
Krótka rzecz a cieszy – „Matematyka miłości”, Hannah Fry
Miłość (tak jak i wszystko inne) pełna jest schematów oraz wzorów. Matematyka miłości”, Hannah Fry.
W ostatnim czasie w moje ręce wpadła książka z serii TED – „Matematyka miłości. Wzory, dowody, równania i powiązania”. Czy rzeczywiście, każde nasze doświadczenie związane z miłością, randkami, podrywaniem etc. można przypisywać wzorom matematycznym? Autorka udowadnia nam, że jak najbardziej. Co wspólnego z naszym życiem ma złota liczba phi? Jakim wzorem możemy wyliczyć prawdopodobieństwo znalezienia idealnego partnera, czy jak bardzo pozytywnie, czy negatywnie będzie do nas nastawiona druga połówka podczas swojej następnej wypowiedzi w trakcie rozmowy? Ponadto w poradniku możemy znaleźć odpowiedzi m.in. na pytania: jakie są szanse na znalezienie miłości? Jak ważne w życiu jest piękno? Jak zwiększyć swoje szanse podczas wypadu na miasto? Kiedy powinieneś się ustatkować? Jak żyć długo i szczęśliwie? Lektura dość ciekawa, przynajmniej dla mnie, gdyż wcześniej nie analizowałam miłości od strony matematyki, chyba że budżet domowy. Jeśli chcecie zgłębić temat, to pod poniższym linkiem jest zamieszczony również film, książka jest kontynuacją zamieszczonego poniżej wykładu. Jeden wieczór z tą książką w ręce i zaczynamy inaczej analizować nasze działania i podboje miłosne .
Tytuł: Matematyka miłości. Wzory, dowody, równania i powiązania.
Tytuł oryginału: The Mathematics of Love: Patterns, Proofs and the Search for the Ultimate Equation.
Autor: Hannah Fry
Seria: TED Books
Wydawnictwo: Relacja
Data wydania: 01-01-2018
Ilość stron: 112
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 34,90 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także

Prawdziwe historie – „Kryształowe dzieci”, Laura Chudzyńska
4-metylometkatynon (4-MMC), ukryty pod nazwą medefron, czyli chemiczny odpowiednik substancji zwanej katynonem, produkowanej przez roślinę khat. Można ją palić, żuć jak liście koki, co w efekcie prowadzi do pobudzenia i zmniejszenia apetytu. To pomaga przetrwać obywatelom ogarniętym wojną Somalii i innych krajów Afryki Wschodniej oraz Półwyspu Arabskiego.

„Wyrwana z piekła talibów” autorstwa Marcina Margielewskiego
Nilofar Ayoubi jest pierwszą z bohaterek książek Marcina Margielewskiego, która zgodziła się pokazać swoją twarz na okładce i wystąpić pod swoim prawdziwym nazwiskiem. Mimo prób zamachów na jej życie chce stawić czoło ludziom terroryzującym jej kraj. Wstrząsające świadectwo kobiety, której udało się uciec z piekła rozpętanego przez islamskich fundamentalistów.