„Fatima. Stuletnia tajemnica. Nowoodkryte dokumenty 1915-1925", Wincenty Łaszewski

„Fatima. Stuletnia tajemnica. Nowoodkryte dokumenty 1915-1925″, Wincenty Łaszewski


O czym tak naprawdę mówi Fatima? Jakie tajemnice jeszcze skrywa? Co znajduje się na oryginalnej mapie wydarzeń? Dlaczego mali wizjonerzy fatimscy mieli szansę zajrzeć za zasłonę czasu?

Wincenty Łaszewski, autor książki „Fatima. Stuletnia tajemnica. Nowoodkryte dokumenty 1915-1925″ jest polskim teologiem i pisarzem. Wydał wiele książek poświęconych Matce Bożej, a zwłaszcza objawieniom maryjnym. Jest Członkiem Światowego Apostolatu Fatimskiego. W swoich publikacjach zajmuje się głównie historią kultu maryjnego w Europie oraz objawieniami mającymi miejsce w różnych miejscach świata. Szuka związków pomiędzy objawieniami a współczesną historią.

Po sięgnięcie po pozycję „Fatima. Stuletnia tajemnica. Nowoodkryte dokumenty 1915-1925″ skusił mnie wcześniej obejrzany film pt. „Fatima” z 2020 roku. Film na tyle mnie zainteresował, że chciałam zgłębić temat. Autor na wstępie książki zaznacza, że będzie to dla Czytelnika ważna lektura. Dlaczego? Otóż dlatego, że pomoże nam ona lepiej poznać prawdę, jaką Bóg za pośrednictwem Matki Najświętszej chciał nam przekazać. Książka ma tym samym być, jak Wincenty Łaszewski zaznacza kluczem do zamknięcia wrót otchłani. Piekło widać na każdym kroku naszego życia, drzwi do niego są coraz bardziej otwierane, a szatan wodzi za nos coraz to większą rzeszę ludzi. Bóg poprzez Fatimę przekazał klucz nie tylko do zamknięcia wrót piekła, ale również do otwarcia bram niebieskich.

Historia trojga pastuszków: Łucji, Franciszka i Hiacynty, którzy doświadczyli objawień Maryi, znana jest chyba każdemu z nas, niezależnie od wieku, czy tego, czy jesteśmy wierzący, czy niewierzący. Książka ukazuje również fragmenty dzienniczka siostry Łucji, które zostały odkryte dopiero po jej śmierci.

Z opisu książki dowiemy się m.in.:
Poza relacjami spisanymi przez siostrę Łucję, możemy się powołać na Apele orędzia fatimskiego – zbiór odpowiedzi siostry Łucji na listy, kierowane do niej, kiedy przebywała w klasztorze w Coimbra. Mamy również do dyspozycji wywiady z wizjonerami z czasów wielkiego cudu i wgląd we fragmenty duchowego dzienniczka Łucji, zamkniętego do niedawna pieczęciami Watykanu. Dokumentacja, jaka znajduje się w pieczy Sanktuarium Fatimskiego, obejmuje kilkanaście tomów. Zapiski siostry Łucji weryfikowane w czasie procesu beatyfikacyjnego liczą 20 tysięcy stron.

To, co mi się bardzo w książce podobało to to, że oprócz ogromnej ilości informacji, które nie zostały wyssane z palca, tylko są to informacje udokumentowane, posiada również niesamowity wymiar duchowy. Czytając, zagłębiamy się w niesamowitą historię, a jednocześnie od samego początku w sposób bardzo prosty, zrozumiały autor tłumaczy nam przesłanie z Fatimy. Dzięki dokumentacji nie ma teraz gdybania, czy przypadkiem wydarzenie nie jest, aby fantazją dzieci. Książkę polecam każdemu.

Tytuł: Fatima. Stuletnia tajemnica. Nowoodkryte dokumenty 1915-1925
Autor: Wincenty Łaszewski
Gatunek: religia, reportaż
Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 27-01-2016
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Księstwo trzech śmierci - Emilia Ziółkowska - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Księstwo Trzech Śmierci”, Emilia Ziółkowska

Marabel pracuje w klubie ze striptizem. Zna swoją wartość i nie każdy z gości klubu może liczyć na zaszczycenie go choćby spojrzeniem, nie mówiąc o prywatnym pokazie. Sytuacja zmienia się, gdy szef nakazuje jej, by zatańczyła dla wyjątkowo ważnych gości. Mara odmawia, mimo że trzej mężczyźni robią na niej spore wrażenie. Tym razem niesubordynacja dziewczyny nie może przejść bez echa.


Zbrodnie Lwów, MM, zaczytanyksiazkoholik.pl

Powieść sensacyjna dla młodzieży – „Zbrodnie Lwów”, M.M.

Zwykła wyprawa z przyjaciółmi, na którą Rio nawet nie ma specjalnie ochoty, odmienia jej życie. W wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności dziewczyna zostaje sama w środku nocy na stacji benzynowej, gdzie staje się świadkiem zdarzeń, których widzieć nie powinna. Odtąd jest zdana na łaskę i niełaskę zabójców.