Nicholas Sparks, Powrót, zaczytanyksiazkoholik.pl

Mistrz romantycznych historii – Nicholas Sparks „Powrót”


Nicholas Sparks w swojej powieści daje bohaterowi, ale również nam, czytelnikom ważną lekcję: „Żeby iść w życiu naprzód, czasem trzeba wrócić do miejsca, w którym wszystko się zaczęło”.

Głównym bohaterem powieści jest Trevor Benson. Mężczyzna z zawodu jest lekarzem oraz powracającym do zdrowia weteranem wojennym. Cierpi na PTSD (zespół stresu pourazowego), dlatego też nie ma mowy o powrocie na służbę. Był wrakiem człowieka. Po śmierci dziadka otrzymuje w spadku dom, w którym postanowił zamieszkać. Dom a tym samym miasteczko New Bern mają być jednak chwilowym przystankiem, gdyż docelowo chce zająć się psychiatrią i pomagać innym weteranom. W trakcie swojego pobytu w New Bern poznaje dwie kobiety, które całkowicie zmieniają jego życie. Jedną z nich jest Natalie, zastępca szeryfa a drugą, Callie, nastolatka, mieszkająca bez rodziców w przyczepie nieopodal jego domu. Każda z kobiet intryguje Trevora, mają swoje tajemnice, do których nie chcą go dopuścić, mimo iż on uparcie stara się je poznać. Jako cel postanowił, że musi rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci dziadka. Z początku nawet nie zdaje sobie sprawy jak bardzo Natalie i Callie będą w sprawę zaangażowane.

Fani Sparksa będą zachwyceni, a nowi czytelnicy natychmiast zakochają się w jego twórczości!

„Northern Virginia Magazine”

To było moje drugie spotkanie ze Sparksem. Pierwsze odbyło się przy powieści „I wciąż ją kocham”, gdzie po lekturze obejrzałam na jej podstawie dwukrotnie film. Wracając do książki „Powrót” … autor świetnie radzi sobie z romantycznymi historiami. Urzekająco, wzruszająco, gdzie nawet największy twardziel nie powstrzyma się i puści łezkę. Powieść zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ciężko było się od niej oderwać, a krokodyle łzy leciały ciurkiem. Najbardziej wzruszyła mnie scena, kiedy Natalie zabrała Trevora w pewne miejsce, miejsce, które wiele wyjaśniło nam czytelnikom, ale również Trevorowi tłumacząc zachowanie kobiety. Uwielbiam miód, dziadek był pszczelarzem. Autor dostarczył mi sporej ilości ciekawostek związanych z tym zajęciem oraz o samych pszczołach. Niby nic specjalnego, ale sposób przekazania tych informacji tak hipnotyzował, że czytało się je z wielkim zainteresowaniem. Nasz bohater nie miał prostego życia, dodatkowo musiał pogodzić się z tym, co mu los zafundował. Byłam bardzo zaskoczona tym, w którą stronę poszedł autor. Niby powieść taka jak inna, bo ze sporą dawką romantyczności, ale z drugiej strony całkowicie inna, niezwykle zaskakująca. Nie przewidziałam scen końcowych, z którymi nie mam raczej problemu. W powieści sporo miejsce zostało również poświęconego zespołowi stresu pourazowego, tak wiele osób się z nim zmaga, tak bardzo trudny do wyleczenia i warto poruszać takie tematy w literaturze. Nicholas Sparks jest nieocenionym wyciskaczem kobiecych łez.Tytuł: Powrót
Tytuł oryginału: The return
Autor: Nicholas Sparks
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 27-01-2021
Ilość stron: 416
Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgard
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Tylko martwi nie kłamią

Bonda ponownie nadchodzi – „Tylko martwi nie kłamią”

A jednak miłość … i to po raz kolejny. Chodzi oczywiście o II tom z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem Katarzyna Bonda, „Tylko martwi nie kłamią”. Utalentowany profiler policyjny znowu w akcji!


Projekt Riese - Remigiusz Mróz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Zdolności do przetrwania w skrajnych warunkach – „Projekt Riese”, Remigiusz Mróz

„Projekt Riese” to powieść autorstwa Remigiusza Mroza, która przenosi nas do świata tajemniczych tuneli, historycznych enklaw i nieuchwytnych zagadek. Autor zafundował nam podróż do Gór Sowich, gdzie historia niemieckiego projektu Riese wciąż kryje wiele niewyjaśnionych tajemnic.