Zanim cie zobaczę, Emily Houghton, zaczytanyksiazkoholik.pl

Głęboko poruszająca – „Zanim Cię zobaczę”, Emily Houghton


„Kiedy nie ma już nadziei … przychodzi miłość.” Emily Houghton ze swoją debiutancką powieścią.

„Alfie Mack od miesięcy przebywa w szpitalu, gdzie dochodzi do siebie po ciężkim wypadku. Przyjęcie na oddział nowej pacjentki, Alice, to najciekawsze, co wydarzyło się w jego życiu od wieków. Choć Alice zajmuje łóżko obok niego i Alfie robi wszystko, by się z nią zaprzyjaźnić, będzie musiał wykazać się cierpliwością i wytrwałością, żeby wreszcie poznali się twarzą w twarz. Alice, która została mocno poparzona, wciąż nie ma odwagi, by spojrzeć na siebie w lustrze. Zasłony wokół łóżka trzyma szczelnie zasunięte, ale to nie stanie na przeszkodzie Alfiemu, by lepiej ją poznać. I kiedy krok po kroku będzie wyciągał ją ze skorupy, którą się otoczyła, zacznie się między nimi dziać coś ekscytującego…”

Tylko sen dawał jej ukojenie. Był jedynym miejscem, w którym nie czuła bólu, i jedynym, do którego mogła uciec.

We współpracy z Lidia & Siwy powstała piosenka „Zanim cię zobaczę”

To powieść z tych chwytających za serce. Przepiękna historia Alfiego i Alice o sile, wytrwałości, niepoddawaniu się, mimo iż wszystko dookoła postanowiło się sprzeciwić. Książka została podzielona na rozdziały dotyczące tego, co myśli Alice i tego, z jakimi myślami zmaga się Alfie. Dzięki takiemu zabiegowi widzimy daną sytuację z perspektywy dwóch osób. Alfie w dzień na oddział wnosi radość życia, noce są zgoła inne, zrzucał swój pancerz. Powieść wnosząca sporo nauki, m.in. takiej, aby się nie poddawać, zawsze należy walczyć. Pielęgniarki na oddziale, na którym leżeli, okazywały sporo wsparcia i serca. Ich mądre słowa podnosiły na duchu, często już niewidzących wyjścia z danej sytuacji pacjentów. Nasze blizny opowiadają naszą historię. Świadczą o tym, że żyliśmy, a przede wszystkim, że przetrwaliśmy. Jeśli poszukujecie historii, która jest wachlarzem emocji, ale jednocześnie daje naukę jak walczyć z tym, co stanęło na naszej drodze, zachęcam Was do lektury „Zanim Cię zobaczę”.

Jeśli nie zamierzasz umierać, musisz znaleźć sposób, żeby żyć.Tytuł: Zanim Cię zobaczę
Tytuł oryginału: Before I Saw You
Autor: Emily Houghton
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania:30-06-2021
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska


Dodaj komentarz


Czytaj także

Ruch naturalny w praktyce

„Ruch naturalny w praktyce”, Erwan Le Corre – dodaję do ulubionych

Nie ukrywam, że nieco sceptycznie podchodziłam do tej książki. Zastanawiałam się bowiem, czego to ludzie jeszcze nie wymyślą byle tylko zarobić. Z drugiej strony moją ciekawość wzbudziła właśnie objętość tej lektury, stawiając jedno podstawowe pytanie – jak to możliwe, że można napisać niemal 500 stron o… chodzeniu czy zginaniu się?


O jeden krok za daleko

„O jeden krok za daleko”, Agata Suchocka

Ada jest matką dorastającej córki, zmagającą się z alkoholizmem i wypadkiem, który zdruzgotał jej karierę amazonki i prywatne życie. Egzystująca w enklawie blokowiska na odludziu, nie potrafi uzdrowić swoich relacji z matką i córką. Robert jest „mężczyzną z przeszłością”, skrywającym bolesną tajemnicę, próbującym odkupić winy, którymi sam siebie obarczył