Jednooki Kruk- Sven Georgson -zaczytanyksiazkoholik.pl

Gdy wikingowie budzili strach w Europie – „Jednooki Kruk”, Sven Georgson


Średniowiecze, XI wiek. Skandynawia. „Jednooki Kruk” to powieść historyczna osadzona w czasach, gdy wikingowie budzili strach w Europie.

Halfdan Ivarsson to wojownik odznaczający się nie tylko siłą i odwagą, lecz także niezwykłą przebiegłością oraz bystrością umysłu. Przydomek „mądry” nie został mu nadany przypadkowo.

Kiedy jarl Eryk, królewski doradca, dowiaduje się o spisku na życie władcy, nie ufając najbliższym dworzanom, wzywa najemnika Halfdana Mądrego, by zapobiegł tragedii. Wkrótce sława sprytnego wikinga niesie się po całej Skandynawii, a jego samego czekają coraz to nowe wyzwania i podróże, zagadki do rozwiązania oraz tajemnice, których ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć.

„Jednooki Kruk” to arcyciekawa powieść historyczna osadzona w czasach, gdy wikingowie budzili strach w Europie.

Źródło: Wydawnictwo Szara Godzina

Książki o wikingach nie goszczą zbyt często w moich rękach. Ale jak już się trafią, to zatracam się w lekturze bez końca. Wiedząc, że autor, Sven Georgson jest zagorzałym pasjonatem m.in. tematyki wikingów czy rekonstrukcji historycznej wczesnego średniowiecza, tym bardziej wierzyłam, że książka będzie dopieszczona do cna w szczegóły. Czytając powieść, oczami wyobraźni widzimy malowniczą Skandynawię, wraz z bohaterem Halfdanem Mądrym rozwiązujemy zagadki i brniemy twardo do samego końca. Autor dość szczegółowo przedstawia nam każdego z bohaterów. Akcja dzieje się w Średniowieczu, w XI wieku. Powieść posiada mnóstwo wątków kryminalnych, już po kilku stronach zaczyna się coś dziać i im dalej w las, tym więcej się dzieje. Język, którym posługuje się autor, jest lekki i przyjemny. Każdy, kto ceni powieści historyczne, doceni ją za nietuzinkowość, za role bohaterów. Jeśli lubicie powieści historyczne z wątkiem kryminalnym i zagadką w tle, to moim zdaniem warto chwycić po „Jednookiego Kruka”.

Tytuł: Jednooki Kruk
Autor: Sven Georgson
Gatunek: powieść historyczna
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 02-09-2021
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 36,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Dotknięcie pustki, gra z duchami

Dla fanów gór – „Dotknięcie pustki” oraz „Gra z duchami”, Joe Simpson

Film jak i książka robią wrażenie, pokazują jak wielką siłę ma człowiek, który walczy o życie. W książce bohaterowie podejmują bardzo trudne decyzje, które mogą wpłynąć na ich późniejsze życie i to jak świat odbierze to w jaki sposób postąpili.


Biblia olejków eterycznych. Olejki i ich szerokie zastosowanie - Daniele Festy - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Biblia olejków eterycznych”, Daniele Festy

Dzięki temu poradnikowi odkryjesz wspaniałe możliwości olejków eterycznych dla zdrowia, urody, dobrego samopoczucia, zdrowszego i przyjemniejszego domu oraz lekkostrawnej i pachnącej kuchni! 130 grafik pokazujących sposoby apliakcji masażu. Ta wyjątkowa, kompletna i praktyczna książka zawiera wszystkie informacje potrzebne do tego, by żyło się lepiej.