Lisa Gardner-nie bój się-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Morderca romantyk? – „Nie bój się” autorstwa Lisy Gardner


„Nie bój się” to mroczny thriller i jedna z najlepszych powieści Lisy Gardner! Czy się zgadzam z tym stwierdzeniem?

Nie musiałam długo czekać, aby w moje ręce wpadł kolejny tom, tym razem siódmy. Na swoim koncie mam już pięć przeczytanych powieści spod pióra Gardner i przyznam się szczerze, że wciągnęła mnie w swój świata, a może bardziej w świat Detektyw D.D. Warren. Początkowo miałam wiele do zastrzeżenia D.D. Warren, ale z czasem zyskała moją sympatię i to na tyle, że zatracam się w książkach z jej udziałem na całego.

Po mieście grasuje psychopatyczny morderca. Na miejscu zbrodni zostawia po sobie ślad: czerwoną różę oraz butelkę szampana. Detektyw D.D. Warren nie była przekonana co do teorii, jaką wysuwali jej koledzy z wydziału. Otóż szampan był otwarty, ale jego zawartość nie została wlana do kieliszków, kajdanki leżą obok łóżka, a nie na nadgarstkach ofiary. Podobnie rzecz miała się z różą, zwykła, bez przybrania. Uważała, że to nie było zabójstwo w szale namiętności czy kłótni dwojga kochanków, tylko na starannie wyreżyserowaną scenę, patrzyli na obraz najgłębszych i najmroczniejszych fantazji zabójcy.

Lulaj, dziecinko, oczęta zmruż…
Księżyc wyszedł, ciemno już…

Pewnego dnia D.D. Warren udaje się na miejsce, gdzie została dokonana kolejna zbrodnia. Będąc zamyśloną nad motywami sprawcy, spada ze schodów. Uważa, że ktoś ją zepchnął. W związku z upadkiem detektyw doznaje poważnych obrażeń i traci pamięć. Kontuzja nie pozwala jej wrócić do pracy. Na domiar złego dociera do niej, że mogła właśnie wtedy widzieć twarz mordercy. Pamięć pomimo starań i terapii związanej z walką z bólem u psychiatry Adeline Glen nie powraca. Morderca wziął sobie ją na cel, dając o tym wszystkim wyraźnie do zrozumienia włamując się do domu detektyw Warren. Niczego nie świadoma nie widzi, że coraz większą rolę w tym wszystkim odgrywa jej psychiatra, doktor Glen. Kto z tej bitwy wyjdzie zwycięsko?

Moje ciało jest niczym statek, którego powłokę należy kontrolować, pielęgnować i reperować.

Bardzo podobało mi się to, w jaki sposób Lisa Gardner przedstawiła śledztwo. Krok po kroku towarzyszymy detektywom w rozwiązywaniu zagadki, bez względu czy są to kroki zgodne z prawem, czy niedozwolone i jak bardzo Detektyw D.D. Warren angażuje się w coś, w co nie powinna. Autorka zgrabnie połączyła wszystkie wątki. Rozwój sytuacji już od pierwszych stron. Świetna fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie główni i drugoplanowi, przemyślane dialogi. Czytając kryminał, jak już dobrze wiecie, oczekuję zwrotów akcji, ślepych uliczek, nowych zagadek – abym mogła wraz z bohaterami prowadzić śledztwo. Garden mi to po raz kolejny dostarczyła. Po raz kolejny nie zawiodłam się na autorce. Kryminał na bardzo wysokim poziomie. Nieustanny rozwój sytuacji od pierwszej strony. Lisa Gardner trzyma nas w niepewności do niemal ostatniej strony. Polecam!

Tytuł: Nie bój się
Tytuł oryginału: Fear Nothing
Autor: Lisa Gardner
Cykl: Detektyw D.D. Warren, 7 tom
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 24-08-2022
Ilość stron: 480
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa:


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wywiad - Hanna Dikta - zaczytanyksiazkoholik.pl

Hanna Dikta o pisarstwie, hejcie i satysfakcji

Powieść „Niekochane” Hanny Dikty na mnie osobiście wywarła duże wrażenie. Kiedy i w jakich okolicznościach zrodził się na nią pomysł? Co ceni w ludziach autorka? Jak stara się żyć, aby nie przejmować się opiniami innych ludzi? To i wiele innych niezwykle ciekawych informacji o pisarce i jej życiu przeczytacie w poniższym wywiadzie. Zapraszam do lektury.


Dziewczyna z pociągu

Czyżby rozczarowanie? – „Dziewczyna z pociągu”, Paula Hawkins

Szumne zapowiedzi, optymistyczne opinie „Dziewczyny z pociągu”. Trzeba jak najszybciej przeczytać a później obejrzeć film. Okazuje się, że jej książka jest jak pociąg. Tyle że nie taki, który pędzi jak torpeda, na złamanie karku. To pociąg rodem z PKP, który toczy się od stacji do stacji, leniwie i ociężale, a miarowy stukot kół działa na jego pasażera niczym usypiacz.