Blog książkowy - Dom bez wspomnień - Donato Carrisi - zaczytanyksiazkoholik.pl

Hipnotyzująca zagadka w powieści pt. „Dom bez wspomnień”, Donato Carrisi


Donato Carrisi to najpopularniejszy włoski autor thrillerów. „Dom bez wspomnień” jest kontynuacją „Domu głosów” z psychologiem dziecięcym Pietro Gerberem.

Słuchaj uważnie aż do samego końca…”

Główny bohater, Pietro Gerber jest psychologiem dziecięcym, specjalizującym się w hipnozie – pomaga młodym pacjentom przezwyciężyć traumę i odzyskać wyparte wspomnienia. Podejmuje się zadania, aby przeniknąć do umysłu chłopca, Nico, który odnalazł się w lesie po ośmiu miesiącach od zaginięcia. Nico nie pamięta, co się z nim stało, ale wydaje się, że ktoś o niego dbał. Pietro musi działać szybko, aby rozwiązać zagadkę jego tajemniczego pojawienia się i odkryć, co naprawdę się stało.

Z pomocą hipnozy Pietro wywołuje reakcję u Nico, ale odkrywa także, że historia opowiadana przez chłopca jest nie tylko jego własną historią, ale też prowadzi do tajemniczego, mrocznego miejsca. Pietro musi szybko działać, aby uratować Nico i uciec z niebezpiecznego, iluzorycznego lasu, w którym rządzą reguły magii.

Ktoś wbił w owoc igłę, z której zwisała długa niebieska nitka.

„Dom bez wspomnień” jest drugą powieścią, którą przeczytałam tego autora. Książka jest napisana w sposób bardzo przemyślany i zwraca uwagę na detale, które są kluczowe dla fabuły. Narracja jest bardzo płynna, co sprawia, że czytelnik może swobodnie i z zainteresowaniem śledzić historię, a także zgadywać, co stanie się dalej. Carrisi jest mistrzem tworzenia napięcia, a „Dom bez wspomnień” tak samo, jak „Dom głosów” to doskonały przykład. Czytelnik jest wciągnięty w historię i czuje się, jakby brał udział w wydarzeniach. Moim zdaniem jedynym minusem tej książki jest to, że niektóre wątki i postacie nie są do końca rozwinięte. Jednakże jest to niewielki minus, ponieważ w pełni zadowala ona pod względem fabuły i klimatu.

Powieść Carrisiego to wciągający thriller psychologiczny, który bawi się granicami rzeczywistości i fikcji. Powieść ta łączy elementy kryminału, thrillera oraz magii i iluzji, tworząc interesującą i intrygującą historię. To doskonała powieść kryminalna, która zapewni wiele emocji i wciągnie czytelnika od pierwszych stron. Gorąco polecam tę książkę fanom gatunku kryminałów, magii, iluzji oraz miłośnikom zagadek i tajemnic.

Tytuł: Dom bez wspomnień
Tytuł oryginału: La casa senza ricordi
Autor: Donato Carrisi
Cykl: Pietro Gerber, tom 2
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 12-04-2023
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Ślady dusz - Paula Uzarek - zaczytanyksiakzoholik.pl - blog

Rozmowy z duszami w książce pt. „Ślady dusz”, Paula Uzarek

Bohaterem powieści jest Adam, młody mężczyzna próbujący sobie poradzić po stracie ukochanej babci. Pewnego dnia na swoim samochodzie zauważa ślady kocich łap. Adama cała ta sytuacja zaczynała coraz bardziej irytować, gdyż nie był to pojedynczy wybryk kota, tylko upodobał sobie jego samochód już od miesiąca. Pomocy, zaczął szukać u Wiedźmy,


Ugly Love - Colleen Hoover - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Wzruszająca, wciągająca historia o miłości – „Ugly Love”, Colleen Hoover

„„Ugly Love” się nie czyta, tylko przeżywa – całą sobą, sercem i duszą, a po zakończeniu nic już nie jest takie samo.” Fabuła książki skupia się na głównych bohaterach – Milesie i Tate. Miles jest pilotem samolotowym o tajemniczej przeszłości, który zadeklarował, że nigdy nie pokocha ponownie. Jego podejście do miłości jest chłodne i zdystansowane, a jego zasady są