Szpony diabła

Myślałam, że się rozczaruję, niesłusznie – „Szpony diabła”


Góry Stołowe kryją wiele tajemnic. Są tajemnice, wobec których ludzkie życie nic nie znaczy. „Szpony diabła”.

Dzisiaj mam dla Was coś w tematyce sensacyjnej „Szpony diabła” autorstwa Marka Boszko-Rudnickiego. Dla mnie jest to debiut z twórczością tego autora. Debiut nawet bardzo udany. Książka rozpoczyna się tajemniczym wypadkiem w Górach Stołowych na paśmie Lisiego Grzbietu, w którym ginie grupa studentów ze Szwecji. Co się wydarzyło? Jakie wersje wypadku krążą? Dziennikarz Peter mieszkający w Szczecinie kupuje na targu ze starociami starą, zardzewiałą skrzynkę. Targ na drugi dzień płonie i giną w nim Romowie, z którymi Peter wcześniej handlował. Kto chce za wszelką cenę odzyskać przedmiot kupiony przez Petera? Dziennikarz wraz z przyjaciółmi poszukuje wojennego Dorniera DO-24N, który został wyprodukowany przez Niemców na potrzeby lotnictwa morskiego. Służył do transportowania cywili w bezpieczne miejsca. Dornier leży gdzieś na dnie zamulonego jeziora, a mężczyźni chcą go wydostać z wody. Czy im się to uda? W jaki sposób Czym są tytułowe „Szpony Diabła” ?

„Szpony Diabła” to tajna operacja, z którą powiązany był lot dorniera piątego marca 1945 roku, który wystartował z oblężonego Królewca.

To książka dla każdego, kogo interesuje historia związana z III Rzeszą. Skoro powieść sensacyjna to mogłoby się wydawać, że będzie naszpikowana akcjami, ale jest w tym wyważona, nie ma brutalnych scen, co jedni mogą uznać za wadę a inni za zaletę. Dla mnie była w tym zakresie w sam raz.
„Szpony Diabła” to prequel powieści „Remedium 111”.Tytuł: Szpony diabła
Autor: Marek Boszko-Rudnicki
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 07-11-2019
Ilość stron: 422
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Jak to się stało - Anna Karpińska - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Jak to się stało”, Anna Karpińska

Nic nie dzieje się przypadkiem… a może jednak? Natalia i Urszula. Mężatki, matki, córki – poza tym nic ich z pozoru nie łączy, a jednak, jak się okaże, bardzo wiele. Tuż po przyjściu na świat zostały zamienione w szpitalu i trafiły do nie swoich rodzin. Kiedy prawda wychodzi na jaw, muszą się z nią zmierzyć. Jaką cenę za to zapłacą? Czy będą potrafiły znaleźć się w nowej sytuacji? Jak tę wiadomość przyjmą ich rodziny? I czy istnieje szansa, by


Zośka, tom 2, przepustka do szczęścia, Anna Stryjewska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Zośka. Przepustka do szczęścia”, autorstwa Anny Stryjewskiej

„Zośka. Przepustka do szczęścia” pióra Anny Stryjewskiej, kontynuacja powieści „Zośka. Dopóki biło serce”. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami o powieść o dziewczynie z niewielkiej polskiej wsi, która wbrew wszystkiemu i wszystkim podążyła za swoimi marzeniami. Tłem tej poruszającej historii są Łódź i Katowice na przełomie lat 60. i 70.