Pasożyt-Alicja Horn-Zaczytanyksiazkoholik.pl

Alicja Horn w dniu premiery ze swoją najnowszą powieścią pt. „Pasożyt”


„Pasożyt” to kontynuacja thrillera medycznego pt. „Wyleczeni” napisanego przez lekarza, Alicję Horn. Bohaterką powieści jest młoda lekarka Marta Wolska pracująca w Warszawskim Szpitalu Klinicznym. Marta należy do wyleczonych, czyli grupy osób, która z uwagi na opieszałość sądów, wymiaru sprawiedliwości eliminują niebezpiecznych przestępców. Wielu z tych przestępców miało procesy i siedziało w więzieniach, ale za dobre sprawowanie wychodzili na wolność i byli jeszcze gorsi. Zwyrodnialcy, sadyści, nie da się ich zresocjalizować.

Zrób rachunek sumienia, zanim trafisz do szpitala.

Do Szpitala trafia Daniel Schulz. Nie boi się umarłych, a tym bardziej żywych. To ludzie boją się jego, dlatego też został przykuty do łóżka. Z uwagi na silną reakcję alergiczną pielęgniarki były zmuszone, dawkować mu steryd do nosa. Nie robiły tego z przyjemnością, ale on z przyjemnością je wąchał, kiedy się nad nim pochylały. Na koncie miał czternaście brutalnych gwałtów, dwie z tych kobiet zmarły. W więzieniu cierpiał na gorączkę oraz powracające bóle głowy – w taki o to sposób znalazł się na oddziale zakaźnym, na którym pracowała Marta. Wcześniejsze wydarzenia zbliżyły Martę oraz Michała Łazowskiego, komisarza policji, z którym wspólnie rozwiązywali sprawy.

Czytając, oprócz osobliwych metod morderstw poznajemy również sekrety firm farmaceutycznych, które za wszelką cenę chcą refundacji danych leków. Dlaczego siłą na to nalegają? Jaki mają w tym interes? Co z tym wspólnego mają sexworkerki oraz chemsex? Jak daleko firma farmaceutyczna jest w stanie się posunąć dla osiągnięcia własnych celów? Co oznacza tajemnicza nazwa Naegleria fowleri czy Plazmafereza? Autorka bez ogródek pokazuje jakimi zasadami rządzi szpitalny świat. Dotarcie do informacji dotyczących śmierci jej rodziców, zmieniają całkowicie ich obraz w jej głowie. Niezmiernie się cieszę, że Alicja Horn kontynuowała „Wyleczonych”, niejednokrotnie się zdarza, że autorzy tego nie robią. Również w tej części thriller medyczny został połączony z powieścią obyczajową. Książkę czyta się lekko i przyjemnie pozwalając się wciągać w kolejne intrygi i przekręty świata szpitalnego. Jeśli lubicie czytać książki, które wciągają, są intrygujące i do końca trzymają w napięciu, to „Pasożyt” powinien okazać się lekturą idealną.

Tytuł: Pasożyt
Autor: Alicja Horn
Gatunek: thriller, thriller medyczny, kryminał, powieść obyczajowa
Wydawnictwo: Faros Proza
Data wydania: 30-06-2022
Ilość stron: 326
Oprawa: miękka, ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Z dala od świateł, Tana French, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Z dala od świateł”, Tana French

Najnowsza powieść pierwszej damy irlandzkiego kryminału. Nominowana do Goodreads Choice Awards 2020. Mała miejscowość w małym kraju. Żaden z jej mieszkańców nie jest taki, jaki się wydaje. Trudno rozpoznać, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Zwłaszcza jeśli się jest outsiderem.


„Rudowłosa ze Starych Babic”, Janusz Niżyński

Mała podwarszawska gmina pokazana w krzywym zwierciadle. Starobabicka, wiejska elita biznesu i intelektu, a wśród tego grona ona: młoda, ambitna dziewczyna o przezwisku „Chmurka”. Czego szuka na wsi piękna Rudowłosa? Dlaczego nie może uwolnić się od toksycznej rodziny, do której rzucił ją los? Czy ma jakąś szansę wyrwać się z roli Kopciuszka