Przybysz-Agnieszka Majczyna-zaczytanyksiazkoholik.pl

Dla miłośników horrorów – „Przybysz”, Agnieszka Majczyna


„Wróciłem” jedno słowo a znaczy tak wiele… „Przybysz” to kolejna na mapie rynku wydawniczego powieść z gatunku horroru.

Mieszkańców Warszawy ogarnia strach przed bestialskimi morderstwami. Nawet najbardziej twardzi policjanci czują ciarki na plecach, widząc, co się dzieje i jaką skalę ma stopień okrucieństwa. Nie trzeba być doświadczonym mundurowym, aby zauważyć, że morderstw nie dokonał człowiek, tylko jakaś inna istota. W związku z tym komisarz Robert Wilczyński w rozwiązaniu sprawy prosi o pomoc swojego przyjaciela, maga, Marka Barneta.

Kiedy wydaje im się, że są blisko rozwiązania sprawy, okazuje się, w jak wielkim byli błędzie. Sami nie są świadomi tego, w co się pakują. Ilość zamordowanych się zwiększa, a to, co coraz bardziej niepokoi Barneta to to, że do naszego świata zaczyna przenikać coraz więcej obcych istot. Nawet we własnym domu nikt nie może czuć się bezpiecznie.

Czy przybyły Przybysz okaże się sprzymierzeńcem, czy wrogiem? Czy uda się wyjaśnić tajemnicę i powstrzymać mordercę?

„Przybysz” to powieść z gatunku horroru, ale również kryminału, thrillera. Czytało mi się ją niezwykle lekko i przyjemnie, jeśli można tak w ogóle nazwać czytanie horroru. Bernet zostaje postawiony przez trudnym wyborem dotyczącym wspólnego życia z nowo poznaną Anną. Autor, Agnieszka Majczyna świetnie połączyła codzienną rzeczywistość z wymiarami nadprzyrodzonymi, nie z tej Ziemi. Postacie są interesujące, poznajemy ich myśli, pragnienia, marzenia, ale również strach i obawy przed tym, co ma nadejść. Niekiedy trzeba zrezygnować z czegoś dla dobra ogółu. „Przybysz” to opowieść, która wywołuje u czytelnika zniecierpliwienie, co wydarzy się dalej. Lekkie pióro, niewymagająca lektura to coś idealnego na czas, kiedy chcemy odpocząć z książką w ręku a jednocześnie spędzić czas z niebanalną historią. „Przybysz” może przypaść Wam do gustu.

Tytuł: Przybysz
Autor: Agnieszka Majczyna
Gatunek: horror
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 14-06-2022
Ilość stron: 322
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 43,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Magia koloru dla początkujących - Richard Webster - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Magia koloru dla początkujących”, Richard Webster

„Magia koloru” Richarda Webstera to fascynujący poradnik, dzięki któremu poznasz podstawowe znaczenia poszczególnych kolorów oraz ich wpływ na emocje. Dowiesz się, na czym polega terapia kolorem i czym są kolory osobiste. Autor dzieli się także wiedzą na temat odczytywania aury i praktyki minimedytacji, które poprawiają zdrowie oraz samopoczucie.


Psychopata

„Psychopata” Klaudii Muniak – premiera już za kilka dni

„..Zacieśniam dłonie tak mocno, że z łatwością wyczuwam chrząstki krtani, ale mimo to nie przestaję…” Książka z gatunku thrillera medycznego – jak dla mnie idealnie.