Matematyka miłości

Krótka rzecz a cieszy – „Matematyka miłości”, Hannah Fry


Miłość (tak jak i wszystko inne) pełna jest schematów oraz wzorów. Matematyka miłości”, Hannah Fry.

W ostatnim czasie w moje ręce wpadła książka z serii TED – „Matematyka miłości. Wzory, dowody, równania i powiązania”. Czy rzeczywiście, każde nasze doświadczenie związane z miłością, randkami, podrywaniem etc. można przypisywać wzorom matematycznym? Autorka udowadnia nam, że jak najbardziej. Co wspólnego z naszym życiem ma złota liczba phi? Jakim wzorem możemy wyliczyć prawdopodobieństwo znalezienia idealnego partnera, czy jak bardzo pozytywnie, czy negatywnie będzie do nas nastawiona druga połówka podczas swojej następnej wypowiedzi w trakcie rozmowy? Ponadto w poradniku możemy znaleźć odpowiedzi m.in. na pytania: jakie są szanse na znalezienie miłości? Jak ważne w życiu jest piękno? Jak zwiększyć swoje szanse podczas wypadu na miasto? Kiedy powinieneś się ustatkować? Jak żyć długo i szczęśliwie? Lektura dość ciekawa, przynajmniej dla mnie, gdyż wcześniej nie analizowałam miłości od strony matematyki, chyba że budżet domowy. Jeśli chcecie zgłębić temat, to pod poniższym linkiem jest zamieszczony również film, książka jest kontynuacją zamieszczonego poniżej wykładu. Jeden wieczór z tą książką w ręce i zaczynamy inaczej analizować nasze działania i podboje miłosne .Tytuł: Matematyka miłości. Wzory, dowody, równania i powiązania.
Tytuł oryginału: The Mathematics of Love: Patterns, Proofs and the Search for the Ultimate Equation.
Autor: Hannah Fry
Seria: TED Books
Wydawnictwo: Relacja
Data wydania: 01-01-2018
Ilość stron: 112
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 34,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Żywy Las. Między czasem i przestrzenią, Iwona Szul, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Żywy Las II. Między czasem i przestrzenią”, Iwona Szul

Leon budzi się w szpitalu i dowiaduje się, że był w śpiączce, a wszystko, co mu się przydarzyło w Żywym Lesie, było tylko snem. Próbuje wrócić do normalnego życia, jednak niespodziewanie okazuje się, że Jaźnie nie tylko jak najbardziej istnieją, ale też o nim nie zapomniały. Wysyłają tajemniczą dziewczynę, która ma sprowadzić go z powrotem do ich świata.


Taniec wokół słońca. Autobiografia, Vedrana Rudan, zaczytanyksiazkoholik.pl

Vedrana Rudan, „Taniec wokół słońca”

Vedrana Rudan szczerze i bez upiększania pisze o swoim ani trochę beztroskim dzieciństwie, o dzieciach i wnukach, o drodze, którą przeszła od dziewczyny sprzedającej lody nad morzem do najpoczytniejszej autorki w regionie. O tym, dlaczego w socjalizmie nie można było zostać wyrzuconym z pracy i o tym, jak została pierwszą dziennikarką, której się to udało w nowym, demokratycznym, reżimie Chorwacji.