Blog książkowy - Natasza Socha - Zaczarowane - zaczytanyksiazkoholik.pl

Igranie z ogniem – „Zaczarowane” autorstwa Nataszy Sochy


Książka „Zaczarowane” autorstwa Nataszy Sochy to poruszająca i wstrząsająca opowieść o kobietach, które dały się oszukać przez mężczyznę z portalu randkowego. Historia, którą autorka przedstawia, jest prawdziwa i jakże bolesna. Cztery kobiety oddają swoje oszczędności i zaciągają długi, dając się zaczarować obcemu mężczyźnie, który obiecuje im miłość i szczęście.

Bohaterki powieści: Martyna (pracownica sklepu z biżuterią, zwykła, mało atrakcyjna kobieta), Jadwiga (samotna bibliotekarka), Karolina (pięćdziesięcioczteroletnia asystentka prezesa banku) oraz Anna (znudzona żona). Każda inna, każda na innym etapie życia, rozwoju zawodowego. Wiele kobiet daje się wciągnąć w to, co w powieści wyprawiał Dorian. Dając atencję i zainteresowanie. W trakcie lektury poznajemy sposób działania Doriana, to, jak wyszukiwał kobiet, czy jak się z nimi obchodził, że te traciły dla niego nie tylko głowę.

Niektóre kobiety zdają sobie sprawę z ryzyka, a jednak wchodzą w coś, co wydaje się nie tylko nowe, ale i niebezpieczne.

Natasza Socha nie tylko pokazuje dramat kobiet, które straciły wszystko, ale także opisuje proces, jaki towarzyszy ich próbom powiedzenia prawdy, tak bardzo kompromitującej i oskarżeniu oszusta. Autorka bardzo dobrze oddaje emocje bohaterów, w tym ich nadzieję, lęki, wątpliwości i cierpienie. Ukazuje także, jak ważna jest solidarność kobiet i ich wzajemne wsparcie w trudnych sytuacjach.

Autorka przytacza nam również dane statystyczne. W Polsce rośnie cały czas liczba oszustów matrymonialnych. Są to najczęściej kobiety, samotne, znajdujące się na rozdrożu życia, podczas rozwodu, kłótni w związku, choroby. Oszust nie ma litości, nie przywiązuje się do „ofiary”, dla niego liczy się tylko osiągnięcie celu.

„Zaczarowane” to książka, która zmusza do refleksji i zadania sobie pytania o to, jak łatwo jest dać się oszukać i stracić wszystko w miłości. To także historia o tym, jak trudno jest uzyskać sprawiedliwość i odzyskać swoje życie po tak traumatycznych wydarzeniach. Powieść polecam każdemu, kto szuka poruszającej opowieści o miłości i oszustwie oraz historii o sile kobiet.

Tytuł: Zaczarowane
Autor: Natasza Socha
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Edipresse Książki
Data wydania: 02-2021
Ilość stron: 288
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wywiad - Katarzyna Mak 2 Zaczytanyksiazkoholik.pl

Czym w najbliższym czasie zaskoczy nas Katarzyna Mak?

Zapraszam Was na wywiad! Dowiecie się z niego m.in. dlaczego mąż pisarki jeden z jej cykli określa mianem „kulturalny erotyk”? Jakie emocje towarzyszą autorce w dniu premiery książki? Jakimi zasadami kieruje się w życiu? Miłej lektury!


Na Podlasiu. Antonia.

„Na Podlasiu. Antonia”, Agnieszka Panasiuk

Jest rok 1869. Antonia Gillard – bohaterka powieści „Na Podlasiu. Antonia” traci posadę nauczycielki na pensji dla dziewcząt. Opuszcza Warszawę i zostaje guwernantką w domu rosyjskiego urzędnika w Białej na Podlasiu. Tu zawiązuje przyjaźnie, poznaje lokalne tradycje i śledzi poczynania Oswobodziciela – tajemniczego jeźdźca, który pomaga mieszkańcom regionu mierzyć się z carskimi represjami.