Shinrin-yoku

Książka, która zapada w pamięć – „Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych”


Jak dzięki drzewom stać się szczęśliwszym i zdrowszym. Odpowiedź znajdziecie w książce pt. „Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych”.

Dzisiaj coś w temacie leśnym, książka „Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych”. Napisał ją dr Qing Li. To książka, która rozprawia o istocie spędzania czasu wśród lasu. Uświadomi Ci, jak istotne jest to dla naszego zdrowia, spokoju duszy, wyciszenia i ukojenia. Qing Li jest ekspertem w dziedzinie medycyny leśnej. Jego wieloletnie badania dowiodły, że przebywanie w lesie, czy wdychanie odpowiednich olejków eterycznych może mieć zbawienny wpływ na kondycję naszego organizmu. U mnie olejek sosnowy ma na moim biurku (w pracy) honorowe miejsce i często zapalam kominek i wdycham jego cudowny odprężający aromat. W mieszkaniu również stoją porozstawiane olejki zapachowe i jak tylko nadarza się okazja, podpalam je i relaksuję. Mogą mieć ogromny wpływ na złagodzenie stresu, obniżenie ciśnienia we krwi czy dostarczenia zastrzyku energii. Książka opiera się na treściwych i konkretnych opisach, ogromnej ilości przydatnych informacji i na zdjęciach, które zachwycają i cieszą oko. To idealna pozycja dla osób chcących zespoić się z naturą, ale nie do końca wiedzą jak się za to zabrać.

A czy Ty lubisz spacerować po lesie, chodzić boso po trawie?Tytuł: Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych
Tytuł oryginału: Shinrin-Yoku. The Art and Science of Forest Bathing
Autor: Quing Li
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 18-04-2018
Ilość stron: 321
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 44,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Między prawda a grzechem, tom II - Witold Wyrwa - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Między prawdą a grzechem”, tom II, Witold Wyrwa

Kontynuacja powieści docenionej za emocjonalność, głębię oraz realizm. Autor zabiera nas w dalszą podróż między prawdę a grzech. Co kryje się na jej końcu? Życie jest piękne i pełne możliwości – wołają z reklam uśmiechnięte twarze. Świat nie jest taki zły – przekonują bliscy. Cóż z tego, jeśli w twoim wnętrzu szaleje pustka? Choć jesteś syty, ubrany i masz dach nad głową, czujesz się najnieszczęśliwszym człowiekiem na świecie.


Forrest Gump - Winston Groom - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Forrest Gump”, Winston Groom

„Forrest Gump” to fenomenalna powieść, na podstawie której nakręcono jeden z najsłynniejszych filmów. Poznajcie Forresta Gumpa, sympatycznego i zaskakująco łebskiego bohatera tej nadzwyczajnej odysei komicznej. Forrest najpierw – dość przypadkowo – zostaje gwiazdą drużyny futbolowej Uniwersytetu Alabama, później jedzie do Wietnamu, gdzie staje się bohaterem wojennym, robi też karierę jako światowej klasy pingpongista