Myślałam, że się rozczaruję, niesłusznie – „Szpony diabła”
Góry Stołowe kryją wiele tajemnic. Są tajemnice, wobec których ludzkie życie nic nie znaczy. „Szpony diabła”.
Dzisiaj mam dla Was coś w tematyce sensacyjnej „Szpony diabła” autorstwa Marka Boszko-Rudnickiego. Dla mnie jest to debiut z twórczością tego autora. Debiut nawet bardzo udany. Książka rozpoczyna się tajemniczym wypadkiem w Górach Stołowych na paśmie Lisiego Grzbietu, w którym ginie grupa studentów ze Szwecji. Co się wydarzyło? Jakie wersje wypadku krążą? Dziennikarz Peter mieszkający w Szczecinie kupuje na targu ze starociami starą, zardzewiałą skrzynkę. Targ na drugi dzień płonie i giną w nim Romowie, z którymi Peter wcześniej handlował. Kto chce za wszelką cenę odzyskać przedmiot kupiony przez Petera? Dziennikarz wraz z przyjaciółmi poszukuje wojennego Dorniera DO-24N, który został wyprodukowany przez Niemców na potrzeby lotnictwa morskiego. Służył do transportowania cywili w bezpieczne miejsca. Dornier leży gdzieś na dnie zamulonego jeziora, a mężczyźni chcą go wydostać z wody. Czy im się to uda? W jaki sposób Czym są tytułowe „Szpony Diabła” ?
„Szpony Diabła” to tajna operacja, z którą powiązany był lot dorniera piątego marca 1945 roku, który wystartował z oblężonego Królewca.
To książka dla każdego, kogo interesuje historia związana z III Rzeszą. Skoro powieść sensacyjna to mogłoby się wydawać, że będzie naszpikowana akcjami, ale jest w tym wyważona, nie ma brutalnych scen, co jedni mogą uznać za wadę a inni za zaletę. Dla mnie była w tym zakresie w sam raz.
„Szpony Diabła” to prequel powieści „Remedium 111”.
Tytuł: Szpony diabła
Autor: Marek Boszko-Rudnicki
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 07-11-2019
Ilość stron: 422
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,99 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także
„Wszyscy słyszeli jej krzyk”, Ryszard Ćwirlej
Jest rok 1929. W Poznaniu trwa Powszechna Wystawa Krajowa, prezentująca gospodarczy dorobek dziesięciu lat Niepodległej Polski. Ściągają na nią przybysze z całego kraju, nie tylko ci, których interesuje wielka ekspozycja, ale także tacy, dla których PeWuKa to możliwość szybkiego zarobku. Uroczysty nastrój psuje jedna seria napadów na targowych gości. Policja musi więc jak najszybciej ująć przestępców, by zapewnić spokój w mieście
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to Święto, obchodzone 2 kwietnia – w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi