„Fatima. Stuletnia tajemnica. Nowoodkryte dokumenty 1915-1925", Wincenty Łaszewski

„Fatima. Stuletnia tajemnica. Nowoodkryte dokumenty 1915-1925″, Wincenty Łaszewski


O czym tak naprawdę mówi Fatima? Jakie tajemnice jeszcze skrywa? Co znajduje się na oryginalnej mapie wydarzeń? Dlaczego mali wizjonerzy fatimscy mieli szansę zajrzeć za zasłonę czasu?

Wincenty Łaszewski, autor książki „Fatima. Stuletnia tajemnica. Nowoodkryte dokumenty 1915-1925″ jest polskim teologiem i pisarzem. Wydał wiele książek poświęconych Matce Bożej, a zwłaszcza objawieniom maryjnym. Jest Członkiem Światowego Apostolatu Fatimskiego. W swoich publikacjach zajmuje się głównie historią kultu maryjnego w Europie oraz objawieniami mającymi miejsce w różnych miejscach świata. Szuka związków pomiędzy objawieniami a współczesną historią.

Po sięgnięcie po pozycję „Fatima. Stuletnia tajemnica. Nowoodkryte dokumenty 1915-1925″ skusił mnie wcześniej obejrzany film pt. „Fatima” z 2020 roku. Film na tyle mnie zainteresował, że chciałam zgłębić temat. Autor na wstępie książki zaznacza, że będzie to dla Czytelnika ważna lektura. Dlaczego? Otóż dlatego, że pomoże nam ona lepiej poznać prawdę, jaką Bóg za pośrednictwem Matki Najświętszej chciał nam przekazać. Książka ma tym samym być, jak Wincenty Łaszewski zaznacza kluczem do zamknięcia wrót otchłani. Piekło widać na każdym kroku naszego życia, drzwi do niego są coraz bardziej otwierane, a szatan wodzi za nos coraz to większą rzeszę ludzi. Bóg poprzez Fatimę przekazał klucz nie tylko do zamknięcia wrót piekła, ale również do otwarcia bram niebieskich.

Historia trojga pastuszków: Łucji, Franciszka i Hiacynty, którzy doświadczyli objawień Maryi, znana jest chyba każdemu z nas, niezależnie od wieku, czy tego, czy jesteśmy wierzący, czy niewierzący. Książka ukazuje również fragmenty dzienniczka siostry Łucji, które zostały odkryte dopiero po jej śmierci.

Z opisu książki dowiemy się m.in.:
Poza relacjami spisanymi przez siostrę Łucję, możemy się powołać na Apele orędzia fatimskiego – zbiór odpowiedzi siostry Łucji na listy, kierowane do niej, kiedy przebywała w klasztorze w Coimbra. Mamy również do dyspozycji wywiady z wizjonerami z czasów wielkiego cudu i wgląd we fragmenty duchowego dzienniczka Łucji, zamkniętego do niedawna pieczęciami Watykanu. Dokumentacja, jaka znajduje się w pieczy Sanktuarium Fatimskiego, obejmuje kilkanaście tomów. Zapiski siostry Łucji weryfikowane w czasie procesu beatyfikacyjnego liczą 20 tysięcy stron.

To, co mi się bardzo w książce podobało to to, że oprócz ogromnej ilości informacji, które nie zostały wyssane z palca, tylko są to informacje udokumentowane, posiada również niesamowity wymiar duchowy. Czytając, zagłębiamy się w niesamowitą historię, a jednocześnie od samego początku w sposób bardzo prosty, zrozumiały autor tłumaczy nam przesłanie z Fatimy. Dzięki dokumentacji nie ma teraz gdybania, czy przypadkiem wydarzenie nie jest, aby fantazją dzieci. Książkę polecam każdemu.

Tytuł: Fatima. Stuletnia tajemnica. Nowoodkryte dokumenty 1915-1925
Autor: Wincenty Łaszewski
Gatunek: religia, reportaż
Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 27-01-2016
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Unamobmer. Z akt FBI, Bryan Denson,z aczytanyksiazkoholik.pl

Dla fanów literatury faktu – „Z akt FBI. Unabomber”, Bryan Denson

Agencji FBI przysięgają bronić Amerykanów przed wszelkimi nieprzyjaciółmi, niezależnie od tego, gdzie przebywają na świecie, ani kim są ich wrogowie. Odznaki FBI nosi czternaście tysięcy agentów Federalnego Biura Śledczego. FBI ściga wszelakiej maści morderców, podpalaczy, porywaczy, uciekinierów, bandytów i zamachowców. Agenci FBI nie ustają


TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka- Beata Sabała-Zielińska - zaczytanyksiazkoholik.pl

„TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka”, Beata Sabała-Zielińska

Zosia i Franek po raz pierwszy przyjeżdżają z rodzicami do Zakopanego. Dziewczynka ma dopiero siedem lat, ale wie, czego chce i jak postawić na swoim. Jej starszy o trzy lata brat jest bardziej nieśmiały. Ferie w Tatrach to dla nich wszystkich niezła lekcja. Los chce, że wynajmują pokoje w rodzinie ratowników TOPR-u. Gospodarz, pan Stanisław Gąsienica,