 314
Oprawa: miękka


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wielka Panda i Mały Smok, James Norbury, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Wielka Panda i Mały Smok”, James Norbury

Inspirująca podróż, w której ważny jest nie cel, lecz droga. Piękne ilustracje oraz rozpisana na dwa głosy opowieść o przyjaźni, odwadze, czułości dla samego siebie… i o tym, dlaczego warto czasem napić się herbaty. Przed Wami książka, która podbije Wasze serca! Wielka Panda i Mały Smok podejmują wspólną podróż, choć dobrze się nie znają. Szybko gubią drogę – jak wielu z nas w życiu – ale wiedzą, że stracenie z oczu celu często pozwala dostrzec wspaniałości, których zazwyczaj


Wywiad - Klaudia Musiak - Zaczytanyksiazkoholik.pl

Co utrudnia Klaudii Muniak wybujała wyobraźnia?

Zapraszam Was do lektury rozmowy z Klaudią Muniak, która w ostatnim czasie otworzyła się na nowy gatunek literacki, jakim jest literatura obyczajowa. Z wywiadu dowiecie się wielu interesujących rzeczy o Autorce, jak m.in. to, czym się w życiu kieruje, co ceni, przed jakimi wyzwaniami staje jako Autorka, czy co według Niej jest najważniejsze w pisaniu książek. Przyjemnego czytania.