Blog książkowy - Z tej strony Sam - Dustin Thao - zaczytanyksiazkoholik.pl

Chwytająca za serce – „Z tej strony Sam”, Dustin Thao


„Z tej strony Sam” to poruszająca i pełna emocji powieść, której fabuła dotyka najbardziej wrażliwych strun ludzkiego serca. Autor, Dustin Thao, w niewielkiej ilości stron, bo zaledwie 328 potrafi zawrzeć ogromne emocje i poruszyć czytelnika do głębi.

Głównym wątkiem książki jest historia miłości między Julie, siedemnastolatką, a jej chłopakiem Samem. Ich związek jest pełen nadziei i marzeń o wspólnej przyszłości: studia i wyjazd do Japonii. Niestety, ich szczęście zostaje brutalnie przerwane, gdy Sam ginie w wypadku. Julie zostaje samotna i zrozpaczona, próbując zrozumieć, jak żyć dalej po stracie ukochanej osoby. Nastolatka odrzuca nawet możliwość uczestnictwa w pogrzebie i postanawia pozbyć się wszystkich rzeczy związanych z Samem, próbując zapomnieć o nim na zawsze.

Julie niespodziewanie otrzymuje tajemniczą wiadomość, która zapoczątkowuje jej niezwykłą podróż po linii czasu, dającą możliwość ostatniego pożegnania z ukochanym chłopakiem. Tęsknota za głosem ukochanego mija, kiedy to niespodziewanie odbiera telefon i słyszy jego głos. Dziewczyna ma niewiele czas, aby przeżyć te magiczne chwile i powiedzieć wszystko, czego nie zdążyła wcześniej. Musi również zmierzyć się z trudnym wyborem: jak pozwolić chłopakowi odejść i jak pogodzić się z jego utratą? Czy swoje rozmowy z Samem zachowa w tajemnicy, czy podzieli się tą tajemnicą z rodziną i przyjaciółmi?

Zadzwoń do mnie… a ja odbiorę.

Dustin Thao doskonale kreuje postacie i ich emocje. Czytelnik jest w stanie z łatwością utożsamić się z Julie i przeżywać razem z nią wszystkie jej uczucia, od głębokiej tęsknoty po nadzieję i ból rozstania. Język autora jest płynny i poetycki, co dodaje historii dodatkowej warstwy piękna i głębi.

„Z tej strony Sam” dotyka tematów życia, miłości, straty i akceptacji. Przez pryzmat niesamowitej opowieści o podróży w czasie autor w subtelny sposób porusza trudne pytania o znaczenie i cel naszego istnienia, o wartość relacji między ludźmi i o to, jak wykorzystujemy każdy dostępny nam moment.

„Z tej strony Sam” Dustina Thao to propozycja dla fanów książek takich jak „Gwiazd naszych wina” czy „Zostawiłeś mi tylko przeszłość”. Tragiczna historia miłosna, do lektury której zalecane jest zaopatrzenie się w dużą ilość chusteczek.

Powieść ta nie tylko poruszyła moje serce, ale również skłoniła do refleksji nad własnym życiem i bliskimi. Czytając historię Julie i Sama, byłam zachęcana do doceniania chwil z ukochanymi, do wyrażania uczuć i niezostawiania żadnych niepowiedzianych słów.

„Z tej strony Sam” to niewielka, ale potężna książka, która zostawiła trwały ślad w moim sercu. To piękna i wzruszająca historia o miłości, stracie i możliwościach, jakie daje nam czas. Dustin Thao stworzył opowieść, która zapada w pamięć i przypomina nam, jak cenne są nasze relacje i jak ważne jest docenianie chwil, które mamy.

Tytuł: Z tej strony Sam
Tytuł oryginału: You’ve Reached Sam
Autor: Dustin Thao
Gatunek: young adult, literatura młodzieżowa
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data wydania: 07-02-2023
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka ze szkrzydekami
Tłumaczenie: Magdalena Moltzan-Małkowska
Cena rynkowa: 44,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Blog książkowy -Greckie wakacje - Klaudia Paź - zaczytanyksiazkoholik.pl

Pełna uroku komedia romantyczna – „Greckie wakacje”, Klaudia Paź

Książka „Greckie wakacje” autorstwa Klaudii Paź to lekka i zabawna komedia romantyczna, która jednocześnie skłania do refleksji nad miłością i spełnianiem marzeń. Po przeczytaniu tej powieści czułam się rozbawiona, ale również zachęcona do przemyśleń na temat relacji międzyludzkich i tego, jak spełniać swoje pragnienia.


Blog książkowy - Podsumowanie czytelnicze – maj 2023 - zaczytanyksiazkoholik.pl

Podsumowanie czytelnicze – maj 2023

Aby tradycji stało się zadość … Poniżej przedstawiam Wam podsumowanie tego, jakie książki udało mi się zrecenzować w maju. Zawsze staram się dobierać lekturę w taki sposób, aby czytanie sprawiało mi przyjemność a po przeczytaniu danej książki, żeby zostało coś w głowie. Mam nadzieję, że i tym razem udało mi się Was czymś zainteresować. „Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.” – A. de Saint-Exupery, „Mały Książę”.