Czerń gotyku - Ewelina Palian-Kobiela - zaczytanyksiazkoholik.pl

Cena, jaką jesteśmy w stanie zapłacić za pragnienia? – „Czerń gotyku”, Ewelina Palian-Kobiela


„Czerń gotyku” autorstwa Eweliny Palian-Kobiela to niczym podróż w czasie, w której to podróży towarzyszyłam nieustraszonemu poszukiwaczowi przygód, Adamowi Rosie. Adam prowadził mnie przez epoki, kontynenty, miejsca, jedne bardziej interesujące od drugich.

Akcja powieści toczy się w 1930 r. Adam po śmierci ojca postanawia pojechać na jakiś czas do stryja i zamieszkać w Dworze Róży. Pewnego razu podczas spaceru znajduje flakon z pompką, poprzez który to zostaje wprowadzony w nieznany sobie świat, a dziwne rzeczy, które dzieją się u stryja na strychu, tylko zwiększają ciekawość mężczyzny. Początkowo nie jest świadomy tego, co go czego.

Adam dąży do spełnienia swoich pragnień, a dwie kobiety wplątują go w intrygi, otwierając przed nim bramy chaosu i podróży w czasie. To wątki czasowe nadają historii niepowtarzalny charakter, pozwalając nam przemierzać kontynenty, epoki i różnorodne miejsca. To prawdziwie epicka odyseja, w której bohater nie tylko styka się z legendarnymi postaciami takimi jak: Borut, elfy, syrena, homunkulus, bazyliszki, gnomy czy gryfy, ale również odkrywa zupełnie nowe krainy, stawiając czoła magicznym stworzeniom.

Jednak, jak to często bywa w życiu, miłość i chciwość stają się zarówno źródłem radości, jak i cierpienia bohatera. Adam Rosa, mimo swojej nieustraszoności, nie jest wyjątkiem. Sam o sobie mawiał, że najwyraźniej ma za mało wyobraźni, by przewidzieć skutki własnych działań, często drastycznych. Jego decyzje prowadzą go przez ciemne zakamarki ludzkiej duszy, a konsekwencje tych wyborów stają się coraz bardziej nieuchronne. Im dalej brniemy w powieść, tym natrafiamy na znaczenie tytułowej Czerni gotyku, i tego, co w sobie skrywa.

W niebie… A co myślałeś… Znałeś Lucyfera, więc musiałeś przypuszczać, iż niebo również istnieje… Gabriel niedługo zjawi się u ciebie z wizytą.

Wraz z bohaterem doświadczałam emocji, które towarzyszyły mu w tej pełnej napięcia podróży. Nie ukrywam, iż Adam Rosa w moich oczach jawił się jako osoba zbyt łatwo wchodząca z butami w nie swoje sprawy. Przez pierwsze dwadzieścia kilka stron nie poczułam się odpowiednio wciągnięta w opowieść, zmieniło się to w momencie, kiedy na arenę wstąpił Lucyfer a wraz z nim kraina Orden i wciągnęłam się w historię na dobre.

„Czerń gotyku” to nie tylko powieść historyczna czy fantasy, ale również refleksja nad naturą ludzką i ceną, jaką jesteśmy w stanie zapłacić za pragnienia. „Czerń gotyku” bez wątpienia, to powieść, która wciągnie czytelnika w wir emocji i niezapomnianych przygód.

Tytuł: Czerń gotyku
Autor: Ewelina Palian-Kobiela
Gatunek: fantasy, fantastyka
Wydawnictwo Nowoczesne
Data wydania: 13-09-2023
Ilość stron: 185
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 35,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Ropa i krew, Bradley Hope, Justin Scheck, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ropa i krew”, Bradley Hope, Justin Scheck

Rekonstrukcja konfliktów na szczytach władzy w Arabii Saudyjskiej pokazuje, że polityka może być bardziej fascynująca niż „Gra o Tron”. Walka o sukcesję w Arabii Saudyjskiej wyłania charyzmatycznego księcia koronnego Muhammada ibn Salmana, znanego również jako MBS, który wydaje się przywódcą nowoczesnym i otwartym na reformy społeczno-gospodarcze. To jednak tylko pozory.


Być jak konduktor, Przemysław Brych, zaczytanyksiazkoholiik.pl

„Być jak konduktor”, Przemysław Brych

W krótkich utrzymanych w rytmie stukotu kół pociągu relacjach, jak w kalejdoskopie oglądamy zalety, sekrety i meandry codziennej służby konduktorskiej w pociągach osobowych na Śląsku. Obserwujemy pasażerów, śledzimy całkiem zwyczajnie, śmieszne, niepokojące lub codzienne zdarzenia na trasie z udziałem podróżnych. Z drugiej strony, oczami konduktora patrzymy na trud codziennej kolejarskiej służby