
Co wyjątkowego jest w Parafii św. Patryka? – „Rozmowy u św. Patryka”
„20 wywiadów wieńczy 30-lecie Rzymskokatolickiej Parafii św. Patryka w Warszawie.„
Żyjemy w czasach, w których Kościołowi, religii jest coraz trudniej. Cały czas słyszy się o skandalach dotyczących osób, które powinny dawać nam, wiernym przykład. Tak jak są różni ludzie, są też różne Kościoły, Parafie zarządzane przez różnych księży. To, kto, w jaki sposób scali sobie wiernych, w obecnych czasach osiągnie sukces. Kościół ma nam dawać wytchnienie, ostoję, bezpieczeństwo. Można wierzyć w Boga, ale często jednak księża zniechęcają do chodzenia do kościoła i modlitwy. Kościół stał się w dużej mierze polityczny. Rozgrywki w Rządzie przeniosły się na inny poziom. Nie każdy chce wysłuchiwać tego, od czego ucieka na co dzień. Stąd też rola księży stała się trudniejsza niż jeszcze 10 lat temu. Kościół walczy o roczniki, które nie kryją się mówić na głos tego, co sądzą na dany temat, nie wierzą ślepo we wszystko, co usłyszą. Dlatego też Piotr i Agnieszka Goszczyccy chcą nam przybliżyć Warszawską Parafię pod wezwaniem św. Patryka. Czytając, dowiemy się, jak postrzegają tę wyjątkową parafię wierni, którzy przychodzą się do niej modlić. Co jest w niej takiego wyjątkowego, że odznacza się na tle innych Parafii? Czym przyciąga jak magnes coraz to nowszych parafian? Ale też co ważne, jak wypowiadają się o swojej Parafii księża z nią związani. Zachęcam Was do przeczytania 20 wywiadów, a ile się zaskoczycie.
Ks. Proboszcz, Marek Kruszewski we wstępie książki zaznacza:
Podczas lektury tych wywiadów ujawnia się dusza Parafii. Przez różnorodność i wielkość spojrzeń widać naszą wspólnotę.
Książkę możecie zamawiać:
- bezpośrednio u Wydawcy mailowo literacka@pkp-jazda.pl lub poprzez FP Literacka PKP-Jazda
- w Parafii św. Patryka na Warszawskim Goclawiu, FP Parafia św. Patryka w Warszawie
Tytuł: Rozmowy u św. Patryka
Autor: Piotr Goszczycki, Agnieszka Goszczycka
Wydawnictwo: Literacka PKP Jazda
Data wydania: 15-12-2021
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 25,00 zł
Patronat medialny bloga
Dodaj komentarz
Czytaj także

„Śmiertelne kłamstwa”, Sarah A. Denzil
Dziesięć lat temu w cichym Buckthorpe zaginął chłopak, Samuel Murray. Od tamtej pory nikt go nie widział. Rosie Sharpe opłakiwała zaginięcie przyjaciela przez wiele tygodni, ale jej młodsza siostra, Heather, wie, że łzy Rosie skrywały prawdę. Tej samej nocy, której zaginął Samuel, Heather widziała siostrę wślizgującą się przez okno z powrotem do ich wspólnej sypialni

O nastolatkach i zwierzętach z Mają Szanecką-Żołdak
Co zainspirowało Maję Szanecką-Żołdak do napisania książek: „Nastolatki też nie mają lekko”, która opowiada o osamotnieniu czy trudach samoakceptacji oraz „Pieskie sprawy Timona i Lusi”, która przedstawia ludzki świat widziany psim okiem. Autorka odpowiada też m.in. na pytanie, z jakimi jej zdaniem wyzwaniami borykają się dzisiaj nastolatki, czy co chciałaby przekazać czytelnikom poprzez swoje książki. Zapraszam na lekturę ciekawej rozmowy.