Goszczycki - Parafia Św Patryka - Gocław-zaczytanyksiazkoholik.pl

Co wyjątkowego jest w Parafii św. Patryka? – „Rozmowy u św. Patryka”


„20 wywiadów wieńczy 30-lecie Rzymskokatolickiej Parafii św. Patryka w Warszawie.

Żyjemy w czasach, w których Kościołowi, religii jest coraz trudniej. Cały czas słyszy się o skandalach dotyczących osób, które powinny dawać nam, wiernym przykład. Tak jak są różni ludzie, są też różne Kościoły, Parafie zarządzane przez różnych księży. To, kto, w jaki sposób scali sobie wiernych, w obecnych czasach osiągnie sukces. Kościół ma nam dawać wytchnienie, ostoję, bezpieczeństwo. Można wierzyć w Boga, ale często jednak księża zniechęcają do chodzenia do kościoła i modlitwy. Kościół stał się w dużej mierze polityczny. Rozgrywki w Rządzie przeniosły się na inny poziom. Nie każdy chce wysłuchiwać tego, od czego ucieka na co dzień. Stąd też rola księży stała się trudniejsza niż jeszcze 10 lat temu. Kościół walczy o roczniki, które nie kryją się mówić na głos tego, co sądzą na dany temat, nie wierzą ślepo we wszystko, co usłyszą. Dlatego też Piotr i Agnieszka Goszczyccy chcą nam przybliżyć Warszawską Parafię pod wezwaniem św. Patryka. Czytając, dowiemy się, jak postrzegają tę wyjątkową parafię wierni, którzy przychodzą się do niej modlić. Co jest w niej takiego wyjątkowego, że odznacza się na tle innych Parafii? Czym przyciąga jak magnes coraz to nowszych parafian? Ale też co ważne, jak wypowiadają się o swojej Parafii księża z nią związani. Zachęcam Was do przeczytania 20 wywiadów, a ile się zaskoczycie.

Ks. Proboszcz, Marek Kruszewski we wstępie książki zaznacza:


Podczas lektury tych wywiadów ujawnia się dusza Parafii. Przez różnorodność i wielkość spojrzeń widać naszą wspólnotę.


Książkę możecie zamawiać:


Tytuł: Rozmowy u św. Patryka
Autor: Piotr Goszczycki, Agnieszka Goszczycka
Wydawnictwo: Literacka PKP Jazda
Data wydania: 15-12-2021
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 25,00 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Samanta Louis

Samanta Louis

Dzisiaj możecie poznać bliżej autorkę bo własnoręcznie przygotowała swoją „prezentację”. – To mój pseudonim artystyczny. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci w wieku przedszkolnym. Mieszkam w Poznaniu od urodzenia, czyli już 28 lat. Uwielbiam podróże, zwłaszcza nocą, a na wakacje z przyjemnością wybieram się nad nasze polskie morze.


Blog książkowy - Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu - Kathleen Sears - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu”, Kathleen Sears

Jednym z najważniejszych aspektów tej książki jest jej wszechstronność. Kathleen Sears kładzie nacisk na szeroki zakres zagadnień astrologicznych, co sprawia, że czytelnik może zdobyć pełniejszy obraz tej dziedziny wiedzy. Nie tylko omawia podstawowe znaki zodiaku i planety, ale także wprowadza w bardziej zaawansowane koncepcje, takie jak aspekty