Shinrin-yoku

Książka, która zapada w pamięć – „Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych”


Jak dzięki drzewom stać się szczęśliwszym i zdrowszym. Odpowiedź znajdziecie w książce pt. „Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych”.

Dzisiaj coś w temacie leśnym, książka „Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych”. Napisał ją dr Qing Li. To książka, która rozprawia o istocie spędzania czasu wśród lasu. Uświadomi Ci, jak istotne jest to dla naszego zdrowia, spokoju duszy, wyciszenia i ukojenia. Qing Li jest ekspertem w dziedzinie medycyny leśnej. Jego wieloletnie badania dowiodły, że przebywanie w lesie, czy wdychanie odpowiednich olejków eterycznych może mieć zbawienny wpływ na kondycję naszego organizmu. U mnie olejek sosnowy ma na moim biurku (w pracy) honorowe miejsce i często zapalam kominek i wdycham jego cudowny odprężający aromat. W mieszkaniu również stoją porozstawiane olejki zapachowe i jak tylko nadarza się okazja, podpalam je i relaksuję. Mogą mieć ogromny wpływ na złagodzenie stresu, obniżenie ciśnienia we krwi czy dostarczenia zastrzyku energii. Książka opiera się na treściwych i konkretnych opisach, ogromnej ilości przydatnych informacji i na zdjęciach, które zachwycają i cieszą oko. To idealna pozycja dla osób chcących zespoić się z naturą, ale nie do końca wiedzą jak się za to zabrać.

A czy Ty lubisz spacerować po lesie, chodzić boso po trawie?Tytuł: Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych
Tytuł oryginału: Shinrin-Yoku. The Art and Science of Forest Bathing
Autor: Quing Li
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 18-04-2018
Ilość stron: 321
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 44,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wymruczane szczęście, Joanna Szarańska

„Wymruczane szczęście”, Joanna Szarańska

Emilia, matka niesfornych bliźniąt, próbuje stanąć na nogi po rozwodzie. Decyduje się przyjąć propozycję kuzyna, który oferuje dach nad głową i pracę. Gdy w wyniku szalonych pomysłów bliźniaków, traci posadę, pomocną dłoń wyciąga do niej ekscentryczna staruszka. Dzięki jej wstawiennictwu Emilia trafia do domu gburowatego pisarza i jego charakternej… kotki! Współpraca przebiega dość burzliwie, szczególnie gdy między pracodawcą a Emilią zaczyna działać chemia…


BIO - Charles Duhigg - Zaczytanyksiążkoholik.pl

Charles Duhigg

Duhigg jest byłym pisarzem sztabu Los Angeles Times. W latach 2006-2017 pracował jako reporter w The New York Times. Obecnie pisze dla The New York Times Magazine i innych publikacji. Był jednym z zespołu reporterów New York Timesa, który zdobył nagrodę Pulitzera w 2013 r. za serię 10 artykułów na temat praktyk biznesowych Apple i innych firm technologicznych. Napisał lub współtworzył serię Toxic Waters, Golden Opportunities, i był częścią zespołu, który napisał The Reckoning.