Blog książkowy - Zła - Jarosław Derkowski - Zaczytanyksiazkoholik.pl

Czy mamy prawo oceniać czyjeś życie? – „Zła” Jarosława Derkowskiego


Książka „Zła” napisana przez Jarosława Derkowskiego zabiera czytelnika w mroczną podróż przez świat pełen tajemnic, niebezpieczeństw i podłości. Opowieść skoncentrowana jest wokół głównej bohaterki, Dominiki, która staje w obliczu swojej przeszłości i musi zmierzyć się z wewnętrznymi demonami, aby ocalić swoją rodzinę.

Dominika przechodząc proces transformacji z dziewczyny w kobietę, postanawia zbudować bezpieczne imperium dla siebie i swoich bliskich, w tym swoich córek. Jednak nawet tam, na pozór idyllicznym miejscu, przeszłość wkracza ze wszystkimi swoimi demonami, żądając okrutnego poświęcenia jednej z jej córek. Protagonistka musi zmierzyć się z tą straszliwą sytuacją i stawić czoła swoim słabościom.

…Dominika zastanawia się, czy istnieje inna droga, czy może wskazać córkom inny kierunek. Wie, że występuje, jednak nie wie, jak i gdzie mogłaby go odnaleźć…

Książka jest bogata w liczne odwołania do popkultury, co wzbogaca treść i dodaje nieprzewidywalnych elementów. Autor wplata w historię Dominiki wielopłaszczyznowość ludzkich podłości, popędów, zbrodni, matactw i kłamstw. Czytelnik będzie świadkiem ciemnych stron natury ludzkiej, podczas gdy bohaterka próbuje przetrwać w brutalnym i bezlitosnym świecie.

Granica jest jasno wytyczona. Musi być, zarówno dla nich samych, jak i dla gości. Może przede wszystkim dla gości, którzy winni jasno wiedzieć, co na terenie królestwa Dominiki wolno, a czego nie.

Jednym z głównych tematów poruszanych w książce jest pytanie, czy aby przetrwać w takim świecie, kobieta musi być „ZŁA”? Dominika, jako matka, kochanka, przyjaciółka i bizneswoman, staje przed koniecznością dokonania trudnych wyborów i podjęcia moralnych dylematów. Czy będzie w stanie zachować swoje wartości i godność, czy też zostanie zmuszona do sięgnięcia po mroczne strategie w celu osiągnięcia swojego celu?

… dla świata zewnętrznego była cyganką. Brudnym nierobem, pasożytem żerującym na zdrowym ciele społeczeństwa…

Niewątpliwie książka „Zła” zapowiada się jako mrożąca krew w żyłach opowieść o walce o przetrwanie w nieprzyjaznym świecie pełnym niebezpieczeństw i moralnych zagadek. To historia pełna tajemnic, która wciąga czytelnika swoją intrygującą fabułą i pełnymi kontrastów postaciami. Czytelnik będzie musiał zgłębić temat ludzkiej natury i zastanowić się, jak daleko można się posunąć w imię przetrwania.

„Zła” to powieść, która wzbudza ciekawość i zapowiada niezapomniane czytelnicze doświadczenie. Przeplatające się wątki, emocjonalne napięcie i tajemnicza atmosfera sprawiają, że ta książka była porywającym i wciągającym czytadłem. Pragnę jeszcze dodać, iż czytając „Złą”, należy mieć otwarty umysł – w szerokim tego słowa znaczeniu – na wszelkie wydarzenia, które nam Autor w niej zaserwował.

Tytuł: Zła
Autor: Jarosław Derkowski
Gatunek: literatura obyczajowa
Wydawnictwo Novae Res
Data wydania: 2022
Ilość stron: 338
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Ratunku Wymyśliłam męża-Katarzyna Kowalewska-zaczytanyksiazkoholik.pl

W sam raz po ciężkim dniu – „Ratunku! Wymyśliłam męża” Katarzyny Kowalewskiej

„”Ratunku! Wymyśliłam męża” Katarzyny Kowalewskiej do idealna propozycja dla wszystkich wielbicielek „Miss agent”, „Bridget Jones” i wszelkich perypetii z gatunku komedii romantycznych.” Bohaterką powieści jest Flora, a dokładniej mówiąc Florencja. Jej mama uparła się, że nowo narodzona córka musi być świadectwem miłości do Włoch, a że urzędnik nie zgodził się


Louis Vuitton. Francuska saga

Francuska saga – „Louis Vuitton”, Stephanie Bonvicini

Jakoś nie specjalnie przepadam za książkami historycznymi, ale tą o dziwo dobrze mi się czytało. Autor przedstawia nam historię biednego sieroty, który dzięki pracowitości i zręczności osiągnął światowy sukces. Dwa wieki historii Francji, bogata arystokracja, wzloty i upadki modowego giganta stanowią tło losów Louisa Vouittona, jego następców i ich imperium.