Nie uciekaj

Na długie jesienne wieczory – „Nie uciekaj”, Maja Drożdż


Nikt nie ma tyle sił, by wiecznie uciekać.

Któż nie lubi ciasta/tortu czekoladowego … Robi się problem, kiedy czytasz książkę późnym wieczorem w łóżku i masz do czynienia z opisem, w którym pojawia się tort czekoladowy i nachodzi Cię na niego ochota, a jest zbyt późno, aby pojechać do cukierni … nie pozostaje nic innego, jak jakoś wytrwać do rana co się odwlecze, to nie uciecze. Taka oto właśnie zachcianka naszła mnie w trakcie czytania książki „Nie uciekaj” Mai Drożdż. Powieść kobieca, w sumie nie dziwię się, że powstaje sporo książek dla kobiet, bo chyba MY – kobiety więcej czytamy. Wiele z Was polecało mi przeczytanie tej książki i oto jestem w stanie teraz wyrazić swoje zdanie na jej temat. Czy podzielam z Wami zachwyt? Powieść czytało mi się szybko, lekko i przyjemnie. Niezwykła historia. Główną bohaterką jest Nicole. Dziewczyna uciekła z domu rodzinnego, w którym doświadczyła przemocy, gwałtu przez partnera swojej matki. Jakiego czynu się dopuściła, że ucieczka była jedynym rozwiązaniem? Schronienie otrzymuje u swojej przyjaciółki (poznały się na forum dla kobiet, które doświadczyły przemocy) a dokładniej u jej brata Greg’a. Nikt nie jest zadowolony z tej sytuacji. Nicole zakochuje się w jego przyjacielu Josh’u ale jemu nie wolno jej tknąć. Dlaczego Greg dał taki zakaz Josh’owi? Czym to jest spowodowane? A może na przekór wszystkiemu i wszystkim Nicole i Josh będą razem? Najwięcej emocji wzbudziło zakończenie książki, nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy i to na kilkanaście kartek przed zakończeniem powieści!

Książka trzyma w napięciu, jest zaskakująca, przewrotna. Nie do końca uda się przewidzieć czym na kolejnych stronach zaskoczy nas autorka.Tytuł: Nie uciekaj
Autor: Maja Drożdż
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 10-10-2019
Ilość stron: 472
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 42,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

To, co skrywamy przed światem - Lucy Score - zaczytanyksiazkoholik.pl

Na długie wieczory – „To, co skrywamy przed światem”, Lucy Score

„To, co skrywamy przed światem” to opowieść o dwóch osobach, których życie skrywa mnóstwo tajemnic i niewyjaśnionych faktów. Autorka, Lucy Score znana mi już z tomu pierwszego „To, co zostaje w nas na zawsze”, świetnie układa fabułę, wplatając w nią emocje, napięcie i odrobinę romantyzmu.


Słodkich snów - Anders Roslund - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Słodkich snów”, Anders Roslund

Porywający kryminał jednego z najbardziej cenionych szwedzkich pisarzy, laureata CWA International Dagger Award oraz Glass Key Award. Kolejna powieść z Ewertem Grensem, błyskotliwym detektywem zmagającym się z demonami przeszłości, oraz Pietem Hoffmanem, facetem z przeszłością, który od czasu do czasu – nie zawsze z własnej woli – współpracuje ze sztokholmską policją, choć kiedyś stał po drugiej stronie prawa.