Zagubieni w kłamstwie

Katarzyna Grabowska w swojej najnowszej książce pt. „Zagubieni w kłamstwie”


Tajemnica goni tajemnicę. Kłamstwo goni kłamstwo. „Zagubieni w kłamstwie”.

„Zagubieni w kłamstwie” to kontynuacja „Obcej miłości”. Poznajemy dalsze losy Weroniki Skarbierskiej i jej próby odzyskania rodzinnej firmy – przetwórni. Jeśli nie czytaliście tomu pierwszego, to serdecznie Was do tego zachęcam, dlatego też nie będę się tutaj odnosiła do tego, co się wówczas wydarzyło. Kto czytał, ten wie, a kto nie czytał, to zachęcam, aby to jak najszybciej uczynił.

W związku z tym, co się wydarzyło, Weronika czuje się oszukana i wykorzystana przez Jusufa. Widząc go obok menedżerki przetwórni zalewa ją fala wściekłości i zazdrości. Zdała sobie sprawę, że pomagał jej tylko po to, aby przejąć jej majątek, a ślub miał tylko spotęgować jej zaufanie do niego. I się zakochała. Co prawda ich ślub w obrządku muzułmańskim nie miał żadnego znaczenia dla polskiego prawa to i tak wpadła, jak śliwka w kompot.

W dalszym ciągu Weronika nie dowiedziała się, co takiego jej dziadek przekazał dziadkowi Artura. Mężczyzna czuł się na tyle źle, że wszelkie formy kontaktu były niemożliwe. Cały czas pobrzmiewały jej słowa dziadka, że dopadł go grzech z przeszłości i chce, aby Weronika sprzedała firmę. Jusuf również wszelkimi sposobami próbuje przegonić dziewczynę z firmy, jak i samego Skarbiesza.

Spokój, zaufanie, opiekę i bezpieczeństwo znalazła u boku Artura, policjanta, który, aby się nią zaopiekować, wziął kilka dni urlopu. Zawiodła się na Jusufie, Ance, Jacku czy też jego rodzicach. Arturowi zaufała na tyle, aby móc mu się zwierzyć z sekretnego ślubu czy też ze swoich podejrzeń co do mordercy dziadka. Widząc, jak bardzo męczy ją sprawa przetwórni, niewyjaśnionych kwestii z domniemanym przemytem narkotyków, kreatywnej księgowości czy też śmierci kolejnej bliskiej i pomocnej osoby zaproponował jej, aby wyjechali na kilka dni nad morze. Jego ciotka w Łebie posiada ogromny dom, dawnej prowadziła w nim pensjonat, ale szybko z tego zrezygnowała. Pozwoliła im spędzić w nim kilka dni. „Costa Blanca” – nowoczesna piętrowa willa w stylu budowli z Półwyspu Iberyjskiego.

Pewno wieczoru Weronika zatraciła się i spędziła noc z Arturem. Miała ogromne wyrzuty sumienia, gdyż mimo wszystko nadal kochała Jusufa. Nie potrafiła przestać go kochać pomimo całego bólu, jaki jej sprawił. Artura wezwały obowiązki w pracy. Nie chcąc, aby Wernika przebywała w willi, sama poprosił o przyjazd Jacka i Anię. Wierzył, że ponownie dziewczyny zbliżą się do siebie i naprawią swoją przyjaźń. Zakochani chcą skorzystać z pięknego zachodu słońca, zostawili Weronikę samą. Mimo iż zamknęła się na klucz w pokoju i obiecała im, że nic się nie stanie i spokojnie mogą wyjść, została zaatakowana. Napastnik włamał się do domu.

Kim okazał się napastnik? Czy Jusuf rzeczywiście okazał się tym złym a Artur dobrym? Jak poradzi sobie Weronika z całym tym zajściem? Jaką tajemnicę skrywał jej dziadek? Dlaczego jako menedżera firmy zatrudnił właśnie Agnes Rodriguez? Czyżby była ona tajną agentką rozpracowującą przemytników od wewnątrz?

Podsumowując. Książkę pochłonęłam w jeden dzień. Jak tylko zaczęłam czytać, to nie mogłam się od niej oderwać. Musiałam wiedzieć, czy dobrze obstawiam kto, co i dlaczego. Autorka znakomicie buduje napięcie, czyta się ją szybko i płynnie. Nie ma tutaj zbędnych scen, aby tylko dodać objętości. Całość jest bardzo ciekawie połączona i to w taki sposób, że sporo się dowiadujemy o bohaterach i ich intencjach, ale nadal jesteśmy trzymani w napięciu, bo przecież przed nami jeszcze trzecia część. Jeszcze bardziej niż w części pierwszej jest tutaj pokazany rasizm. Nasze podejście do ludzi w tym wypadku o innym kolorze skóry, wiary. Tajemnica goni tajemnicę. Kłamstwo goni kłamstwo. Do czego to może doprowadzić? Na pewno nie do czegoś dobrego. I tutaj są przedstawione tego skutki.

Czytając, wyciągamy wnioski. Ale wnioski wnioskami a życie życiem. Łatwo powiedzieć, trudniej się tego trzymać. Komu ufać w swoim życiu, kto patrzy na nas jedynie przez pryzmat pieniędzy, a kto kieruje się naszym szczęściem? Życie z czasem to weryfikuje.Tytuł: Zagubieni w kłamstwie
Autor: Katarzyna Grabowska
Cykl: Wszystkie nasze chwile (tom 2)
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 11-08-2020
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 zł
Patronat medialny blogaDodaj komentarz


Czytaj także

w ukryciu, Lisa Gardner, zaczytanyksiazkoholik.pl

Moje ponowne spotkanie z Lisą Gardner – „W ukryciu”

W ruinach nieczynnego zakładu psychiatrycznego kilku nastolatków trafia na przerażające znalezisko. Ściągnięta na miejsce policja odkrywa zmumifikowane zwłoki sześciu dziewczynek. Tylko jedną z nich udaje im się od razu zidentyfikować – Annabelle M. Granger


Dziewczyny są tu takie miłe, Laurie Elizabeth Flynn, zaczytanyksiazkoholik.pl

Laurie Elizabeth Flynn, „Dziewczyny są tu takie miłe”

Chociaż od ukończenia studiów minęło już sporo czasu, Ambrosia Wellington nie może zapomnieć o tamtym wieczorze. Kiedy więc wraz z zaproszeniem na zjazd absolwentów uczelni otrzymuje anonim o treści: „Musimy porozmawiać o tym, co naprawdę się wtedy stało”, zdaje sobie sprawę, że przeszłość nadal depcze jej po piętach.