Obsesje, Angela Santini, zaczytanyksiazkoholik.pl

Debiutancka powieść – „Obsesje” autorstwa Angelii Santini


„Do czego zdolny jest człowiek, gdy w grę wchodzą najgłębiej skrywane obsesje?” Dlaczego zawiodłam się na Angelii Santini?

Bohaterką powieści jest Andrea Cherry. Dziewczyna pracuje w sklepie ze starociami, a po pracy wychowuje pięcioletnią córeczkę. Mieszka razem ze swoją mamą, na którą może zawsze liczyć oraz przyjaciółką. Andrea prowadzi zwyczajne życie i stara się wiązać koniec z końcem.

Pewnego dnia wygrywa tygodniowy pobyt w luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelu. Ni stąd, ni zowąd otrzymuje zaproszenie na romantyczną kolację od Nicholasa Blake’a. Facet jest nieziemsko przystojny i dostaje to, czego chce. Andrea jest natomiast nieufna w stosunku do niego, jak i całej reszty mężczyzn. Nie chce przelotnego romansu. Oboje wpadają w sidła pragnienia. Jakie będę tego konsekwencje? Dlaczego przystojny i bajecznie bogaty Nicholas zainteresował się biedną i nieufną Andreą? Nicholas Blake nie wierzy w przypadki, a Andrea Cherry w prawdziwą miłość.

ON nie wierzy w przypadki.
ONA nie wierzy w miłość.
Jednak los nie pyta ich o zdanie.
Do czego zdolny jest człowiek, gdy w grę wchodzą najgłębiej skrywane obsesje?

Czym okaże się tytułowa obsesja? Jak wiele w życiu mogą zmienić tajemnice?

„Obsesje” to debiut literacki Angelii Santini. To, czym zawiodła mnie autorka, to to, że niestety muszę czekać na kontynuację powieści i dalsze losy Andrei i Nicholasa. Z jednej strony chciałabym już znać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, ale z drugiej niezwykle się cieszę, że będę mogła spędzić z bohaterami może i nawet kolejnych 600 stron. Książkę pochłania bez opamiętania. Czytając, cały czas się zastanawiałam, o jakie obsesje może chodzić. Mam swoje typy, ale zachowam je dla siebie. Dla jednych Andrea może wydawać się niedojrzała, ja natomiast rozumiałam jej postępowanie, gdyż kierowała się dobrem córki. Dobitnie widzimy, jak pieniądze potrafią ułatwiać życie. Sceny erotyczne Santini zaprezentowała ze smakiem. Nie są wulgarne, obcesowe. Jeśli szukacie przyjemnej powieści obyczajowej z elementami romansu albo romansu z elementami powieści obyczajowej to wydaje mi się, że”Obsesje” powinny zaspokoić Wasze gusta.Tytuł: Obsesje
Autor: Angela Santini
Gatunek: romans, literatura obyczajowa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 06-05-2021
Ilość stron: 592
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 43,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Blog książkowy - Krzyk ciszy - Jolanta Bartoś - zaczytanyksiazkoholik.pl

Jak daleko posunie się matka, żeby odzyskać dziecko? – „Krzyk ciszy” Jolanty Bartoś

„Krzyk ciszy” autorstwa Jolanty Bartoś to powieść, która przykuwa uwagę czytelnika od pierwszych stron i nie pozwala się oderwać aż do ostatniego rozdziału. Autorka, zdobywczyni prestiżowej nagrody Książka Roku Lubimyczytać 2022 w kategorii horroru, udowadnia swoje umiejętności


Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, okres, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów.