Szpony diabła

Myślałam, że się rozczaruję, niesłusznie – „Szpony diabła”


Góry Stołowe kryją wiele tajemnic. Są tajemnice, wobec których ludzkie życie nic nie znaczy. „Szpony diabła”.

Dzisiaj mam dla Was coś w tematyce sensacyjnej „Szpony diabła” autorstwa Marka Boszko-Rudnickiego. Dla mnie jest to debiut z twórczością tego autora. Debiut nawet bardzo udany. Książka rozpoczyna się tajemniczym wypadkiem w Górach Stołowych na paśmie Lisiego Grzbietu, w którym ginie grupa studentów ze Szwecji. Co się wydarzyło? Jakie wersje wypadku krążą? Dziennikarz Peter mieszkający w Szczecinie kupuje na targu ze starociami starą, zardzewiałą skrzynkę. Targ na drugi dzień płonie i giną w nim Romowie, z którymi Peter wcześniej handlował. Kto chce za wszelką cenę odzyskać przedmiot kupiony przez Petera? Dziennikarz wraz z przyjaciółmi poszukuje wojennego Dorniera DO-24N, który został wyprodukowany przez Niemców na potrzeby lotnictwa morskiego. Służył do transportowania cywili w bezpieczne miejsca. Dornier leży gdzieś na dnie zamulonego jeziora, a mężczyźni chcą go wydostać z wody. Czy im się to uda? W jaki sposób Czym są tytułowe „Szpony Diabła” ?

„Szpony Diabła” to tajna operacja, z którą powiązany był lot dorniera piątego marca 1945 roku, który wystartował z oblężonego Królewca.

To książka dla każdego, kogo interesuje historia związana z III Rzeszą. Skoro powieść sensacyjna to mogłoby się wydawać, że będzie naszpikowana akcjami, ale jest w tym wyważona, nie ma brutalnych scen, co jedni mogą uznać za wadę a inni za zaletę. Dla mnie była w tym zakresie w sam raz.
„Szpony Diabła” to prequel powieści „Remedium 111”.Tytuł: Szpony diabła
Autor: Marek Boszko-Rudnicki
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 07-11-2019
Ilość stron: 422
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Widać było tylko szczęście

Książka, która zapada w pamięć – „Widać było tylko szczęście”, Grégoire Delacourt

Nasz bohater nie miał beztroskiego życia. Dużą rolę odegrało odejście matki. Pokazane jest tutaj jak odejście jednej osoby, może zmienić życie innych osób. Miał on za złe ojcu, że nie walczył o matkę. Matce, że go zostawiła. Autor porusza w niej bardzo ważne aspekty naszego życia.


W pułapce. Five Nights at Freddy's

„W pułapce. Five Nights at Freddy’s”, Scott Cawthon, Elley Cooper

Czy wiesz, czego pragniesz? To pytanie, na które Oswald, Sarah i Millie znają odpowiedź – a przynajmniej tak im się wydaje. Oswald chce, żeby lato nie było takie nudne, Sarah pragnie być piękna, a Millie marzy, by zniknąć z powierzchni ziemi. Ale w zakręconym świecie Five Nights At Freddy spełnienie najgłębszych pragnień ich serc ma swoją cenę…