Perska miłość

Książka, która zapada w pamięć – „Perska miłość”, Laila Shukri


Miłość, namiętność i odwieczne prawa Wschodu w książce pt. „Perska miłość”.

O tym, jak niezbyt zamożna Polka myślała, że złapała Pana Boga za nogi. Wzruszająca historia Polki, która szukała swojego szczęścia w krajach arabskich. „Perska miłość” autorstwa Laili Shukri to historia zaślepionej miłością Lidki, która poznaje w Kuwejcie przystojnego Hassana. Z początku wszystko jest pięknie. Miłość, namiętność, drogie prezenty, kolacje, wycieczki, ślub, dziecko i … kobieta czuje się jak księżniczka u boku kochającego mężczyzny. Za namową męża przerywa studia i traci kontakt z rodziną. To, co sobie wymarzyła, to ma, ale tylko do czasu. Wszystko się zmienia po śmierci ojca jej męża, gdzie według swoich obyczajów musi zaopiekować się On matką i siostrą. Wprowadzają się do ich gniazdka. Kobiety, które nie lubią żony Hassana, za każdym razem uprzykrzają jej życie. Traktują jak służąca i nic nieznaczącą dziewczynę… Mąż zaczyna ją zdradzać, Lidka chce normalnie funkcjonować tak jak w innych krajach. Wyjść z domu spotkać się z koleżanką, pójść na kawę na zakupy. Jednak nie może, bo w kulturze jej męża kobieta musi być posłuszna tylko jemu, on nią rządzi i za nią decyduje. Mężczyźnie przestało zależeć za żonie i gdy dowiedział się, że jest w drugiej ciąży z przypadkowym poznanym na imprezie mężczyzną, wpadł w szał i chciał ją zabić … wywiózł ją na pustynię, tam próbował ukamieniować i kilkukrotnie zgwałcił. Kobieta resztą sił szarpie się z nim za kierownicą, spadają w przepaść. Lidka w stanie krytycznym trafiła do szpitala, a jej mąż zginął na miejscu. Rodzi zdrową córeczkę. Kiedy wraca ze szpital do domu, teściowa wraz z córką próbują ją otruć. Czy uda jej się uciec do Polski? Czy będzie musiała zostawić dzieci w Kuwejcie? Jest tak dużo materiałów na temat tego, w jaki sposób są traktowane kobiety w innych zakątkach świata, w zakątkach o całkowicie innej religii i kulturze od naszej, a mimo to często słyszymy o takich tragediach jak te, które czytamy w książce. Czy da się przed tym ustrzec? Czy rzeczywiście jesteśmy takie naiwne i łatwowierne ?Tytuł: Perska miłość
Autor: Laila Shukri
Cykl: tom 1
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 25-11-2014
Ilość stron: 526
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 35,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Obsesja, Adrian Bednarek, zaczytanyksiazkoholik.pl

Kto na czyim punkcie ma obsesję … ? „Obsesja” autorstwa Adriana Bednarka

„Obsesja” to II tom cyklu z Oskarem Blajerem. W pierwszym tomie Oskar stracił miłość swojego życia – Luiza została na jego oczach zgwałcona i zamordowana. Oskar w odwecie pokroił twarz zwyrodnialca szlifierką. Chłopak Uniknął więzienia, ale 7 lat spędził w zakładzie psychiatrycznym.


Maestro, Justyna Mietlicka, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Maestro”, Justyna Mietlicka

Sukces, sława, pieniądze. Oskarżenie, które zmieni wszystko.Te same osoby, które klaszczą, będą rzucać w ciebie kamieniami. Kiedy w filharmonii trwa bożonarodzeniowy koncert, w mieszkaniu kilka ulic dalej Sławka ratuje życie wiolonczelistce Alicji. Alicja niechętnie dzieli się bolesnymi wspomnieniami, Sławka jest więc zmuszona sama zanurzyć się w jej przeszłości.