Kaktus, Sarah Haywood, zaczytanyksiazkoholik.pl

Emocjonalny debiut – „Kaktus”, Sarah Haywood


„Opowieść o miłości, która przychodzi zawsze nie w porę, o mierzeniu się z tym, co nieoczekiwane i godzeniu z tym, co nieuniknione.” Jak przebiegło moje spotkanie z Sarah Haywood?

Bohaterką powieści jest Susan Green. Dziewczyna „wiedzie uporządkowane życie, w którym nie ma miejsca na zbędne emocje. Jej mieszkanie jest idealne dla singielki, pracuje według praw swojej ukochanej logiki, a stabilny układ w życiu osobistym zapewnia kulturalne oraz inne − bardziej… intymne − profity”.

Pewnego dnia telefonuje do niej brat z informacją, że ich matka zmarła. Nieoczekiwania jak grom z jasnego nieba spada na nią informacja, że wkrótce sama zostanie mamą. Uporządkowane życie Susan legło w gruzach. Dziewczyna zaczyna tracić kontrolę nad własnym życiem. Na domiar złego rodzeństwo rozpoczyna batalię o spadek po matce. Sojusznika znajduje w przyjacielu brata, Robie.

„Szansa na to, by znaleźć prawdziwą miłość, a jednocześnie nauczyć się, jak kochać samą siebie, wydaje się całkiem realna, jeśli tylko Susan uda się, choć odrobinę odpuścić.”

Sarah Haywood oddała w moje ręce powieść, która ściska za serce. Tak samo, jak bohaterka straciłam mamę. Bardzo denerwowało mnie zachowanie Susan i jej brata. Czułam złość, że rodzeństwo, które ma tylko siebie, doprowadza do takich sytuacji. Susan jest twardą babką i nie przejmuje się tym, co kto o niej mówi. Uważam, że to dobre podejście, ponieważ nie ma co się denerwować tym, kto co sądzi na nasz temat. Nie dogodzimy każdemu, ważniejsze jest nasze dobre samopoczucie niż rozpamiętywanie. Powieść jest napisana prostym i przyjemnym językiem. To ta z tych książek, gdzie chcemy jak najszybciej poznać zakończenie. Obserwujemy, jak Susan ewoluuje, ale czy uda jej się ostatecznie zrzucić kolce i nie kłóć wszystkich dookoła?Tytuł: Kaktus
Tytuł oryginału: The Cactus
Autor: Sarah Haywood
Seria: Mała czarna
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 11-08-2021
Ilość stron: 414
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 38,99 zł
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska


Dodaj komentarz


Czytaj także

Jak to się stało - Anna Karpińska - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Jak to się stało”, Anna Karpińska

Nic nie dzieje się przypadkiem… a może jednak? Natalia i Urszula. Mężatki, matki, córki – poza tym nic ich z pozoru nie łączy, a jednak, jak się okaże, bardzo wiele. Tuż po przyjściu na świat zostały zamienione w szpitalu i trafiły do nie swoich rodzin. Kiedy prawda wychodzi na jaw, muszą się z nią zmierzyć. Jaką cenę za to zapłacą? Czy będą potrafiły znaleźć się w nowej sytuacji? Jak tę wiadomość przyjmą ich rodziny? I czy istnieje szansa, by


Kaktus, Sarah Haywood, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Kaktus”, Sarah Haywood

Opowieść o miłości, która przychodzi zawsze nie w porę, o mierzeniu się z tym, co nieoczekiwane i godzeniu z tym, co nieuniknione. Poznajcie Susan, najbardziej kłującą babkę na świecie! Susan Green wiedzie uporządkowane życie, w którym nie ma miejsca na zbędne emocje. Jej mieszkanie jest idealne dla singielki, pracuje według praw swojej ukochanej logiki, a stabilny układ w życiu osobistym zapewnia kulturalne oraz inne − bardziej… intymne − profity.