Koniec dzieciństwa

Koniecznie od deski do deski – „Koniec Dzieciństwa”, Arthur C. Clarke


Przyjacielska inwazja kosmitów w książce pt. „Koniec Dzieciństwa” autorstwa Arthura C. Clarke.

W ostatnim czasie wpadła w moje ręce fantastyczna pozycja – dosłownie. Mam na myśli książkę autorstwa Arthura C. Clarke’a pt. „Koniec Dzieciństwa”. Po literaturę gatunku SCI-FI nie sięgam zbyt często, ale w tym przypadku zachęciła mnie udana ekranizacja, składająca się z trzech pełnometrażowych odcinków. Jej twórcami są Akiva Goldsman oraz Mike DeLuca. Cała seria jest do znalezienia w internecie, dlatego gorąco zachęcam do jej obejrzenia, szczególnie tych, którzy do gatunku fantastyki nie sięgają codziennie. Tematyka niezwykle interesująca. Jak bowiem czytamy w opisie: „O losach Ziemi decydują wielkie mocarstwa, a ludzkość z napięciem śledzi wyścig programów kosmicznych USA i Rosji. Gdy jednak człowiek ma już ruszyć na podbój kosmosu, kosmos przybywa do niego – nad największymi miastami planety pojawiają się ogromne statki obcych. Po okresie niepewności i daremnych próbach oporu sytuacja wygląda obiecująco: przybysze jednoczą państwa, eliminują ubóstwo i przestępczość, zaprowadzają powszechny pokój.” … Sięgnęłam po lekturę z dużym zainteresowaniem, bowiem opisana wyżej inwazja przebiega w nietypowy sposób – inny niż ten, do którego przywykliśmy w hollywoodzkich, wysokobudżetowych produkcjach. Słuchając każdego dnia radia czy oglądając TV w zasadzie ciężko o pozytywne informacje. Dlatego „Koniec Dzieciństwa” tak bardzo zaskakuje. Obcy wprowadzają naszą cywilizację w złoty wiek ludzkości. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale jak łatwo można przewidzieć, znajdują się zwolennicy i przeciwnicy takich działań. I tutaj ciekawa jestem Waszych opinii (po lekturze lub seansie tej pozycji). Gdyby taka „inwazja” miała mieć rzeczywiście miejsce, to po czyjej stronie byście się opowiedzieli? Czy chcielibyście żyć w świecie pozbawionym przemocy, chorób, nieszczęść, wojen i niedostatku (do końca swoich dni) – poddani jednemu odgórnemu rządowi, egzekwującemu natychmiast wszelkie wykroczenia – czy lepiej zachować niezależność i pozostać w znanej nam wszystkim rzeczywistości?Tytuł: Koniec dzieciństwa
Tytuł oryginału: Childhood’s End
Autor: Arthur C. Clarke
Seria: Wehikuł czasu
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS
Data wydania: 23-04-2019
Data 1. wyd. pol.: 1993-01-01
Data 1. wydania: 2001-10-18
Ilość stron: 272
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Anna Ziobro - Wywiad

Rozmowa z Anną Ziobro

Co łączy autorkę powieści z jednym z bohaterów swojej książki – Danielem? Kiedy i czy pojawi się kolejna interesująca pozycja, po którą warto sięgnąć? Czego pisarce brakowało w ostatnich miesiącach? Jaką dewizą kieruje się w życiu? To wszystko i wiele więcej znajdziecie w poniższej rozmowie z Anną Ziobro, autorką powieści „Tysiąc kawałków”


Cały jestem twój - Weronika Tomala-zaczytanyksiazkoholik.pl

Inność nie jest gorsza – „Cały jestem twój”, Weronika Tomala

Bohaterką powieści jest Liliana Kawka. Od początku życia nie miała lekko. Po urodzeniu porzucona przez rodziców, wychowywana przez kochającego dziadka, odmieniec, z którego drwiły wszystkie dzieci. Ta odmienności podcinała Lilce skrzydła. Był nią albinizm. Dziadek wspierał i wychowywał ją, jak tylko potrafił, otaczał opieką i dobrym słowem.