Jednooki Kruk- Sven Georgson -zaczytanyksiazkoholik.pl

Gdy wikingowie budzili strach w Europie – „Jednooki Kruk”, Sven Georgson


Średniowiecze, XI wiek. Skandynawia. „Jednooki Kruk” to powieść historyczna osadzona w czasach, gdy wikingowie budzili strach w Europie.

Halfdan Ivarsson to wojownik odznaczający się nie tylko siłą i odwagą, lecz także niezwykłą przebiegłością oraz bystrością umysłu. Przydomek „mądry” nie został mu nadany przypadkowo.

Kiedy jarl Eryk, królewski doradca, dowiaduje się o spisku na życie władcy, nie ufając najbliższym dworzanom, wzywa najemnika Halfdana Mądrego, by zapobiegł tragedii. Wkrótce sława sprytnego wikinga niesie się po całej Skandynawii, a jego samego czekają coraz to nowe wyzwania i podróże, zagadki do rozwiązania oraz tajemnice, których ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć.

„Jednooki Kruk” to arcyciekawa powieść historyczna osadzona w czasach, gdy wikingowie budzili strach w Europie.

Źródło: Wydawnictwo Szara Godzina

Książki o wikingach nie goszczą zbyt często w moich rękach. Ale jak już się trafią, to zatracam się w lekturze bez końca. Wiedząc, że autor, Sven Georgson jest zagorzałym pasjonatem m.in. tematyki wikingów czy rekonstrukcji historycznej wczesnego średniowiecza, tym bardziej wierzyłam, że książka będzie dopieszczona do cna w szczegóły. Czytając powieść, oczami wyobraźni widzimy malowniczą Skandynawię, wraz z bohaterem Halfdanem Mądrym rozwiązujemy zagadki i brniemy twardo do samego końca. Autor dość szczegółowo przedstawia nam każdego z bohaterów. Akcja dzieje się w Średniowieczu, w XI wieku. Powieść posiada mnóstwo wątków kryminalnych, już po kilku stronach zaczyna się coś dziać i im dalej w las, tym więcej się dzieje. Język, którym posługuje się autor, jest lekki i przyjemny. Każdy, kto ceni powieści historyczne, doceni ją za nietuzinkowość, za role bohaterów. Jeśli lubicie powieści historyczne z wątkiem kryminalnym i zagadką w tle, to moim zdaniem warto chwycić po „Jednookiego Kruka”.

Tytuł: Jednooki Kruk
Autor: Sven Georgson
Gatunek: powieść historyczna
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 02-09-2021
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 36,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

RzeczpostApokaliptyczna Polska - Tom 2 - Rabacja - Adam Magdoń - zaczytanyksiazkoholik.pl

„RzeczpostApokaliptyczna Polska. Tom 2 – Rabacja”, Adam Magdoń

Polska, 2133 rok. Społeczeństwo jest rozwarstwione. Wyższe klasy bez cienia litości wyzyskują tych, którym się w życiu nie poszczęściło. Kapitalizm w swej najbardziej patologicznej postaci odbiera pracownikom prawo do wynagrodzenia, odpoczynku, a przede wszystkim do człowieczeństwa. Liczy się tylko zysk i zaspokojenie żądz tych na szczycie. Ci zdają się bezkarni.


Klan Kossaków

Pod rękę ze sztuką – „Klan Kossaków”, Marek Sołtysik

Jeśli lubicie zgłębiać wiedzę na temat artystów, malarzy powinniście sięgnąć po książkę „Klan Kossaków” autorstwa Marek Sołtysik. Książka zawiera sporą ilość obrazów Juliusza czy Wojciecha Kossaka, ale też porterów członków rodziny.