Goszczycki - Parafia Św Patryka - Gocław-zaczytanyksiazkoholik.pl

Co wyjątkowego jest w Parafii św. Patryka? – „Rozmowy u św. Patryka”


„20 wywiadów wieńczy 30-lecie Rzymskokatolickiej Parafii św. Patryka w Warszawie.

Żyjemy w czasach, w których Kościołowi, religii jest coraz trudniej. Cały czas słyszy się o skandalach dotyczących osób, które powinny dawać nam, wiernym przykład. Tak jak są różni ludzie, są też różne Kościoły, Parafie zarządzane przez różnych księży. To, kto, w jaki sposób scali sobie wiernych, w obecnych czasach osiągnie sukces. Kościół ma nam dawać wytchnienie, ostoję, bezpieczeństwo. Można wierzyć w Boga, ale często jednak księża zniechęcają do chodzenia do kościoła i modlitwy. Kościół stał się w dużej mierze polityczny. Rozgrywki w Rządzie przeniosły się na inny poziom. Nie każdy chce wysłuchiwać tego, od czego ucieka na co dzień. Stąd też rola księży stała się trudniejsza niż jeszcze 10 lat temu. Kościół walczy o roczniki, które nie kryją się mówić na głos tego, co sądzą na dany temat, nie wierzą ślepo we wszystko, co usłyszą. Dlatego też Piotr i Agnieszka Goszczyccy chcą nam przybliżyć Warszawską Parafię pod wezwaniem św. Patryka. Czytając, dowiemy się, jak postrzegają tę wyjątkową parafię wierni, którzy przychodzą się do niej modlić. Co jest w niej takiego wyjątkowego, że odznacza się na tle innych Parafii? Czym przyciąga jak magnes coraz to nowszych parafian? Ale też co ważne, jak wypowiadają się o swojej Parafii księża z nią związani. Zachęcam Was do przeczytania 20 wywiadów, a ile się zaskoczycie.

Ks. Proboszcz, Marek Kruszewski we wstępie książki zaznacza:


Podczas lektury tych wywiadów ujawnia się dusza Parafii. Przez różnorodność i wielkość spojrzeń widać naszą wspólnotę.


Książkę możecie zamawiać:


Tytuł: Rozmowy u św. Patryka
Autor: Piotr Goszczycki, Agnieszka Goszczycka
Wydawnictwo: Literacka PKP Jazda
Data wydania: 15-12-2021
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 25,00 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

"Tamta kobieta", Mary Kubica

„Tamta kobieta”, Mary Kubica

Poturbowani rodzinnymi przejściami, Sadie i Will Foustowie przeprowadzają się z Chicago do sennego miasteczka w Maine. Nie na długo odnajdują spokój. Kiedy zostaje zamordowana ich sąsiadka, atmosfera wokół nowych lokatorów zaniedbanego domu gęstnieje. Lokalną społeczność opanowują podejrzenia i strach, a Sadie zaczyna obsesyjnie zagłębiać się
w mroczną tajemnicę śmiertelnej nocy.


Alfabet

Dla miłośników podróżowania – „Alfabet”, Marek Kamiński

„Alfabet”, napisana została przez znanego podróżnika Marka Kamińskiego. Bardzo ładnie wydana, choć krótka biografia z dużą ilością zdjęć od czasów dziecięcych do ekstremalnych wypraw. Książka, którą możemy pochłonąć w jeden dzień. Polecam co jakiś czas przeczytać taką książkę, aby poukładać sobie na nowo wartości, którymi kierujemy się w życiu.