Blog książowy - Historia pełna buntu, bólu i prób samodestrukcji -Jestem gotowa - Paula Wieczorek - zaczytanyksiazkoholik.pl

Historia pełna buntu, bólu i prób samodestrukcji – „Jestem gotowa”


„Jestem gotowa” autorstwa Pauli Wieczorek to książka, która porusza głęboko serce czytelnika i skupia się na trudnych tematach, takich jak patologia rodziny, uzależnienie, miłość i walka z chorobą. To opowieść o Rozalii, młodej dziewczynie, która w swoim życiu doświadczała wielu trudności i rozczarowań, ale odnajduje siłę, aby walczyć o swoje szczęście i zdrowie.

Jest to cholernie przykre, ponieważ uświadomiłam sobie, że nikogo nie interesuję, nikogo nie mam na tym pieprzonym świecie. Tak po prostu.

Główną bohaterką jest Rozalia, która wychowana w patologicznej, alkoholowej rodzinie, buntuje się przeciwko temu, co nienawidzi u swoich rodziców, popadając w nałogi i destrukcyjne zachowania. Michalina, jej najlepsza przyjaciółka, zgoła inna niż Rozalia, robi co w jej mocy, by przyjaciółka zmieniła swoje życie. Pewnego dnia Rozalia poznaje Maksymiliana, wybitnego muzyka klasyki, który staje się dla niej sensem życia i inspiracją do zmiany. To opowieść o drugiej szansie i o tym, jak miłość może zmienić człowieka.

Jesteśmy z dwóch innych światów. Ja, zwykła kelnerka z biednej rodziny, ty, książę z dobrego domu z wielką karierą.

Książka skupia się na trudnej drodze Rozalii do zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, gdy dowiaduje się, że jest chora na raka jajnika, nosząc w tym samym momencie dziecko pod sercem. To moment, który niespodziewanie przerywa ich sielankę, ale jednocześnie staje się wyzwaniem do walki i dowodem na to, jak wiele jest w stanie znieść człowiek w obliczu tragedii.

Paula Wieczorek pisze z wrażliwością i empatią, ukazując wewnętrzne konflikty, lęki i nadzieje bohaterów. Opowieść ta mówi o sile ludzkiego ducha, o determinacji, miłości i gotowości do walki. To także historia o przyjaźni, wierności przyjaciołom i wsparciu, które można znaleźć w najtrudniejszych chwilach.

„Jestem gotowa” to książka, która dotyka serca i skłania do refleksji nad życiem, jego nietrwałością i wartością, jaką jest zdrowie. To historia o przemianie, odrodzeniu i dążeniu do lepszego jutra. Chociaż porusza trudne tematy, to jednocześnie przypomina nam, że w najcięższych chwilach można odnaleźć nadzieję i siłę do walki. Liczę również na szybkie wydanie kontynuacji opowieści o Rozalii i Maksymilianie.

Tytuł: Jestem gotowa
Autor: Paula Wieczorek
Gatunek: young adult, romans
Wydawnictwo AlterNatywne
Data wydania: 24-08-2023
Ilość stron: 234
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 41,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Kobieta w wielkim mieście, Kalendarz 2021

„Kobieta w wielkim mieście, Kalendarz 2021”, Katarzyna Olubińska

Przed Tobą niezwykły rok. Daj sobie szansę i odważ się na najpiękniejsze marzenia! Otwórz głowę dla tych, które jeszcze wczoraj wydawały się odległe. Zawalcz o siebie ze świadomością, że Bóg jest przy Tobie, że codziennie zsyła swoje Anioły, aby Cię niosły na rękach. Ten kalendarz powstał specjalnie z myślą o Tobie.


Jestem nieletnią żoną

Głęboko poruszająca książka Laili Shukri – „Jestem nieletnią żoną”

Za każdym razem, kiedy czytam książki autorstwa Laili Shukri, nie jestem w stanie nie uronić łzy. Jest to trudne do pojęcia, że w XXI wieku nadal stosowane są takie praktyki. Książka „Jestem nieletnią żoną” miała swoją premierę 12 listopada br. i już odniosła dość spory sukces. Wstrząsająca historia dziewczynki, która musiała stać się żoną.