Kontrahent - Magdalena Pasternak - zaczytanyksiazkoholik.pl

Gdyby tego lata było zbyt chłodno – „Kontrahent”, Magdalena Pasternak


„Kontrahent” autorstwa Magdaleny Pasternak to pasjonująca powieść, która wprowadza czytelnika w świat pełen napięcia i nieporozumień. Opowieść o Marion Parnell, pewnej siebie agentce motoryzacyjnej, i Micku Sauterze, nieustępliwym prawniku o skomplikowanej przeszłości, wciąga od pierwszych stron i dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Główna bohaterka, Marion Parnell, jest niezależną i pewną siebie młodą kobietą, która odnajduje się w męskim świecie. Dziewczyna jest agentką motoryzacyjną. Pracuje w branży, w której obraca się cudzymi pieniędzmi, bardzo dużymi kwotami, świat, w którym liczą się pieniądze, a nie ludzie. Jej charakter i determinacja są dobrze przedstawione, co czyni ją interesującą postacią. Mick Sauter, z kolei, to doświadczony prawnik o tajemniczej przeszłości. Spotkanie tych dwóch bohaterów prowadzi do nieporozumień, które z czasem narastają, tworząc napięcie sięgające zenitu i skomplikowane relacje.

Opisując historię Marion i Micka, autorka umiejętnie buduje napięcie i trzyma czytelnika w niepewności. Podróż służbowa, która początkowo jest przypadkowa, staje się punktem zwrotnym, który sprawia, że relacje między bohaterami nabierają nowego wymiaru. Tragiczna informacja dodaje jeszcze więcej emocji i wpływa na losy ich związku.

– Obawiasz się, że złamałabym ci serduszko?
– Nie złamiesz czegoś, co już zostało zniszczone.

Magdalena Pasternak pisze płynnie i z wyczuciem, dostarczając czytelnikowi barwne opisy i dialogi. Jej styl pisania jest przystępny i angażujący, co sprawia, że książka jest łatwa do czytania i trzyma czytelnika w napięciu. Twórczość Pasternak wzbogaca również wątki motoryzacyjne, które powodowały, iż od razu szukałam w sieci o jakim aucie mowa. Motyw motoryzacji ujęty w powieści nadaje historii oryginalności i niepowtarzalnego charakteru.

Jednym z mocnych punktów powieści jest temat rywalizacji i granic profesjonalizmu, które zostają przekroczone. W miarę jak historia się rozwija, czytelnik jest świadkiem ewolucji relacji między Marion i Mickiem. Pytanie, czy tragedia zbliży ich do siebie, czy na zawsze rozdzieli, prowadzi czytelnika przez trudne emocje i wzruszające chwile.

„Kontrahent” to powieść pełna emocji, napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Magdalena Pasternak potrafi zbudować fascynujący świat i stworzyć postacie, które ożywają na kartkach książki. Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom romansu, erotyku, tajemnicy i dynamicznej fabuły. Autorka zapowiada również kontynuację historii Marion i Micka – osobiście nie mogę się doczekać. Przygotujcie się na niezwykłą podróż przez relacje pełne napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Tytuł: Kontrahent
Autor: Magdalena Pasternak
Gatunek: literatura erotyczna
Wydawnictwo Purple Book
Data wydania: 12-06-2023
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Alles in Ordnung. Listy do Lagerkommandanta- Czesław Czubak

„Alles in Ordnung? Listy do Lagerkommandanta”, Czesław Czubak

Wstrząsające listy ofiary do kata. Karmił nas pan dwa razy dziennie. O osiemnastej dawano nam trzy czwarte litra brukwi lub marchwi. Ile tam było tłuszczu i mięsa, wiedział tylko kucharz i pan. O dziewiętnastej zaczynała się godzina śpiewania. Kto miał trudności z nauką, wędrował do karceru. Pan sam urządzał owo pomieszczenie.


Cudowna podróż Freddiego Yatesa, Jenny Pearson, zaczytanyksiazkoholik.pl

Powieść przygodowa dla młodego czytelnika – „Cudowna podróż Freddiego Yatesa”, Jenny Pearson

Jenny Pearson w swojej książce zabiera czytelnika do świata pełnego przygód, miłości, ale również nauki. „Nie zawsze da się dotrzeć tam, gdzie się chciało. Co więcej, Freddie odkrywa, że pewnych rzeczy nie da się wyjaśnić, a nierzadko to, za czym się goni, ma się cały czas blisko siebie.”