Chłopiec, kret, lis i koń!

Oscar dla filmowej wersji książki „Chłopiec, kret, lis i koń”!


Wspaniała wiadomość dla fanów książkiChłopiec, kret, lis i koń”!

Opowieść o nadziei, odwadze i miłości pokochały miliony czytelników na całym świecie.

Było tylko kwestią czasu, żeby fenomenalnymi pracami Charliego Mackesy’ego zainteresował się przemysł filmowy. Uwielbiana historia o przyjaźni, ożyła dzięki pracy utalentowanych animatorów ze studiów NoneMore i Bad Robot Productions.

Krótkometrażowy film, będący wynikiem ich pracy, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia premierowo wyemitowało BBC. Animacja, która powstała, stała się również pretekstem do wydania książki w nowej szacie graficznej.

Film na podstawie wspaniałej, inspirującej wędrówki trzech przyjaciół, którzy odbywają podróż w poszukiwaniu domu, okazując sobie życzliwość, przyjaźń i wsparcie, uhonorowano najwyższym wyróżnieniem w branży filmowej, przyznając Charliemu Mackesy statuetkę Oscara dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego.

Tekst/ Fot.: Wydawnictwo Albatros


Dodaj komentarz


Czytaj także

Pakt-Anna Potyra-zaczytanyksiazkoholik.pl

Upokorzenie, przekroczenie granic strachu, bólu i wytrzymałości – „Pakt”, Anna Potyra

Paweł, stary przyjaciel komisarza Adama Lorenza powróciwszy z obczyzny, postanowił kupić poniemiecki Pałac i przywrócić mu lata świetności. Dwadzieścia lat temu w tymże majątku znaleziono zwłoki młodej dziewczyny. Obecnie nie ma po tym śladu i nikt nie wraca do tego tematu. Do czasu…


Kraina marzeń-Nicholas Sparks - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Kraina marzeń” autorstwa Nicholasa Sparksa

Nowa powieść mistrza literatury obyczajowej. Przejmująca historia o miłości. A także o tym, że dla spełnienia wielkiego marzenia warto jest zaryzykować wszystko. I o tym, że nie można uciec od własnej przeszłości. Colby Mills marzył o karierze muzyka, dopóki śmierć wujka, u którego się wychowywał, nie zmusiła go do zrezygnowania z tych aspiracji. Teraz prowadzi małą rodzinną farmę w Karolinie Północnej. Chcąc oderwać się od