Paweł Kopijer, Mrok we krwi, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Mrok we krwi” autorstwa Pawła Kopijera – książka, która wyjątkowo rozbudza wyobraźnię


Uporczywe zaprzeczanie istnieniu magii nie rozproszy jej. Sprawi jedynie, że będzie bardziej nieprzewidywalna i niebezpieczna.

Książka „Mrok we krwi” to pierwszy tom trylogii Mitrys z cyklu Kronik Dwuświata. Kilka lat temu nie wyobrażałam sobie w ogóle, że kiedykolwiek sięgnę po lekturę z gatunku fantastyki. Nawet nie pamiętam, która z książek była czynnikiem zapalnym, że ten gatunek literacki przypadł mi do gustu. Cokolwiek to było, cieszę się, że otworzyła ona mnie na ten rodzaj literatury.

Świat został podzielny na dwie części: Stary Kontynent – Amadal, na którym mieszkają różne rasy w tym ludzie. Tutaj magia nie jest czymś dziwnym, magowie korzystają ze swoich zdolności, gdzie tylko nadarzy się taka okazja. Nowy Kontynent zwany Elise jest słabo rozwinięty, magii się tutaj nie używa, jest wręcz zakazana.

Jednym z bohaterów jest Noran, chłopak, którego mrok pochłania od wewnątrz. Doskonały zabójca. Przygarnięty przez Leśniada do Gildii. Ludzie w mieście się go boją, gdyż bez zająknięcie potrafi zabić człowieka. Problem pojawia się, kiedy życie traci nie ten człowiek, na którego miał zlecenie. Ma wybór: ucieczka z miasta lub utrata życia za swój największy błąd. Które rozwiązanie jak na zabójcę przystało wybierze?

Drugim bohaterem jest Skra. Siedemnastolatka, która po wielu latach ciężkiej nauki i poświęceń ma zostać szamanką. Dziewczyna sporo dowiaduje się o swoim pochodzeniu, a od jej misji będą zależały losy Dwuświata. Najstarszy, u którego odbywała szkolenie pokrywa w niej wielkie nadzieje. Na początek otrzymuje dwa zadania, które musi wykonać. Czym one będą? Czy uda jej się je wykonać? Dlaczego najstarszy nadał jej imię Winea? Co to dla niej będzie oznaczało? Czy Skra i Noran w trakcie swoich misji natrafią na siebie?

Podsumowując. Książkę należy czytać ze zrozumieniem z uwagi na sporą ilość akcji, bohaterów, powiązań, aby nie wkradł się nam do głowy chaos związany z całą historią. Opisy miejsc, światów są przedstawione wzorowo, każde plemię czy każda rasa ma swój język, zwyczaje, a nawet układ polityczny. Autor zadbał o każdy szczegół, aby historia pochłonęła nas na dobre. Jak to w trylogiach czy w ogóle w powieściach składających się z tomów bywa, czytanie kończymy w najgorszym z punktu widzenia czytelnika momencie. Ja mam to szczęście, że tom II czeka już na swoją kolej na regale, więc lada moment ciąg dalszy pochłonie mnie na dobre. Zachęcam Was serdecznie do przeczytania.
Tytuł: Mrok we krwi
Autor: Paweł Kopijer
Cykl: Kroniki Dwuświata, tom I
Wydawnictwo: PANKO
Ilość stron: 330
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

W tę sama stronę

W sam raz po ciężkim dniu – „W tę samą stronę” autorstwa Marty Radomskiej

Nina ma już dosyć bycia asystentką humorzastej Wioletty. Przerosła samą mistrzynię i z impetem zakończyła w nią współpracę. Miała dostać awans, a nie zwalniać się. Drogi powrotu już nie ma. Mimo iż agencja reklama dostarczała jej pensji na poziomie, zmartwiła się tym trochę. Ale stało się.


Oaza

Debiutancka powieść Adriana Gołębiewskiego – „Oaza”

Oaza powstała na zgliszczach Elbląga. Tutaj zakazane jest prawie wszystko, czytanie książek, oglądanie telewizji czy chociażby edukacja. Tego typu zakazy mają się przyczyniać do tego, że ludzie nie są manipulowani przez media, czy mają zbyt bujną wyobraźnię przez książki. Wyjątkiem są tutaj czarne płaszcze, ludzie wykształceni, mądrzy, bogaci, wpływowi.