Kontrahent - Magdalena Pasternak - zaczytanyksiazkoholik.pl

Gdyby tego lata było zbyt chłodno – „Kontrahent”, Magdalena Pasternak


„Kontrahent” autorstwa Magdaleny Pasternak to pasjonująca powieść, która wprowadza czytelnika w świat pełen napięcia i nieporozumień. Opowieść o Marion Parnell, pewnej siebie agentce motoryzacyjnej, i Micku Sauterze, nieustępliwym prawniku o skomplikowanej przeszłości, wciąga od pierwszych stron i dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Główna bohaterka, Marion Parnell, jest niezależną i pewną siebie młodą kobietą, która odnajduje się w męskim świecie. Dziewczyna jest agentką motoryzacyjną. Pracuje w branży, w której obraca się cudzymi pieniędzmi, bardzo dużymi kwotami, świat, w którym liczą się pieniądze, a nie ludzie. Jej charakter i determinacja są dobrze przedstawione, co czyni ją interesującą postacią. Mick Sauter, z kolei, to doświadczony prawnik o tajemniczej przeszłości. Spotkanie tych dwóch bohaterów prowadzi do nieporozumień, które z czasem narastają, tworząc napięcie sięgające zenitu i skomplikowane relacje.

Opisując historię Marion i Micka, autorka umiejętnie buduje napięcie i trzyma czytelnika w niepewności. Podróż służbowa, która początkowo jest przypadkowa, staje się punktem zwrotnym, który sprawia, że relacje między bohaterami nabierają nowego wymiaru. Tragiczna informacja dodaje jeszcze więcej emocji i wpływa na losy ich związku.

– Obawiasz się, że złamałabym ci serduszko?
– Nie złamiesz czegoś, co już zostało zniszczone.

Magdalena Pasternak pisze płynnie i z wyczuciem, dostarczając czytelnikowi barwne opisy i dialogi. Jej styl pisania jest przystępny i angażujący, co sprawia, że książka jest łatwa do czytania i trzyma czytelnika w napięciu. Twórczość Pasternak wzbogaca również wątki motoryzacyjne, które powodowały, iż od razu szukałam w sieci o jakim aucie mowa. Motyw motoryzacji ujęty w powieści nadaje historii oryginalności i niepowtarzalnego charakteru.

Jednym z mocnych punktów powieści jest temat rywalizacji i granic profesjonalizmu, które zostają przekroczone. W miarę jak historia się rozwija, czytelnik jest świadkiem ewolucji relacji między Marion i Mickiem. Pytanie, czy tragedia zbliży ich do siebie, czy na zawsze rozdzieli, prowadzi czytelnika przez trudne emocje i wzruszające chwile.

„Kontrahent” to powieść pełna emocji, napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Magdalena Pasternak potrafi zbudować fascynujący świat i stworzyć postacie, które ożywają na kartkach książki. Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom romansu, erotyku, tajemnicy i dynamicznej fabuły. Autorka zapowiada również kontynuację historii Marion i Micka – osobiście nie mogę się doczekać. Przygotujcie się na niezwykłą podróż przez relacje pełne napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Tytuł: Kontrahent
Autor: Magdalena Pasternak
Gatunek: literatura erotyczna
Wydawnictwo Purple Book
Data wydania: 12-06-2023
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Słup ognia - Ken Follett - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Słup ognia”, Ken Follett

„Słup ognia” to pasjonująca powieść, w której Ken Follett łączy swoje dwa ulubione tematy – historię i działalność tajnych służb. 38 milionów czytelników nie może się mylić! A tylu sięgnęło po „Filary Ziemi” oraz „Świat bez końca” i zakochało się w historii osób zaangażowanych w budowę katedry i mostu w Kingsbridge. Nowa powieść Folletta to niezwykle wciągająca historia, w której pobrzmiewają echa dwóch wcześniejszych tomów.


Dominika Wieszczak, Pustka, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Pustka”, Dominika Wieszczak

Anka wkracza w dorosłe, samodzielne życie z plecakiem cudzych win. Wybiera samotność, usilnie stara się wymazać z serca i pamięci ślady przeszłości, wyryte w niej jak DNA. Andrzej zatraca się w pozornie poukładanej codzienności i próbuje podnieść się po ciosie zadanym przez najbliższą osobę. Oboje na zmianę – zbliżają się do siebie i oddalają, niczym w osobliwym tańcu. Każde z nich staje do walki o swoją przyszłość i przechodzi kolejne próby losu.