Matematyka miłości

Krótka rzecz a cieszy – „Matematyka miłości”, Hannah Fry


Miłość (tak jak i wszystko inne) pełna jest schematów oraz wzorów. Matematyka miłości”, Hannah Fry.

W ostatnim czasie w moje ręce wpadła książka z serii TED – „Matematyka miłości. Wzory, dowody, równania i powiązania”. Czy rzeczywiście, każde nasze doświadczenie związane z miłością, randkami, podrywaniem etc. można przypisywać wzorom matematycznym? Autorka udowadnia nam, że jak najbardziej. Co wspólnego z naszym życiem ma złota liczba phi? Jakim wzorem możemy wyliczyć prawdopodobieństwo znalezienia idealnego partnera, czy jak bardzo pozytywnie, czy negatywnie będzie do nas nastawiona druga połówka podczas swojej następnej wypowiedzi w trakcie rozmowy? Ponadto w poradniku możemy znaleźć odpowiedzi m.in. na pytania: jakie są szanse na znalezienie miłości? Jak ważne w życiu jest piękno? Jak zwiększyć swoje szanse podczas wypadu na miasto? Kiedy powinieneś się ustatkować? Jak żyć długo i szczęśliwie? Lektura dość ciekawa, przynajmniej dla mnie, gdyż wcześniej nie analizowałam miłości od strony matematyki, chyba że budżet domowy. Jeśli chcecie zgłębić temat, to pod poniższym linkiem jest zamieszczony również film, książka jest kontynuacją zamieszczonego poniżej wykładu. Jeden wieczór z tą książką w ręce i zaczynamy inaczej analizować nasze działania i podboje miłosne .Tytuł: Matematyka miłości. Wzory, dowody, równania i powiązania.
Tytuł oryginału: The Mathematics of Love: Patterns, Proofs and the Search for the Ultimate Equation.
Autor: Hannah Fry
Seria: TED Books
Wydawnictwo: Relacja
Data wydania: 01-01-2018
Ilość stron: 112
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Cyberpunk w wykonaniu Pomarańczowej Czapki – „Kopuła”

Książka z gatunku fantastyki, która od jakiegoś czasu wciąga mnie coraz bardziej. Tutaj mamy do czynienia dokładnie z fantastyką naukową – cyberpunkiem. Powieść skupiająca się na negatywnych konsekwencjach funkcjonowania ludzi w otoczeniu zaawansowanej technologii komputerowej i informacyjnej.


Demony Dominiki

Nie czytaj tego przed snem – „Demony Dominiki”

Dominika pracuje w fabryce podzespołów samochodowych Future&Dreams. Mąż bardzo ją wspiera w przygotowywaniu projektu, dzięki któremu liczy na to, że dostanie awans. Jej szefowej projekt Dominiki bardzo się spodobał – następnego dnia nie wiadomo dlaczego, zmienia zdanie.