Zaczytanyksiazkoholik.pl, #pierdolamento, Kasia Mruklik-Iglińska

Łzy w trakcie czytania – „#pierdolamento”, Kasia Mruklik-Iglińska


Zobacz, jak wygląda (nie)zwykłe życie (nie)typowej kobiety, zmagającej się z (nie)codziennymi sprawami.

Kasia Mruklik-Iglińska zaznacza, że książka to fikcja literacka. Fikcja, w której każda z nas znajdzie kawałek siebie. Bohaterka powieści od samego początku wiedziała, że na tym świecie łatwo nie będzie. Przedstawia nam zabawne i nie tylko sytuacje ze swojego życia osobistego i zawodowego, życia, które jak sama określiła „to istne pierdolamento”. Niektóre sytuacje mogłoby się wydawać, że są zbyt absurdalne, aby mogły się wydarzyć. Jak się tak zastanowić to każdy z nas znajdzie w swoim życiu takie wydarzenie, które było istnym absurdem.

Klient: Chciałbym zarezerwować pokój double, tak jakby dla jednej, ale dla dwóch osób.
J: Przepraszam, nie rozumiem. Będzie tylko jeden gość czy dwoje?
K: Jeden, ale dwoje. Bo ja jutro mam pogrzeb i w kostnicy miejsca nie było, w sumie to ona może leżeć na podłodze.
J: Przykro mi, ale wszyscy goście muszą być żywi.

Książka ma zaledwie 70 stron, do przeczytania w try miga. Ależ ile daje radości i jakby nie patrząc również nauki. Autorka zwraca uwagę na to, iż nie warto przejmować się rzeczami, na które nie mamy wpływu, szkoda naszych nerwów. Z każdej sytuacji tej dobrej czy złej starajmy się wyciągać wnioski na przyszłość. Jeśli ktoś ma wygórowane oczekiwania względem literatury, to nie ma co chwytać po „#pierdolamento”. Jest to opowieść dla tych, którzy są otwarci, którzy chcą się pośmiać a dodatkowo wynieść coś dodatkowego. Zachęcam do lektury.

D: Ale ja obecnie rwę ząb! Proszę zadzwonić później.
J: Ząb bolał, boli i jeszcze poboli, a nasza oferta nie będzie trwać długo.Tytuł: #pierdolamento
Autor: Kasia Mruklik-Iglińska
Gatunek: non fiction, pamiętnik
Wydawnictwo: Alternatywne
Data wydania: 07-05-2021
Ilość stron: 68
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 17,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Brian Wilson Aldiss

Brian Wilson Aldiss

Brian Wilson Aldiss to brytyjski pisarz science-fiction, krytyk i wydawca fantastyki. Pięciokrotny laureat British SF Award, dwukrotny laureat nagrody Hugo (jedna za książkę non-fiction Thrillion Years Spree, otrzymała także Nagrodę Locusa) oraz Nebuli i Nagrody im. Campbella. Uhonorowany nagrodą Damon Knight Memorial Grand Master Award (1999) za dorobek życia.


Magia porwania, magdalena madoń, zaczytanyksiazkoholik.pl

Nie tylko dla nastolatków – „Magia porwania” autorstwa Magdaleny Madoń

„Historia o dorastaniu, o trudnościach, jakie mogą spotkać każdego młodego człowieka.” Bohaterką jest czternastoletnia Karina. Rodzice dają jej mogłoby się wydawać wszystko, piękny dom, od którego bije bogactwo, zadbany ogród, ale czegoś jednak brakuje, brakuje rozumienia i zwykłej rozmowy. Koledzy ze szkoły jej dokuczają, nauka idzie przeciętnie