Blog książkowy - Natasza Socha - Zaczarowane - zaczytanyksiazkoholik.pl

Igranie z ogniem – „Zaczarowane” autorstwa Nataszy Sochy


Książka „Zaczarowane” autorstwa Nataszy Sochy to poruszająca i wstrząsająca opowieść o kobietach, które dały się oszukać przez mężczyznę z portalu randkowego. Historia, którą autorka przedstawia, jest prawdziwa i jakże bolesna. Cztery kobiety oddają swoje oszczędności i zaciągają długi, dając się zaczarować obcemu mężczyźnie, który obiecuje im miłość i szczęście.

Bohaterki powieści: Martyna (pracownica sklepu z biżuterią, zwykła, mało atrakcyjna kobieta), Jadwiga (samotna bibliotekarka), Karolina (pięćdziesięcioczteroletnia asystentka prezesa banku) oraz Anna (znudzona żona). Każda inna, każda na innym etapie życia, rozwoju zawodowego. Wiele kobiet daje się wciągnąć w to, co w powieści wyprawiał Dorian. Dając atencję i zainteresowanie. W trakcie lektury poznajemy sposób działania Doriana, to, jak wyszukiwał kobiet, czy jak się z nimi obchodził, że te traciły dla niego nie tylko głowę.

Niektóre kobiety zdają sobie sprawę z ryzyka, a jednak wchodzą w coś, co wydaje się nie tylko nowe, ale i niebezpieczne.

Natasza Socha nie tylko pokazuje dramat kobiet, które straciły wszystko, ale także opisuje proces, jaki towarzyszy ich próbom powiedzenia prawdy, tak bardzo kompromitującej i oskarżeniu oszusta. Autorka bardzo dobrze oddaje emocje bohaterów, w tym ich nadzieję, lęki, wątpliwości i cierpienie. Ukazuje także, jak ważna jest solidarność kobiet i ich wzajemne wsparcie w trudnych sytuacjach.

Autorka przytacza nam również dane statystyczne. W Polsce rośnie cały czas liczba oszustów matrymonialnych. Są to najczęściej kobiety, samotne, znajdujące się na rozdrożu życia, podczas rozwodu, kłótni w związku, choroby. Oszust nie ma litości, nie przywiązuje się do „ofiary”, dla niego liczy się tylko osiągnięcie celu.

„Zaczarowane” to książka, która zmusza do refleksji i zadania sobie pytania o to, jak łatwo jest dać się oszukać i stracić wszystko w miłości. To także historia o tym, jak trudno jest uzyskać sprawiedliwość i odzyskać swoje życie po tak traumatycznych wydarzeniach. Powieść polecam każdemu, kto szuka poruszającej opowieści o miłości i oszustwie oraz historii o sile kobiet.

Tytuł: Zaczarowane
Autor: Natasza Socha
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Edipresse Książki
Data wydania: 02-2021
Ilość stron: 288
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Zanim powiem tak, Marta Radomska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Zanim powiem tak”, Marta Radomska

Co może się wydarzyć, zanim powiesz tak? Iza, najlepsza przyjaciółka Niny, szykuje się do najważniejszego dnia w swoim życiu, zanim jednak powie tak, czeka ją przedślubna gorączka. Nina pomaga ze wszystkich sił w przygotowaniach do ślubu, ale nie ułatwia jej tego Adrian – brat panny młodej, który ciągle kręci się w pobliżu razem ze swoją nową dziewczyną. W życiu Niny również pojawił się ktoś nowy


Allie Reynolds BIO

Allie Reynolds

Brytyjska snowboardzistka i pisarka. Przez pięć sezonów brała udział w zawodach we Francji, Szwajcarii, Austrii i Kanadzie. Później wymieniła snowboard na deskę surfingową i wyjechała na Gold Coast w Australii, gdzie uczyła cudzoziemców języka angielskiego. Jej opowiadania publikowane były w magazynach dla kobiet w Wielkiej Brytanii, Australii, Szwecji i RPA. Ma dwójkę dzieci oraz kota, który myśli, że jest psem. „Rozgrywka” jest jej debiutancką powieścią.