Zaczytanyksiazkoholik.pl, #pierdolamento, Kasia Mruklik-Iglińska

Łzy w trakcie czytania – „#pierdolamento”, Kasia Mruklik-Iglińska


Zobacz, jak wygląda (nie)zwykłe życie (nie)typowej kobiety, zmagającej się z (nie)codziennymi sprawami.

Kasia Mruklik-Iglińska zaznacza, że książka to fikcja literacka. Fikcja, w której każda z nas znajdzie kawałek siebie. Bohaterka powieści od samego początku wiedziała, że na tym świecie łatwo nie będzie. Przedstawia nam zabawne i nie tylko sytuacje ze swojego życia osobistego i zawodowego, życia, które jak sama określiła „to istne pierdolamento”. Niektóre sytuacje mogłoby się wydawać, że są zbyt absurdalne, aby mogły się wydarzyć. Jak się tak zastanowić to każdy z nas znajdzie w swoim życiu takie wydarzenie, które było istnym absurdem.

Klient: Chciałbym zarezerwować pokój double, tak jakby dla jednej, ale dla dwóch osób.
J: Przepraszam, nie rozumiem. Będzie tylko jeden gość czy dwoje?
K: Jeden, ale dwoje. Bo ja jutro mam pogrzeb i w kostnicy miejsca nie było, w sumie to ona może leżeć na podłodze.
J: Przykro mi, ale wszyscy goście muszą być żywi.

Książka ma zaledwie 70 stron, do przeczytania w try miga. Ależ ile daje radości i jakby nie patrząc również nauki. Autorka zwraca uwagę na to, iż nie warto przejmować się rzeczami, na które nie mamy wpływu, szkoda naszych nerwów. Z każdej sytuacji tej dobrej czy złej starajmy się wyciągać wnioski na przyszłość. Jeśli ktoś ma wygórowane oczekiwania względem literatury, to nie ma co chwytać po „#pierdolamento”. Jest to opowieść dla tych, którzy są otwarci, którzy chcą się pośmiać a dodatkowo wynieść coś dodatkowego. Zachęcam do lektury.

D: Ale ja obecnie rwę ząb! Proszę zadzwonić później.
J: Ząb bolał, boli i jeszcze poboli, a nasza oferta nie będzie trwać długo.Tytuł: #pierdolamento
Autor: Kasia Mruklik-Iglińska
Gatunek: non fiction, pamiętnik
Wydawnictwo: Alternatywne
Data wydania: 07-05-2021
Ilość stron: 68
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 17,99 zł
Patronat medialny blogaDodaj komentarz


Czytaj także

Na ostrym ogniu

Koniecznie od deski do deski – „Na ostrym ogniu”, Elizabeth Acevedo

Naszą bohaterką jest Emoni Santiago, która mieszka z babcią. Jej ojciec to wolny duch, podróżujący po świecie. Nastolatka nie zdążyła jeszcze skończyć pierwszej klasy liceum, kiedy zaszła w ciążę. Babcia zwana Bunią pomaga jej w opiece nad dwuletnią córeczką. Emoni cały czas chodzi do szkoły jak jej rówieśnicy, ale całe jej życie kręci się wokół córeczki i … gotowania.


„Rudowłosa ze Starych Babic”, Janusz Niżyński

Mała podwarszawska gmina pokazana w krzywym zwierciadle. Starobabicka, wiejska elita biznesu i intelektu, a wśród tego grona ona: młoda, ambitna dziewczyna o przezwisku „Chmurka”. Czego szuka na wsi piękna Rudowłosa? Dlaczego nie może uwolnić się od toksycznej rodziny, do której rzucił ją los? Czy ma jakąś szansę wyrwać się z roli Kopciuszka