Porwana - Marcin Pikula - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Jak daleko jesteśmy się w stanie posunąć w małżeństwie? – „Porwana”


„Porwana” to książka autorstwa Marcina Pikuly, która opowiada historię małżeństwa, które z powodu kryzysu i nierozwiązanych problemów, wpada w spiralę nieodpowiedzialnych decyzji.

Bohaterami powieści są Marek i Helena, para, która po latach małżeństwa zaczyna odczuwać pierwsze problemy. Marek, typowy macho, nie widzi już w swojej żonie atrakcyjności, a jedynym sposobem na zaspokojenie swoich potrzeb staje się zdrada z młodszą kochanką. Z kolei Helena, nauczycielka z powołania, nie potrafi poradzić sobie z coraz większą obojętnością męża i zaczyna szukać sposobu, jak go odzyskać. Fakt dwukrotnego poronienia nie ułatwia sprawy, gdyż widzi w oczach męża rozczarowanie. Kobieta wpada na pewien pomysł, który według niej ma zmienić nastawienie męża wobec niej. Nie przewidziała jednak tego, jakie katastrofalne skutki, może pociągnąć za sobą jej pomysł. Otuchy i oparcia dodaje jej przyjaciółka, która sama niejedno przeszła z byłym mężem.

Książka Pikuly skupia się na tematyce kryzysu małżeńskiego, pokazując, jak niewłaściwe podejście do problemów w związku może prowadzić do nieracjonalnych i szokujących czynów. Autor ukazuje, że brak komunikacji, zaufania i szacunku w związku może prowadzić do tragedii.

Czytając „Porwaną”, odczuwa się ciągłe napięcie i niepewność, co stanie się z bohaterami. Autor posługuje się prostym językiem i dynamiczną akcją, co powoduje, że książka wciąga czytelnika od pierwszych stron. Jednakże, pomimo interesującej fabuły i emocjonującej akcji, nie można przemilczeć pewnych wątków, które mogą wywołać kontrowersje. Książka opowiada o zdradzie i przemocy wobec kobiet, co nie jest tematem łatwym do poruszenia i wymaga wrażliwości. „Porwana” to dobrze napisana książka, która pozwala spojrzeć na problem kryzysu małżeńskiego z różnych perspektyw. Jednakże trzeba pamiętać o wrażliwości na niektóre wątki poruszane przez autora. Moim zdaniem książka jest warta uwagi.

Tytuł: Porwana
Autor: Marcin Pikula
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo AlterNatywne
Data wydania: 12-2022
Ilość stron: 294
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Krzyż Ameryki

„Krzyż Ameryki. Dziennik z pieszej drogi przez kontynent” – Lubię to!

Krzyż jest dla chrześcijan symbolem spotkania dwóch rzeczywistości. Książka przedstawia nam pieszą pielgrzymkę trwającą 190 dni przez Amerykę Północną.


Koty i córki

W sam raz po ciężkim dniu – „Koty i córki”, Helen Brown

Autorka do swojego domu i życia zaprasza szalonego i dającego się we znaki kotka płci męskiej – Jonasza – można śmiało powiedzieć, że poniekąd sam się wprosił. Helen opisuje swoje codzienne życie i kłopoty szczególnie z młodszą córką Lydią, która postanawia wstąpić do klasztoru buddyjskiego na Sri Lance.