Naczelne z Park Avenue

„Naczelne z Park Avenue”, Wednesday Martin


Nieustraszona badaczka na tropie jednego z najdziwniejszych plemion świata: najbogatszych mieszkanek Nowego Jorku. „Naczelne z Park Avenue”

Okładka „Naczelne z Park Avenue” zapowiada zwykłą pisaninę, a dostajemy lekki i zabawny opis rytuału wejścia i aklimatyzacji do zamożnej społeczności napisany z naukowej perspektywy. Autorka, a zarazem antropolożka wykorzystała swoje wykształcenie i wiedzę dla przekucia doświadczenia związanego z przeprowadzką wraz z rodziną na górny Manhattan w zbiór reguł obowiązujących w tej wysoce zhierarchizowanej i zamkniętej grupie. Opisuje kobiety, które mają wszystko, ale pomimo to żyją w ciągłym stresie i niepewności związanej z możliwością utraty swojej pozycji. Bez bogatego męża są bowiem nikim. Przeczytaj, chociażby dla przyswojenia sobie ważnej konkluzji. Ten, kto nie uczestniczy w tworzeniu dóbr, w hierarchii rodziny i społeczeństwa spada na sam dół, ponosząc koszty z tym związane.

Opis książki:
Kiedy autorka tej książki wraz z mężem i synkiem przeprowadziła się z zachodniego na wschodni Manhattan, sądziła, że zmienia jedynie adres. Okazało się jednak, że trafiła do całkowicie odmiennej kultury. Nagle otoczyło ją plemię bajecznie bogatych, eleganckich kobiet, których świat opierał się na ścisłej hierarchii. Choć w pierwszej chwili instynkt podpowiadał jej ucieczkę, postanowiła walczyć. Aby zrozumieć zasady działania społeczności, w której się znalazła, i wreszcie odnaleźć w niej dla siebie miejsce, wykorzystała swoją znajomość antropologii. Z uwagą obserwowała rytuały godowe mieszkanek Upper East Side, walkę o dominację w stadzie, sezonową migrację w kierunku kurortów i rytualne dbanie o ciało. Piła eliksiry, którym jej otoczenie przypisywało niezwykłe właściwości, takie jak koktajl z jarmużu, a także uległa pragnieniu posiadania fetysza w postaci słynnej torebki. Dzięki jej spostrzeżeniom i poczuciu humoru Naczelne z Park Avenue to opowieść o świecie z pierwszych stron kolorowych magazynów, którą czyta się z równą fascynacją, co najlepsze reportaże podróżnicze z najodleglejszych krańców Afryki czy Azji.”

Źródło: Wydawictwo Znak literanovaTytuł: Naczelne z Park Avenue
Tytuł oryginału: Primates of Park Avenue
Autor: Wednesday Martin
Wydawnictwo: Znak literanova
Data wydania: 05-09-2016
Ilość stron: 288
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 36,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Stracona tożsamość

„Stracona tożsamość”, Ewelina Dobosz

Kontynuacja „Nowej tożsamości”, porywającego debiutu Eweliny Dobosz. Emily nie potrafi poradzić sobie z traumatycznymi wspomnieniami sprzed dwóch lat. Ucieka w zakupoholizm, przestaje angażować się w wychowywanie syna. Igor namawia żonę na terapię, jednak ona zdecydowanie odmawia


Shane Dunphy

Shane Dunphy

Dzisiaj chciałam Wam przedstawić autora cudownej powieści, która chwyta za serce „Dziewczynka, która się nie uśmiechała”. Shane Dunphy urodził się 18 stycznia 1973 i został wychowany w Wexford, gdzie nadal mieszka z żoną i dwójką dzieci.