Lisa Gardner-nie bój się-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Morderca romantyk? – „Nie bój się” autorstwa Lisy Gardner


„Nie bój się” to mroczny thriller i jedna z najlepszych powieści Lisy Gardner! Czy się zgadzam z tym stwierdzeniem?

Nie musiałam długo czekać, aby w moje ręce wpadł kolejny tom, tym razem siódmy. Na swoim koncie mam już pięć przeczytanych powieści spod pióra Gardner i przyznam się szczerze, że wciągnęła mnie w swój świata, a może bardziej w świat Detektyw D.D. Warren. Początkowo miałam wiele do zastrzeżenia D.D. Warren, ale z czasem zyskała moją sympatię i to na tyle, że zatracam się w książkach z jej udziałem na całego.

Po mieście grasuje psychopatyczny morderca. Na miejscu zbrodni zostawia po sobie ślad: czerwoną różę oraz butelkę szampana. Detektyw D.D. Warren nie była przekonana co do teorii, jaką wysuwali jej koledzy z wydziału. Otóż szampan był otwarty, ale jego zawartość nie została wlana do kieliszków, kajdanki leżą obok łóżka, a nie na nadgarstkach ofiary. Podobnie rzecz miała się z różą, zwykła, bez przybrania. Uważała, że to nie było zabójstwo w szale namiętności czy kłótni dwojga kochanków, tylko na starannie wyreżyserowaną scenę, patrzyli na obraz najgłębszych i najmroczniejszych fantazji zabójcy.

Lulaj, dziecinko, oczęta zmruż…
Księżyc wyszedł, ciemno już…

Pewnego dnia D.D. Warren udaje się na miejsce, gdzie została dokonana kolejna zbrodnia. Będąc zamyśloną nad motywami sprawcy, spada ze schodów. Uważa, że ktoś ją zepchnął. W związku z upadkiem detektyw doznaje poważnych obrażeń i traci pamięć. Kontuzja nie pozwala jej wrócić do pracy. Na domiar złego dociera do niej, że mogła właśnie wtedy widzieć twarz mordercy. Pamięć pomimo starań i terapii związanej z walką z bólem u psychiatry Adeline Glen nie powraca. Morderca wziął sobie ją na cel, dając o tym wszystkim wyraźnie do zrozumienia włamując się do domu detektyw Warren. Niczego nie świadoma nie widzi, że coraz większą rolę w tym wszystkim odgrywa jej psychiatra, doktor Glen. Kto z tej bitwy wyjdzie zwycięsko?

Moje ciało jest niczym statek, którego powłokę należy kontrolować, pielęgnować i reperować.

Bardzo podobało mi się to, w jaki sposób Lisa Gardner przedstawiła śledztwo. Krok po kroku towarzyszymy detektywom w rozwiązywaniu zagadki, bez względu czy są to kroki zgodne z prawem, czy niedozwolone i jak bardzo Detektyw D.D. Warren angażuje się w coś, w co nie powinna. Autorka zgrabnie połączyła wszystkie wątki. Rozwój sytuacji już od pierwszych stron. Świetna fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie główni i drugoplanowi, przemyślane dialogi. Czytając kryminał, jak już dobrze wiecie, oczekuję zwrotów akcji, ślepych uliczek, nowych zagadek – abym mogła wraz z bohaterami prowadzić śledztwo. Garden mi to po raz kolejny dostarczyła. Po raz kolejny nie zawiodłam się na autorce. Kryminał na bardzo wysokim poziomie. Nieustanny rozwój sytuacji od pierwszej strony. Lisa Gardner trzyma nas w niepewności do niemal ostatniej strony. Polecam!

Tytuł: Nie bój się
Tytuł oryginału: Fear Nothing
Autor: Lisa Gardner
Cykl: Detektyw D.D. Warren, 7 tom
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 24-08-2022
Ilość stron: 480
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa:


Dodaj komentarz


Czytaj także

Fotografia portretowa bez tajemnic, Bryan Peterson, zaczytanyksiazkoholik.pl

Lubisz robić zdjęcia? Pozycja obowiązkowa! – „Fotografia portretowa bez tajemnic”, Bryan Peterson

W książce prezentowanych jest w sposób praktyczny wiele różnych sytuacji związanych z fotografią portretową. Jest to naprawdę istotne, gdyż nigdy po raz kolejny nie trafi się taka sama szansa na zrobienie identycznego zdjęcia. Za każdym razem zmienia się sytuacja, pora dnia, światło, pogoda


UFO. Wojskowi, piloci i funkcjonariusze państwowi mówią o faktach

„UFO. Wojskowi, piloci i funkcjonariusze państwowi mówią o faktach”, Leslie Kean

Przełomowe dziennikarskie śledztwo w sprawie UFO, które oddziela prawdę od fikcji. Wiarygodne świadectwa spotkań z UFO potwierdzone rządowymi i wojskowymi raportami. Książka, która przedstawia nie tylko fakty, ale też próby ich ukrycia przez władze.