Shinrin-yoku

Książka, która zapada w pamięć – „Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych”


Jak dzięki drzewom stać się szczęśliwszym i zdrowszym. Odpowiedź znajdziecie w książce pt. „Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych”.

Dzisiaj coś w temacie leśnym, książka „Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych”. Napisał ją dr Qing Li. To książka, która rozprawia o istocie spędzania czasu wśród lasu. Uświadomi Ci, jak istotne jest to dla naszego zdrowia, spokoju duszy, wyciszenia i ukojenia. Qing Li jest ekspertem w dziedzinie medycyny leśnej. Jego wieloletnie badania dowiodły, że przebywanie w lesie, czy wdychanie odpowiednich olejków eterycznych może mieć zbawienny wpływ na kondycję naszego organizmu. U mnie olejek sosnowy ma na moim biurku (w pracy) honorowe miejsce i często zapalam kominek i wdycham jego cudowny odprężający aromat. W mieszkaniu również stoją porozstawiane olejki zapachowe i jak tylko nadarza się okazja, podpalam je i relaksuję. Mogą mieć ogromny wpływ na złagodzenie stresu, obniżenie ciśnienia we krwi czy dostarczenia zastrzyku energii. Książka opiera się na treściwych i konkretnych opisach, ogromnej ilości przydatnych informacji i na zdjęciach, które zachwycają i cieszą oko. To idealna pozycja dla osób chcących zespoić się z naturą, ale nie do końca wiedzą jak się za to zabrać.

A czy Ty lubisz spacerować po lesie, chodzić boso po trawie?Tytuł: Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych
Tytuł oryginału: Shinrin-Yoku. The Art and Science of Forest Bathing
Autor: Quing Li
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 18-04-2018
Ilość stron: 321
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 44,99 złDodaj komentarz


Czytaj także

Retrospekcja, Chris Brookmyre, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Retrospekcja”, Chris Brookmyre

Minęło 16 lat od tamtych wakacji. A ona wciąż czeka… Amanda, która właśnie zaczęła pracę jako niania, poznaje na pozór idealną rodzinę Temple’ów: byłą aktorkę i słynnego profesora oraz ich troje dorosłych dzieci. Jak w każdej rodzinie, również i w tej za fasadą uśmiechów i uścisków kryją się mroczniejsze emocje. Szesnaście lat wcześniej w tym samym miejscu zginęła mała Niamh Temple. Amanda poznaje rodzinę podczas ich wspólnych wakacji w nadmorskiej willi położonej w malowniczym zakątku Portugalii.


Jan-Adam-Kaczkowski

Ks. Jan Adam Kaczkowski

Urodził się 19 lipca 1977 w Gdyni. Dorastał w Sopocie, gdzie kształcił się w Środowiskowym Liceum Ogólnokształcącym. W 1996 zdał maturę. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Gdańskim Seminarium Duchownym, kończąc je w 2002 z magisterium z teologii. 15 czerwca 2002 otrzymał święcenia prezbiteratu.