Blog książkowy - Dom bez wspomnień - Donato Carrisi - zaczytanyksiazkoholik.pl

Hipnotyzująca zagadka w powieści pt. „Dom bez wspomnień”, Donato Carrisi


Donato Carrisi to najpopularniejszy włoski autor thrillerów. „Dom bez wspomnień” jest kontynuacją „Domu głosów” z psychologiem dziecięcym Pietro Gerberem.

Słuchaj uważnie aż do samego końca…”

Główny bohater, Pietro Gerber jest psychologiem dziecięcym, specjalizującym się w hipnozie – pomaga młodym pacjentom przezwyciężyć traumę i odzyskać wyparte wspomnienia. Podejmuje się zadania, aby przeniknąć do umysłu chłopca, Nico, który odnalazł się w lesie po ośmiu miesiącach od zaginięcia. Nico nie pamięta, co się z nim stało, ale wydaje się, że ktoś o niego dbał. Pietro musi działać szybko, aby rozwiązać zagadkę jego tajemniczego pojawienia się i odkryć, co naprawdę się stało.

Z pomocą hipnozy Pietro wywołuje reakcję u Nico, ale odkrywa także, że historia opowiadana przez chłopca jest nie tylko jego własną historią, ale też prowadzi do tajemniczego, mrocznego miejsca. Pietro musi szybko działać, aby uratować Nico i uciec z niebezpiecznego, iluzorycznego lasu, w którym rządzą reguły magii.

Ktoś wbił w owoc igłę, z której zwisała długa niebieska nitka.

„Dom bez wspomnień” jest drugą powieścią, którą przeczytałam tego autora. Książka jest napisana w sposób bardzo przemyślany i zwraca uwagę na detale, które są kluczowe dla fabuły. Narracja jest bardzo płynna, co sprawia, że czytelnik może swobodnie i z zainteresowaniem śledzić historię, a także zgadywać, co stanie się dalej. Carrisi jest mistrzem tworzenia napięcia, a „Dom bez wspomnień” tak samo, jak „Dom głosów” to doskonały przykład. Czytelnik jest wciągnięty w historię i czuje się, jakby brał udział w wydarzeniach. Moim zdaniem jedynym minusem tej książki jest to, że niektóre wątki i postacie nie są do końca rozwinięte. Jednakże jest to niewielki minus, ponieważ w pełni zadowala ona pod względem fabuły i klimatu.

Powieść Carrisiego to wciągający thriller psychologiczny, który bawi się granicami rzeczywistości i fikcji. Powieść ta łączy elementy kryminału, thrillera oraz magii i iluzji, tworząc interesującą i intrygującą historię. To doskonała powieść kryminalna, która zapewni wiele emocji i wciągnie czytelnika od pierwszych stron. Gorąco polecam tę książkę fanom gatunku kryminałów, magii, iluzji oraz miłośnikom zagadek i tajemnic.

Tytuł: Dom bez wspomnień
Tytuł oryginału: La casa senza ricordi
Autor: Donato Carrisi
Cykl: Pietro Gerber, tom 2
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 12-04-2023
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Breaking Rules

„Breaking rules. Gra rozpoczęta” – rozbudza fantazję

Samanta Louis autorka romansu „Breaking rules. Gra rozpoczęta” ostrzegła mnie, że powieść zawiera sporo wulgaryzmów. Będąc po lekturze tej książki, uznałam, że jestem chyba zbyt zepsuta, gdyż według mnie owszem są w niej wulgaryzmy, ale moim zdaniem w granicy normy.


Dziewczyny są tu takie miłe, Laurie Elizabeth Flynn, zaczytanyksiazkoholik.pl

Laurie Elizabeth Flynn ze swoim thrillerem psychologicznym „Dziewczyny są tu takie miłe”

Narratorką powieści jest Ambrosia Wellington. Obecnie prowadzi ustatkowane życie u boku kochającego męża. Pewnego dnia otrzymuje e-maila z zaproszeniem na dziesięciolecie ukończenia studiów oraz kartkę z tekstem Musisz przyjechać. Musimy porozmawiać o tym, co naprawdę się stało tamtego wieczoru.