Jasnowidz i czarownica-Mark Arturro-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Erotyk – „Jasnowidz i czarownica”, Mark Arturro


Mark Arturro od samego początku zaznacza nam, że książka przeznaczona jest dla osób od osiemnastego roku życia. Powieść o zabarwieniu seksualno-optyczno-kryminalnym w odcieniu horroru.

Do pewnej wioski zajeżdża Marek, który jest jasnowidzem i tarocistą. Ludzie patrzą na niego mało przychylnie. Mężczyzna ma zamiar osiąść tam na stałe i rozgląda się za działką. Jest jedna, która go kusi nie mniej nie ma ona dobrej reputacji, jest coś, co do tej pory odstraszało kupców… mianowicie jest zamieszkała i to nie przez istoty żywe.

Odsunięty od głównej drogi to fakt, a i wygląda tajemnie w otulinie sędziwych buków, dębów i świerków, a dodatkowo jeszcze, jakby było mu mało inności, wokół parkanu z drucianej na podmurówce siatki porasta zbita w żywopłot, kolczasta dzika róża wespół z jeżynami. Splotły się w symbiozie, tworząc kolczaste zasieki. Niemal jak na jakimś wojskowym poligonie.

Na razie Marek zatrzymuje się u Darii – przepięknej, kontrowersyjnej i bezwstydnej kobiety. Czarownicy. Po wiosce krążą legendy na temat tego, co dzieje się w jej domu, nie jeden chciałaby się o tym przekonać na własnej skórze. Czy Markowi będzie dane stanąć oko w oko z plotkami?

Większość ludzi jest taka. Mentalność od wieków bez zmian. Byle jątrzyć, zazdrościć, podkopywać i tworzyć zasieki. Choćby i z samego kału. Wystarczy, że ktoś ma lepiej i już sypie się lawina donosów.

Przyznam szczerze, że „Jasnowidz i czarownica” wgniótł mnie w fotel i to dlatego, że dość dawno nie czytałam powieści, która zawiera aż tak dużo erotyki i to wcale nie subtelnej. Autor poszedł na całego, jeśli chodzi o bardzo odważne sceny seksu czy słownictwo, mam na myśli wulgaryzmy. Śmiało można książkę porównać do porno i nie przesadzam z tym. Bohaterom w głowie tylko jedno i to nie tylko tym głównym. Seks, picie i jedzenie. Sprośne myśli, słowa, duża dawka humoru i erotyka z jednej strony dodają uroku powieści z drugiej, jeśli nie mamy do tego dystansu, to te 530 stron może znudzić i zniesmaczyć czytelnika. Mark Arturro w książce połączył kilka gatunków, dość odważnie i niestety nie zawsze się to udaje. Jak dla mnie, horroru było tutaj zbyt mało, ale zależy kto, co i jak lubi. Co do książki to mam mieszane uczucia … jeśli lubicie erotyki, to śmiało chwytajcie „Jasnowidza i czarownicę” w dłoń i sami oceńcie.

Tytuł: Jasnowidz i czarownica
Autor: Mark Arturro
Przedział wiekowy: od 18 lat
Gatunek: horror
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 27-05-2022
Ilość stron: 533
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 65,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Obłędy-Angela Santini-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Obłędy”, Angela Santini

Porzucona Andrea Cherry leczy złamane serce i układa swoje życie od nowa. Los przecież nigdy nie był dla niej łaskawy, a przeszłość powróciła, gdy dziewczyna oddała swoje serce temu jedynemu. Ale czy można złamać coś, co już od dawna jest złamane? I czy można żyć, nie znając odpowiedzi na najważniejsze pytanie: kim jest ojciec mojego dziecka?


Pucio i Kicia Kocia przynoszą miliony, ale nikt nie pobije Mroza! Lista najbogatszych pisarzy i pisarek w Polsce.

Okazuje się, że na pisaniu w Polsce można zarobić miliony, a przynajmniej setki tysięcy. Jak w poprzednich latach, pisarzem o najwyższych dochodach okazał się Remigiusz Mróz.