Porwana - Marcin Pikula - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Jak daleko jesteśmy się w stanie posunąć w małżeństwie? – „Porwana”


„Porwana” to książka autorstwa Marcina Pikuly, która opowiada historię małżeństwa, które z powodu kryzysu i nierozwiązanych problemów, wpada w spiralę nieodpowiedzialnych decyzji.

Bohaterami powieści są Marek i Helena, para, która po latach małżeństwa zaczyna odczuwać pierwsze problemy. Marek, typowy macho, nie widzi już w swojej żonie atrakcyjności, a jedynym sposobem na zaspokojenie swoich potrzeb staje się zdrada z młodszą kochanką. Z kolei Helena, nauczycielka z powołania, nie potrafi poradzić sobie z coraz większą obojętnością męża i zaczyna szukać sposobu, jak go odzyskać. Fakt dwukrotnego poronienia nie ułatwia sprawy, gdyż widzi w oczach męża rozczarowanie. Kobieta wpada na pewien pomysł, który według niej ma zmienić nastawienie męża wobec niej. Nie przewidziała jednak tego, jakie katastrofalne skutki, może pociągnąć za sobą jej pomysł. Otuchy i oparcia dodaje jej przyjaciółka, która sama niejedno przeszła z byłym mężem.

Książka Pikuly skupia się na tematyce kryzysu małżeńskiego, pokazując, jak niewłaściwe podejście do problemów w związku może prowadzić do nieracjonalnych i szokujących czynów. Autor ukazuje, że brak komunikacji, zaufania i szacunku w związku może prowadzić do tragedii.

Czytając „Porwaną”, odczuwa się ciągłe napięcie i niepewność, co stanie się z bohaterami. Autor posługuje się prostym językiem i dynamiczną akcją, co powoduje, że książka wciąga czytelnika od pierwszych stron. Jednakże, pomimo interesującej fabuły i emocjonującej akcji, nie można przemilczeć pewnych wątków, które mogą wywołać kontrowersje. Książka opowiada o zdradzie i przemocy wobec kobiet, co nie jest tematem łatwym do poruszenia i wymaga wrażliwości. „Porwana” to dobrze napisana książka, która pozwala spojrzeć na problem kryzysu małżeńskiego z różnych perspektyw. Jednakże trzeba pamiętać o wrażliwości na niektóre wątki poruszane przez autora. Moim zdaniem książka jest warta uwagi.

Tytuł: Porwana
Autor: Marcin Pikula
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo AlterNatywne
Data wydania: 12-2022
Ilość stron: 294
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Walc dla Izabeli, Natalia Thiel, zaczytanyksiazkoholik.pl

Natalia Thiel, „Walc dla Izabeli”

Koniec czerwca 1939 roku. Izabela Langer, młoda i beztroska dziewczyna, wychowująca się w rodzinie o niemiecko-polskich korzeniach, przygotowuje się do balu organizowanego z okazji rozpoczynających się wakacji. Tego wieczoru poznaje Jakuba Abramowicza – niepokornego pianistę. Mimo początkowej niechęci ich relacja przeradza się w gorące uczucie. Sielankę przerywa wybuch wojny.


Rozgrywka, Allie Reynolds, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Rozgrywka”, Allie Reynolds

Gdy grupa przyjaciół spotyka się w opuszczonym schronisku wśród górskich szczytów, rozpoczyna się mordercza gra. Mrożący krew w żyłach thriller, w którym ośrodek w Alpach staje się prawdziwym escape roomem. Nikt się stąd nie wydostanie, dopóki nie rozwiąże zagadki. A nawet jeśli mu się uda, nie wiadomo, czy przeżyje