Ancymonek to swój ziomek! ORAZ Cymek i studnia tajemnic-Adam Cichy-zaczytanyksiazkoholik.pl

Czytajcie i bawcie się – „Ancymonek to swój ziomek! ORAZ Cymek i studnia tajemnic”, Adam Cichy


Cymek jak na chłopca przystało lubi psoty i ciągle szuka przygód. Nie interesuje go siedzenie przed komputerem, co w obecnych czasach jest na porządku dziennym. Ancymonek kocha figle, a że za każdym razem wychodzi z nich cało, nic go nie powstrzymuje, aby realizować swoje szalone dziecięce pomysły.

Jaki pomysł tutaj zda się,
by się pośmiać w wolnym czasie?
Lecz co się wymyślić uda,
gdy wokół panuje nuda?

Książeczka ma zaledwie 75 stron, ale wydana jest pięknie. Pisana jest wierszem i chociaż momentami miałam wrażenie, że rymy nie do końca do siebie pasują to i tak moim zdaniem jest to majstersztyk. Dodatkowo książka opatrzona jest ilustracjami, zaczynając już od samej okładki. To jest to, czego na rynku wydawniczym brakuje. Unikatowych i spójnych z treścią okładek, które wychodzą spod pędzla na potrzeby samego utworu. Zazwyczaj są to shutterstocki i często jedna okładka przypomina inną. Ale to tylko moje skromne zdanie. Wracając do treści. Oprócz tego, że została ona bardzo ładnie wydana, to treść przynosi nam sporo śmiechu. Czytamy z zaciekawieniem i pełnym rozbawieniem, co rusz wpadając w zwariowany świat Ancymonka i jego przygody. Zanim chwyciłam książkę w dłoń, z zaciekawieniem sprawdziłam, co znaczy Ancymonek, i autor doskonale imieniem chłopca oddał jego charakter, gdyż oznacza to „urwis udający niewiniątko”. Po każdej z części otrzymujemy również słowniczek trudnych pojęć, co ułatwia zrozumienie tekstu. Lektura do wspólnego czytania i wspólnej zabawy. Polecam.

Musiał się Cymek przyznać do strachu,
co w tajemniczym krył się zapachu,
ale do serca przyszła otucha,
bo nie zobaczył żadnego ducha.

Tytuł: Ancymonek to swój ziomek! ORAZ Cymek i studnia tajemnic
Autor: Adam Cichy
Gatunek: literatura dziecięca: bajka
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 29-04-2022
Ilość stron: 75
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Deklaracja nieśmiertelności - Szymon Ligocki - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Krakowska bohema – „Deklaracja nieśmiertelności” autorstwa Szymona Ligockiego

Akcja powieści toczy się na przełomie XIX i XX wieku w Krakowie. W dziwnych okolicznościach życie odbiera sobie wybitny artysta Grzegorz Kant. Niejasne staje się dlaczego, tuż po jego śmierci został rozkradziony jego dorobek. Mało kto też wierzy, aby mistrz sam targnął się na swoje życie. Pojawiają się pytania,


Powiedz, że wrócisz

„Powiedz, że wrócisz”, Roma Nowicz

Roma Nowicz w swojej powieści przedstawia bardzo życiowy aspekt relacji pomiędzy trojgiem przyjaciół, których bliska przyjaźń z czasem ewoluuje w inne uczucia. I jak to w życiu bywa, pomiędzy przyjaźnią, miłością i nienawiścią istnieje niezwykle subtelna granica. Czy warto ją przekraczać? Czasami samo życie pisze najbardziej zaskakujące scenariusze.