Blog ksiązkowy - Czy przeszłość da o sobie zapomnieć - Przeszłość. Dolina marzeń - Katarzyna Grochowska

Czy przeszłość da o sobie zapomnieć? – „Przeszłość. Dolina marzeń”, Katarzyna Grochowska


„Przeszłość” stanowi zakończenie poruszającej sagi, która rozpoczęła się od „Nadziei” i kontynuowała w „Odwecie”. Katarzyna Grochowska, znana z umiejętności tworzenia wielowątkowych historii o ludzkich losach, w ostatnim tomie skupia się na dalszych losach głównych bohaterów, Nadii i Jake’a, których przeszłość wciąż ma wpływ na ich teraźniejszość.

Nadia, po przejściach, których doświadczyła w poprzednich częściach, stara się odbudować swoje życie, koncentrując się na swojej pracy, czyli pracy z końmi. Do jej stadniny trafia nowe wyzwanie o imieniu Sheltie, sześcioletnia klacz. Wyzwanie, które pozwala jej oderwać myśli od przeszłości, a klacz sama w sobie jest jedną, wielką zagadką. Jednak przeszłość nie pozostaje daleko, gdy tajemnicze pocztówki z numeracją zaczynają pojawiać się, wprawiając Nadię w niepokój. Katarzyna Grochowska zgrabnie buduje napięcie wokół zagadki. Kto i dlaczego grozi Nadii, co sprawiało, że z zapartym tchem śledziłam losy bohaterki?

Jej wspomnienia o tańcu i ciotce wyblakły, osiadając w odległym zakątku głowy…

Jednocześnie Jake, drugi z głównych bohaterów, musi zmierzyć się z własnymi demonami z przeszłości. Jego roczny „urlop” od mafii pomału zbliża się do końca. Pytanie o możliwość przebaczenia i szansę na nowe życie to ważne motywy, które Autorka wplata w fabułę, nadając jej głębię i emocjonalne znaczenie.

Kiedy do nas wrócisz, wszystko, co jest teraz, będziesz musiał zostawić za drzwiami.

Katarzyna Grochowska zręcznie łączy wątki miłosne, przygodowe i psychologiczne, tworząc pełnokrwiste postacie, z którymi można się utożsamiać. Warto zaznaczyć, że ten tom, jak również wcześniejsze zostały wydane w edycji z dużym, wygodnym drukiem, co czynią je jeszcze bardziej dostępne dla czytelników.

„Przeszłość. Dolina marzeń” to poruszające zakończenie sagi, które przynosi zakończenie dla bohaterów, jednocześnie pozostawiając otwarte drzwi dla nadziei i nowych możliwości. Gdzieś w głębi serca, chciałabym dowiedzieć się, jak dalej w życiu radzą sobie Nadia i Jake. Dla miłośników literatury obyczajowej z elementami tajemnicy i romansu ta książka, jak również wcześniejsze tomy będą niezwykłym doświadczeniem czytelniczym.

Tytuł: Przeszłość. Dolina marzeń
Autor: Katarzyna Grochowska
Cykl: Dolina marzeń (tom 3)
Gatunek: literatura piękna, literatura obyczajowa
Wydawnictwo Szara Godzina
Data wydania: 21-03-2024
Ilość stron: 344
Oprawa: miękka
Cena okładkowa: 49,90 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Nie tylko dla młodych fanów horrorów "Srebrne oczy. Five Nights at Freddy's", komiks

Komiks nie tylko dla młodych fanów horrorów „Srebrne oczy. Five Nights at Freddy’s”

Mrożący krew w żyłach komiks „Srebrne oczy. Five Nights at Freddy’s” wbije w fotel nawet najodważniejszego czytelnika … Komiksy rzadko u mnie goszczą, ale jak już jakiś trafi w moje ręce to taki, który rzeczywiście mnie zainteresuje pod względem treści, jak i grafiki.


Morbinian - Aleksander Krysik - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Morbinian”, Aleksander Krysik

Krainy Północy kuszą, zachwycają, ale też wzbudzają lęk. Nie jest łatwo tu dotrzeć. Odkopane z odmętów zapomnienia prastare ziemie zyskują wątpliwą sławę dzięki mrocznym legendom, opowiadanym przez śmiałków, którzy odważyli się tu zapuścić. Nawet dawni bogowie postanowili ukryć to miejsce przed resztą świata Belendu.Jeśli nie boicie się szaleństwa i śmierci, wstąpcie do tajemniczej, przeklętej puszczy […]