Jednooki Kruk- Sven Georgson -zaczytanyksiazkoholik.pl

Gdy wikingowie budzili strach w Europie – „Jednooki Kruk”, Sven Georgson


Średniowiecze, XI wiek. Skandynawia. „Jednooki Kruk” to powieść historyczna osadzona w czasach, gdy wikingowie budzili strach w Europie.

Halfdan Ivarsson to wojownik odznaczający się nie tylko siłą i odwagą, lecz także niezwykłą przebiegłością oraz bystrością umysłu. Przydomek „mądry” nie został mu nadany przypadkowo.

Kiedy jarl Eryk, królewski doradca, dowiaduje się o spisku na życie władcy, nie ufając najbliższym dworzanom, wzywa najemnika Halfdana Mądrego, by zapobiegł tragedii. Wkrótce sława sprytnego wikinga niesie się po całej Skandynawii, a jego samego czekają coraz to nowe wyzwania i podróże, zagadki do rozwiązania oraz tajemnice, których ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć.

„Jednooki Kruk” to arcyciekawa powieść historyczna osadzona w czasach, gdy wikingowie budzili strach w Europie.

Źródło: Wydawnictwo Szara Godzina

Książki o wikingach nie goszczą zbyt często w moich rękach. Ale jak już się trafią, to zatracam się w lekturze bez końca. Wiedząc, że autor, Sven Georgson jest zagorzałym pasjonatem m.in. tematyki wikingów czy rekonstrukcji historycznej wczesnego średniowiecza, tym bardziej wierzyłam, że książka będzie dopieszczona do cna w szczegóły. Czytając powieść, oczami wyobraźni widzimy malowniczą Skandynawię, wraz z bohaterem Halfdanem Mądrym rozwiązujemy zagadki i brniemy twardo do samego końca. Autor dość szczegółowo przedstawia nam każdego z bohaterów. Akcja dzieje się w Średniowieczu, w XI wieku. Powieść posiada mnóstwo wątków kryminalnych, już po kilku stronach zaczyna się coś dziać i im dalej w las, tym więcej się dzieje. Język, którym posługuje się autor, jest lekki i przyjemny. Każdy, kto ceni powieści historyczne, doceni ją za nietuzinkowość, za role bohaterów. Jeśli lubicie powieści historyczne z wątkiem kryminalnym i zagadką w tle, to moim zdaniem warto chwycić po „Jednookiego Kruka”.

Tytuł: Jednooki Kruk
Autor: Sven Georgson
Gatunek: powieść historyczna
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 02-09-2021
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 36,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Shinrin-yoku

Książka, która zapada w pamięć – „Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych”

To książka, która rozprawia o istocie spędzania czasu wśród lasu. Uświadomi Ci, jak istotne jest to dla naszego zdrowia, spokoju duszy, wyciszenia i ukojenia. Qing Li jest ekspertem w dziedzinie medycyny leśnej. Jego wieloletnie badania dowiodły, że przebywanie w lesie, czy wdychanie odpowiednich olejków eterycznych


O krok za daleko

Harlan Coben nadchodzi z nową książką – „O krok za daleko”

Przychodzę do Was z książką Harlana Cobena „O krok za daleko”. Coś dla fanów thrillerów. Chwilę zajęło mi, zanim Coben wciągnął mnie na dobre. Może było to spowodowane tym, że czytając książkę, trochę mi się chorowało. Mamy tutaj sporo zwrotów akcji, intryg i do końca niejasnych sytuacji, kto, za czym stoi.