Między prawda a grzechem - Witold Wyrwa - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Gdzieś „Między prawdą a grzechem”, tom II, Witold Wyrwa


Kontynuacja powieści docenionej za emocjonalność, głębię oraz realizm. Autor zabiera nas w dalszą podróż między prawdę a grzech. Co kryje się na jej końcu?

Bohater powieści, Michał pokazuje nam swoje życie, to, jak zmaga się dzień w dzień z … alkoholizmem i życiem na ulicy. Często dochodzi do sytuacji, że jest już u kresu życia. Aby się ogrzać, jeździ autobusem, nie żeby to lubił, musi, by nie zamarznąć. Zna doskonale grymasy na twarzach osób, kiedy wsiada do środka. Odsuwają się od niego, patrzą z niechęcią, odrazą. Kiedyś sam nie mógł znieść swojego odoru, ale się przyzwyczaił. Nie jest lekko. Zwykle włóczy się po mieście, śpi na ławce w parku, na dworcu, w autobusie. Aby w końcu zasnąć, czeka, aż alkohol odetnie go. Odpowiednia ilość znieczulacza pozwala wygrywać z bezsennością, nie zawsze jednak udaje mu się uzbierać odpowiednią ilość pieniędzy, aby się dostatecznie znieczulić. Uczy się funkcjonowania w tym świecie i to, co ważne – nieoceniania innych.

Każdy może wylądować na bruku, łatwo oceniać. Ludzie myślą, że ci z ulicy to patologia, że kogoś z tytułem profesora to nie spotka, jakby wiedza była lekarstwem na coś takiego. Tak nie jest. Życie nie ma litości dla nikogo, dla niego nie liczy się nic. Każdego może to spotkać. Ciągłe poczucie bezradności sprawia, że ma się do siebie mniej szacunku, pojawia się nienawiść, obrzydzenie.

„Między prawdą a grzechem” pokazuje życie od drugiej zupełnie strony, tej, o której nikt z nas nie myśli, a może spotkać wielu z nas. Autor porusza m.in. temat alkoholizmu od podszewki, samotności, braku zaufania, wycofania, wykorzystywania, nieszczęśliwej miłości, zemsty, przemocy. Powieści Witolda Wyrwy są pełne napięcia i emocji. Czytelnik czuje, jakby stał obok bohatera i widział własnymi oczami, z czym się musi zmierzyć i jak dotarł do miejsca, w którym się znajduje. Jak uczy się pokory i nieoceniania ludzi po pozorach. Czytając, wyciągamy z niej wiele mądrości, rad życiowych. Takim Michałem, może być każdy, kogo mijamy spacerując, jest realna do cna, nie ma w niej nic, co zostałoby zamiecione pod dywan, ukryte. Oprócz Michała poznajemy jeszcze dwóch innych bohaterów, których życia poznajemy. Każda z tych historii to coś pomiędzy prawdą a grzechem.

Powieść psychologiczna ma to do siebie, że tematem są przeżycia wewnętrzne bohaterów, ich doznania, punkty widzenia, emocje, relacje z innymi ludźmi i sposoby odbierania świata. Jeśli lubicie zatracać się w takiej tematyce i nie przeszkadza Wam, że jest dość wymagająca to „Między prawdą a grzechem” (tom I i tom II) polecam z całego serca. Czytając, wyciągniecie wiele wniosków i przeanalizujecie własne życie.


Książkę możecie zamawiać TUTAJ


Tytuł: Między prawda a grzechem, tom II
Autor: Witold Wyrwa
Gatunek: psychologiczna
Wydawnictwo: Witold Wyrwa
Data wydania: 25-11-2022
Ilość stron: 316
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 49,90 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Kwanty dla każdego. Jak zrozumieć to, czego nikt nie rozumie - Art Hobson - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Teoria kwantów w książce pt. „Kwanty dla każdego. Jak zrozumieć to, czego nikt nie rozumie”

Art Hobson stara się przedstawić trudne pojęcia w przystępny sposób, dostosowując je do poziomu wiedzy przeciętnego czytelnika. Hobson jest emerytowanym profesorem fizyki, który przedłożył fizykę ponad ukochaną muzykę.


Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych -Magda Kosińska-Król - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych”, Magda Kosińska-Król

Komedia to zbyt poważna sprawa, by traktować ją lekko. Książka „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” udowadnia, jak bliskie prawdy jest to stwierdzenie. Autorka zabiera czytelników w podróż przez fascynujący świat sitcomów, ukazując ich wpływ na kulturę oraz społeczeństwo.