Shinrin-yoku

Książka, która zapada w pamięć – „Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych”


Jak dzięki drzewom stać się szczęśliwszym i zdrowszym. Odpowiedź znajdziecie w książce pt. „Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych”.

Dzisiaj coś w temacie leśnym, książka „Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych”. Napisał ją dr Qing Li. To książka, która rozprawia o istocie spędzania czasu wśród lasu. Uświadomi Ci, jak istotne jest to dla naszego zdrowia, spokoju duszy, wyciszenia i ukojenia. Qing Li jest ekspertem w dziedzinie medycyny leśnej. Jego wieloletnie badania dowiodły, że przebywanie w lesie, czy wdychanie odpowiednich olejków eterycznych może mieć zbawienny wpływ na kondycję naszego organizmu. U mnie olejek sosnowy ma na moim biurku (w pracy) honorowe miejsce i często zapalam kominek i wdycham jego cudowny odprężający aromat. W mieszkaniu również stoją porozstawiane olejki zapachowe i jak tylko nadarza się okazja, podpalam je i relaksuję. Mogą mieć ogromny wpływ na złagodzenie stresu, obniżenie ciśnienia we krwi czy dostarczenia zastrzyku energii. Książka opiera się na treściwych i konkretnych opisach, ogromnej ilości przydatnych informacji i na zdjęciach, które zachwycają i cieszą oko. To idealna pozycja dla osób chcących zespoić się z naturą, ale nie do końca wiedzą jak się za to zabrać.

A czy Ty lubisz spacerować po lesie, chodzić boso po trawie?Tytuł: Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych
Tytuł oryginału: Shinrin-Yoku. The Art and Science of Forest Bathing
Autor: Quing Li
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 18-04-2018
Ilość stron: 321
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 44,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Maryja. Kobieta naszych czasów.

Religijnie – „Maryja. Kobieta naszych czasów”, Antonio Bello

Zakochany w Maryi, zmarły w opinii świętości biskup Antonio Bello w miłosnych wyznaniach o najpiękniejszej Kobiecie w historii świata! Książka zawiera 31 rozdziałów poświęconych Maryi, pokazujących Ją jako zwykłą Kobietę – taką jak my.


Zagubieni

Książka, która zapada w pamięć – „Zagubieni”

Autorka nie tylko w treści powieści porusza temat alkoholizmu, ale poświęca mu kilka ostatnich stron naukowo, doradczo. Jak należy postępować, gdzie szukać pomocy, przypomina numer alarmowy Niebieskiej Linii. Nie każdy pisarz podchodzi tak fachowo do problemu poruszanego na łamach własnej książki.