Dziewczyna w drugim rzędzie, Aurelia Blancard zaczytanyksiazkoholik.pl

Powieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami – „Dziewczyna w drugim rzędzie”, Aurelia Blancard


„Gdy przeszłość nie daje o sobie zapomnieć…” Aurelia Blancard ze swoją drugą powieścią.

Cathy, paryska dziennikarka cudem wybłagała u szefa wyjazd w rodzinne strony, aby opisać sprawę zabójstwa dawnej koleżanki z klasy, Samanty. W Paryżu wydawało jej się, że sobie poradzi. Wystarczyło wrócić do Beaufort, żeby głos, jak dawniej uwiązł jej w gardle. Jak sobie poradzi podczas rozmów z rodziną i znajomymi nieżyjącej dziewczyny? W klasie Cathy była szarą myszką, nie każdy ją pamięta. Samanta to jej całkowite przeciwieństwo, pomocna, udzielająca się w życiu szkoły uczennica, która skrywała pewne tajemnice. Czy dziennikarka poradzi sobie ze słabościami i przeszłością i dostarczy szefowi artykuł, z którego wszyscy dowiedzą się prawdy o zabójstwie i jednocześnie który pozwoli jej osiągnąć sukces?

Wybrańcy bogów umierają młodo. A stare zrzędy latami zatruwają ludziom życie.

W tym samym czasie pod Beaufort, Vincet, dawny kolega z tej samej klasy co Cathy i Samanta przeprowadza się wraz z żoną Lidią do nowego, wynajętego od starego kolegi domu. Lidia nie czuje się tam dobrze. Problemem są m.in. stada gołębi przesiadujące na domu naprzeciwko i tym samym zatruwające ich życie, gdyż co jakiś czas znajduje martwe ptaki pod własnymi oknami. W dodatku ma przeczucie, że pod ich nieobecność ktoś zakrada się do domu.

Czy łączy te dwie niby z pozoru różne sprawy?

… – Nadal nie rozumiem, dlaczego pan mi to opowiada.
– Bo wydaje mi się, Lidio, że wiem o twoim mężu więcej niż ty.

Czytając książkę, zastanawiałam się w jaki sposób, te dwie niby z pozoru różne historie są ze sobą połączone. Pomijając miejscowość i to, iż bohaterowie uczęszczali do jednej klasy. Ciekawie rozbudowany wątek z gołębiami, do których nie podejdę już tak jak przed lekturą tej książki. Wcześniejsze losy Lidii zostały opisane w powieści pt. „Uściski”, nie mniej czytając „Dziewczynę w drugim rzędzie”, nie odczułam, jakoby brakowało mi czegoś w fabule i historii tej bohaterki. Jest to powieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. Zawsze zastanawiam się, jak dużo w tego typu historiach jest prawdy a ile fikcji literackiej. Samanta i jej rodzina skrywała tajemnicę, tajemnicę, która zaburzyła całokształt jej osoby, a każdy, kto znał dziewczynę, nie mógł uwierzyć w prawdę. Powieść wciąga i z niecierpliwością dziecka czekałam na jej finał. Jeśli lubicie literaturę z gatunku kryminału, to bez wątpienia ta książka powinna przypaść Wam do gustu.Tytuł: Dziewczyna w drugim rzędzie
Autor: Aurelia Blancard
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 29-06-2021
Ilość stron: 376
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Most trzech czasów", Karolina Wiaczewska

„Most trzech czasów”, Karolina Wiaczewska

Losy dwóch rodzin zamieszkujących kresy dawnej Rzeczpospolitej zostają brutalnie zaburzone wybuchem wojny. Przesycony magią i spokojem krajobraz Nowo-Święcian oraz Wilna – gwałtownie przestaje istnieć. Wojna staje się nie tylko polem wielkich bitew, ale także sprawdzianem człowieczeństwa…


Mistyfikator, Joanna Parasiewicz, zaczytanyksiazkoholik.pl

Podróż w czasie – „Mistyfikator” autorstwa Joanny Parasiewicz

Joanna Parasiewcz w swojej powieści przenosi nas do lat 20. XX wieku. Poznajemy ówczesny, wielobarwny Lwów oraz Berlin. Głównym bohaterem jest Wiktor Fogel, syn lokalnego szaleńca, jak również albinos, czyli odmieniec. Ludzie z niego drwili, wyśmiewali się. Wychowywała go babka, po tym jak ojciec chłopaka załamał się nerwowo a matka odeszła do innego mężczyzny.