Katarzyna Mak, Inna niż wszystkie, zaczytanyksiazkoholik.pl

Czy tym razem zaskoczyła mnie Katarzyna Mak? – „Inna niż wszystkie”


Jest taka miłość, która nie umiera, choć zakochani od siebie odejdą.

Jan Twardowski

Pewnego dnia Liv zauważyła na moście mężczyznę, który wyglądał, jakby chciał z niego skoczyć. Postanowiła za wszelką cenę go uratować i co sił w nogach ruszyła pomiędzy rozpędzonymi samochodami. Tym mężczyzną okazał się Matt. Widząc, co wyrabia dziewczyna, zaniepokoił się, gdyż uznał, że to ona chce skończyć pod kołami ciężarówki. Kiedy znaleźli się obok siebie, zarówno Liv, jak i Matt zarzucali sobie, że każdy z nich chciał popełnić samobójstwo. Oboje się tego wyparli… Tak doszło do ich pierwszego spotkania.

Liv – Olivia Evans, nietypowa dziewczyna, zupełnie inna od tych, które do tej pory znał Matt. Wytarte dżinsy, obcisła, spłowiała podkoszulka, kurtka z ćwiekami i znoszone trampki. Do tego te włosy … długie czarne z mocno różowymi końcówkami. On, Matthew Trainor garnitur szyty na miarę, krawat, eleganckie buty. Dwa różne światy.

Stary samochód Liv odmówił jej posłuszeństwa, na domiar złego w szybę zapukał Matt, proponując, że ją podwiezie. Odmówiła, ale on nalegał. Ostatecznie zaproponował kawę, skończyło się na herbacie w kawiarni oraz na wyciągniętych z plecaka Liv kanapkach. Kiedy skończyli jeść i pić odwiózł ją do domu swoim Maserati. Liv sama przed sobą przyznawała się, że jej wizerunek to kamuflaż, dzięki któremu czuje się pewniejsza, zwłaszcza w tej części miasta, w której mieszkała.

Ojciec Liv nadużywał alkoholu, ich dom nie przypominał domu, a utrzymywali się z pensji, którą otrzymywała, pracując w Nowojorskim Centrum Pomocy Rodzinie. Jej były chłopak trafił do więzienia. Kolega z osiedla Damian nachodził ją, chcąc, aby została jego dziewczyną, dziewczyną dealera. Odmawiała mu za każdym razem, jednocześnie obawiając się o siebie. Nie miała łatwego życia.

Matt był w trakcie rozwodu, miał cudownego synka Samuela. Chcąc, aby żonie oraz synkowi niczego nie brakowało, całe dnie spędzał w pracy, pracując na stanowisku maklera giełdowego. Jego prawie już była żona Megan, zrozumiała za późno błąd, jaki popełniła, zdradzając go. Nie dawał jej już drogi powrotu do siebie.

Matt oraz Liv zaczęli zbliżać się do siebie. Bardzo go zaintrygowała tym, że jest taka inna od pozostałych kobiet. Całkowite przeciwieństwo jego prawie byłej żony. Dla Liv nie miały znaczenia pieniądze Matt’a. Pewnego dnia, kiedy przyjechał po nią, zostali zaatakowani przez Damiana. Liv zagroziła mu bronią, aby dał im spokój. Zrozumiał wówczas, jak niebezpieczna jest dzielnica, w której mieszka dziewczyna, a samo posiadanie przez nią broni omal nie doprowadziło go do zawału serca. Ich awantura ściągnęła niebezpieczeństwo na jej ojca, który został pobity przez Damiana i jego kum

Czy Matt będzie w stanie uchronić Liv przed niebezpieczeństwem? Czy Liv w ogóle pozwoli mu na coś takiego jak opieka? Do tej pory musiała zawsze radzić sobie sama. Jak zareaguje Megan, kiedy dowie się, że Matt się z kimś spotyka, a jej nie dał szansy powrotu? Olivia cały czas skrywała tajemnicę przed nim. Co to za tajemnica i jak wpłynie na ich związek?

Reasumując: Katarzyna Mak oddała w nasze ręce niesamowitą powieść. Czyta się ją płynnie, postać Liv i Matt’a są tak stworzone, że chce się ich bliżej poznać. Chce się uczestniczyć w ich życiu. Najbardziej denerwowała mnie postać ojca Liv za jego bierność do pomocy córce, za alkoholizm i niemożność wzięcia się w garść. Chociaż nie powiem, bo ojciec Matt’a też miał swoje za uszami – ale tutaj nic nie zdradzam w tej kwestii. Jak to bywa przy książkach, gdzie z góry są zakładane tomy, zostajemy bez odpowiedzi co dalej … bardzo czegoś takiego nie lubię, bo muszę cierpliwie czekać na ciąg dalszy. Czy nie można wydać za jednym razem 3 tomów, aby nie musieć cierpieć z niewiedzy co dalej z naszymi bohaterami?Tytuł: Inna niż wszystkie
Autor: Katarzyna Mak
Cykl: tom 1
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 31-07-2020
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 34,90 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Kobieta w masce

Pierwsze spotkanie z Dorianem Zawadzkim w książce „Kobieta w masce”

Mamy rok 40 Nowej Ery (2125 według kalendarza gregoriańskiego). Świat zmaga się ze skutkami globalnego ocieplenia. Na terenie Bazy Lotniczej Trzeciego Żeńskiego Korpusu Sił Powietrznych w Fort Salem zostają znalezione zwęglone zwłoki młodej kobiety – snajperki, niedawno przybyłej do korpusu.


Blog książkowy - Dom bez wspomnień - Donato Carrisi - zaczytanyksiazkoholik.pl

Hipnotyzująca zagadka w powieści pt. „Dom bez wspomnień”, Donato Carrisi

Główny bohater, Pietro Gerber jest psychologiem dziecięcym, specjalizującym się w hipnozie – pomaga młodym pacjentom przezwyciężyć traumę i odzyskać wyparte wspomnienia. Podejmuje się zadania, aby przeniknąć do umysłu chłopca, Nico, który odnalazł się w lesie po ośmiu miesiącach od zaginięcia. Nico nie pamięta, co się z nim stało, ale wydaje się, że ktoś