„Obietnica", Zbigniew Jarek

Jaka potrafi być miłość? – „Obietnica”, Zbigniew Jarek


„Obietnica” to powieść obyczajowa z elementami romansu. Z zarysem fabuły miałam okazję zapoznać się już jakiś czas temu i niezwykle mnie ciekawiło, jak się rozwinie ten utwór. Bohaterem powieści jest Matt mieszkający na farmie w Texasie, młody mężczyzna, którego rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Regularnie pomaga w pracach swojemu sąsiadowi Jackowi. I życie byłoby idealne, gdyby nie dwie kobiety, które troszkę mu w głowie mieszają. Każda z kobiet zgoła inna: Michelle, wyrafinowana, elegancka, zaradna kobieta podbijająca świat, z drugiej strony Christi niemająca pojęcia o miłości, o życiu, zagubiona w nowym otoczeniu, ale z sercem na dłoni.

Skoro jest to powieść, w której rodzi się miłość, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym ona jest. Zapewne jak wielu nas, tak wiele jej definicji. Pojęcie miłości jest trudne do jednoznacznej interpretacji. Miłość jest nie tylko przeżyciem psychologicznym i emocjonalnym ani celem dla siebie. Dzięki niej dla wszystkich ludzi staje się możliwe uczestniczenie w owej wyższej rzeczywistości. Nie każdemu jest dane zaznać miłości.

Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.

Ewangelia Mateusza 5:27-28, Szóste przykazanie

Co do moich wrażeń odnośnie książki. Jak już wspominałam Wam na początku, zarys fabuły widziałam już jakiś czas temu, dlatego też czekałam z zaciekawieniem, jak ona się rozbuduje, jak rozbudują się wątki poszczególnych bohaterów. Matt skradł moje serce, mężczyzna do rany przyłóż. Powieść wciąga niemiłosiernie, jak tylko wejdziemy w tę historię, to musimy za wszelką cenę dobrnąć do końca. Książka została napisana bardzo przyjemnym językiem. Jeśli jesteście ciekawi, o jakiej obietnicy mówi tytuł książki, zachęcam do lektury. Dowiecie się z niej również tego, jak wyglądały perypetie Matta z Michelle oraz Christi.

Książkę możecie zamówić TUTAJ

Tytuł: Obietnica
Autor: Zbigniew Jarek
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 03.2022
Ilość stron: 148
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 25,80 złDodaj komentarz


Czytaj także

Prostota. Kalendarz 2022, Paulo Coelho, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Kalendarz 2022. Prostota”, Paulo Coelho

Kalendarz na 2022 rok z cytatami z dzieł brazylijskiego pisarza w pięknej szacie graficznej autorstwa Cataliny Estrady. Paulo Coelho, uważany za alchemika słów, jest jednym z najbardziej wpływowych pisarzy współczesnych. Dla czytelników z ponad 168 krajów, niezależnie od ich wyznania i kultury, stał się prawdziwym autorytetem. Jego książki przetłumaczone na 80 języków nie tylko trafiły na czołówki list bestsellerów, ale stały się też przedmiotem socjologicznych i kulturoznawczych dyskusji.


Natasha Preston, Bliźniaczki, zaczytanyksiazkoholikPL

„Bliźniaczka”, Natasha Preston

Czy istnieje siła, która byłaby w stanie rozerwać więzy siostrzanej miłości? Po rozwodzie rodziców drogi 10-letnich bliźniaczek Ivy i Iris się rozeszły. Ivy zamieszkała z ojcem, a Iris z matką. Ich losy splatają się ponownie po tym, jak kilka lat później w tragicznym wypadku ginie matka dziewczynek.