Jednooki Kruk- Sven Georgson -zaczytanyksiazkoholik.pl

Gdy wikingowie budzili strach w Europie – „Jednooki Kruk”, Sven Georgson


Średniowiecze, XI wiek. Skandynawia. „Jednooki Kruk” to powieść historyczna osadzona w czasach, gdy wikingowie budzili strach w Europie.

Halfdan Ivarsson to wojownik odznaczający się nie tylko siłą i odwagą, lecz także niezwykłą przebiegłością oraz bystrością umysłu. Przydomek „mądry” nie został mu nadany przypadkowo.

Kiedy jarl Eryk, królewski doradca, dowiaduje się o spisku na życie władcy, nie ufając najbliższym dworzanom, wzywa najemnika Halfdana Mądrego, by zapobiegł tragedii. Wkrótce sława sprytnego wikinga niesie się po całej Skandynawii, a jego samego czekają coraz to nowe wyzwania i podróże, zagadki do rozwiązania oraz tajemnice, których ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć.

„Jednooki Kruk” to arcyciekawa powieść historyczna osadzona w czasach, gdy wikingowie budzili strach w Europie.

Źródło: Wydawnictwo Szara Godzina

Książki o wikingach nie goszczą zbyt często w moich rękach. Ale jak już się trafią, to zatracam się w lekturze bez końca. Wiedząc, że autor, Sven Georgson jest zagorzałym pasjonatem m.in. tematyki wikingów czy rekonstrukcji historycznej wczesnego średniowiecza, tym bardziej wierzyłam, że książka będzie dopieszczona do cna w szczegóły. Czytając powieść, oczami wyobraźni widzimy malowniczą Skandynawię, wraz z bohaterem Halfdanem Mądrym rozwiązujemy zagadki i brniemy twardo do samego końca. Autor dość szczegółowo przedstawia nam każdego z bohaterów. Akcja dzieje się w Średniowieczu, w XI wieku. Powieść posiada mnóstwo wątków kryminalnych, już po kilku stronach zaczyna się coś dziać i im dalej w las, tym więcej się dzieje. Język, którym posługuje się autor, jest lekki i przyjemny. Każdy, kto ceni powieści historyczne, doceni ją za nietuzinkowość, za role bohaterów. Jeśli lubicie powieści historyczne z wątkiem kryminalnym i zagadką w tle, to moim zdaniem warto chwycić po „Jednookiego Kruka”.

Tytuł: Jednooki Kruk
Autor: Sven Georgson
Gatunek: powieść historyczna
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 02-09-2021
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 36,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Już mnie nie oszukasz - Harlan Coben - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Już mnie nie oszukasz”, Harlan Coben

„Już mnie nie oszukasz” to genialny thriller amerykańskiego mistrza gatunku. Ciemne sekrety i przerażające polowanie na prawdę w doskonałym thrillerze stworzonym przez wirtuoza zwrotów akcji, Harlana Cobena. Serial na podstawie książki trafi na platformę Netflix 1 stycznia 2024 roku.


Historia pełna emocji głębi i trudnych życiowych wyzwań - Zasłużyć na szczęścia - Anna Karpińska - zaczytanyksiazkoholik.pl

Historia pełna emocji, głębi i trudnych, życiowych wyzwań – „Zasłużyć na szczęście”, Anna Karpińska

„Zasłużyć na szczęście” to poruszająca opowieść o dwóch kobietach, Romie i Marcelinie, których życie krzyżuje się w trakcie jednej niezapomnianej Wigilii. „Szczęście nie zawsze jest nam dane, ale zawsze warto o nie zawalczyć”, idealnie oddaje główne przesłanie tej książki.