Ancymonek to swój ziomek! ORAZ Cymek i studnia tajemnic-Adam Cichy-zaczytanyksiazkoholik.pl

Czytajcie i bawcie się – „Ancymonek to swój ziomek! ORAZ Cymek i studnia tajemnic”, Adam Cichy


Cymek jak na chłopca przystało lubi psoty i ciągle szuka przygód. Nie interesuje go siedzenie przed komputerem, co w obecnych czasach jest na porządku dziennym. Ancymonek kocha figle, a że za każdym razem wychodzi z nich cało, nic go nie powstrzymuje, aby realizować swoje szalone dziecięce pomysły.

Jaki pomysł tutaj zda się,
by się pośmiać w wolnym czasie?
Lecz co się wymyślić uda,
gdy wokół panuje nuda?

Książeczka ma zaledwie 75 stron, ale wydana jest pięknie. Pisana jest wierszem i chociaż momentami miałam wrażenie, że rymy nie do końca do siebie pasują to i tak moim zdaniem jest to majstersztyk. Dodatkowo książka opatrzona jest ilustracjami, zaczynając już od samej okładki. To jest to, czego na rynku wydawniczym brakuje. Unikatowych i spójnych z treścią okładek, które wychodzą spod pędzla na potrzeby samego utworu. Zazwyczaj są to shutterstocki i często jedna okładka przypomina inną. Ale to tylko moje skromne zdanie. Wracając do treści. Oprócz tego, że została ona bardzo ładnie wydana, to treść przynosi nam sporo śmiechu. Czytamy z zaciekawieniem i pełnym rozbawieniem, co rusz wpadając w zwariowany świat Ancymonka i jego przygody. Zanim chwyciłam książkę w dłoń, z zaciekawieniem sprawdziłam, co znaczy Ancymonek, i autor doskonale imieniem chłopca oddał jego charakter, gdyż oznacza to „urwis udający niewiniątko”. Po każdej z części otrzymujemy również słowniczek trudnych pojęć, co ułatwia zrozumienie tekstu. Lektura do wspólnego czytania i wspólnej zabawy. Polecam.

Musiał się Cymek przyznać do strachu,
co w tajemniczym krył się zapachu,
ale do serca przyszła otucha,
bo nie zobaczył żadnego ducha.

Tytuł: Ancymonek to swój ziomek! ORAZ Cymek i studnia tajemnic
Autor: Adam Cichy
Gatunek: literatura dziecięca: bajka
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 29-04-2022
Ilość stron: 75
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

mroz-seriale-inspiracja-foto, Remigiusz Mróz, zaczytanyksiazkoholik.pl

Remigiusz Mróz: Scenariusze do ekranizacji serii „W kręgach władzy” są gotowe.

Autor kryminałów nie ukrywa, że współpraca na linii pisarz – producenci serialu sprawia mu dużą satysfakcję. Niezwykle intryguje go szczególnie to, w jaki sposób twórcy skonstruują scenariusz i kto znajdzie się w obsadzie. Efekt końcowy


Chad Orzel "Śniadanie z Einsteinem. Zdumiewające zjawiska kwantowe wokół nas"

„Śniadanie z Einsteinem. Zdumiewające zjawiska kwantowe wokół nas”

Kot Schrödingera, który jest jednocześnie żywy i martwy, splątanie kwantowe, nazwane przez Einsteina upiornym działaniem na odległość, Bóg grający w kości z Wszechświatem – czy te obrazowe porównania opisują jedynie egzotyczną rzeczywistość kwantową, z którą mogą obcować wyłącznie fizycy? Nic podobnego!