„Obietnica", Zbigniew Jarek

Jaka potrafi być miłość? – „Obietnica”, Zbigniew Jarek


„Obietnica” to powieść obyczajowa z elementami romansu. Z zarysem fabuły miałam okazję zapoznać się już jakiś czas temu i niezwykle mnie ciekawiło, jak się rozwinie ten utwór. Bohaterem powieści jest Matt mieszkający na farmie w Texasie, młody mężczyzna, którego rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Regularnie pomaga w pracach swojemu sąsiadowi Jackowi. I życie byłoby idealne, gdyby nie dwie kobiety, które troszkę mu w głowie mieszają. Każda z kobiet zgoła inna: Michelle, wyrafinowana, elegancka, zaradna kobieta podbijająca świat, z drugiej strony Christi niemająca pojęcia o miłości, o życiu, zagubiona w nowym otoczeniu, ale z sercem na dłoni.

Skoro jest to powieść, w której rodzi się miłość, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym ona jest. Zapewne jak wielu nas, tak wiele jej definicji. Pojęcie miłości jest trudne do jednoznacznej interpretacji. Miłość jest nie tylko przeżyciem psychologicznym i emocjonalnym ani celem dla siebie. Dzięki niej dla wszystkich ludzi staje się możliwe uczestniczenie w owej wyższej rzeczywistości. Nie każdemu jest dane zaznać miłości.

Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.

Ewangelia Mateusza 5:27-28, Szóste przykazanie

Co do moich wrażeń odnośnie książki. Jak już wspominałam Wam na początku, zarys fabuły widziałam już jakiś czas temu, dlatego też czekałam z zaciekawieniem, jak ona się rozbuduje, jak rozbudują się wątki poszczególnych bohaterów. Matt skradł moje serce, mężczyzna do rany przyłóż. Powieść wciąga niemiłosiernie, jak tylko wejdziemy w tę historię, to musimy za wszelką cenę dobrnąć do końca. Książka została napisana bardzo przyjemnym językiem. Jeśli jesteście ciekawi, o jakiej obietnicy mówi tytuł książki, zachęcam do lektury. Dowiecie się z niej również tego, jak wyglądały perypetie Matta z Michelle oraz Christi.

Książkę możecie zamówić TUTAJ

Tytuł: Obietnica
Autor: Zbigniew Jarek
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 03.2022
Ilość stron: 148
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 25,80 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wywiad - Mateusz Kasprzyk - Zaczytanyksiazkoholik.pl

Co według Mateusza Kasprzyka decyduje o sukcesie?

Mateusz Kasprzyk, autor powieści „Magią i odwagą” zdradza nam, dlaczego postanowił wydać książkę jako self-publisher – co jest plusem, a co minusem wydawania w ten sposób powieści, jakie zwierzę ma w domu autor, czy, skąd pomysł na książkę właśnie dla grupy wiekowej 10+? To i wiele więcej przeczytacie w wywiadzie. Życzę przyjemnej lektury.


Monetyzacja popularności, czyli jak influencerzy zarabiają na e-książkach

Demokratyzacja kultury przekłada się na coraz większą partycypację uczestników i mieszanie się ról, wcześniej zarezerwowanych dla “profesjonalnych” autorów i autorek. Bloger, vlogerka, podcaster czy instagramerka to internetowi twórcy i twórczynie, którzy chętnie monetyzują swoją popularność wydając książki – tradycyjne i cyfrowe. Jak wygląda ten rynek