Chłopiec, kret, lis i koń!

Oscar dla filmowej wersji książki „Chłopiec, kret, lis i koń”!


Wspaniała wiadomość dla fanów książkiChłopiec, kret, lis i koń”!

Opowieść o nadziei, odwadze i miłości pokochały miliony czytelników na całym świecie.

Było tylko kwestią czasu, żeby fenomenalnymi pracami Charliego Mackesy’ego zainteresował się przemysł filmowy. Uwielbiana historia o przyjaźni, ożyła dzięki pracy utalentowanych animatorów ze studiów NoneMore i Bad Robot Productions.

Krótkometrażowy film, będący wynikiem ich pracy, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia premierowo wyemitowało BBC. Animacja, która powstała, stała się również pretekstem do wydania książki w nowej szacie graficznej.

Film na podstawie wspaniałej, inspirującej wędrówki trzech przyjaciół, którzy odbywają podróż w poszukiwaniu domu, okazując sobie życzliwość, przyjaźń i wsparcie, uhonorowano najwyższym wyróżnieniem w branży filmowej, przyznając Charliemu Mackesy statuetkę Oscara dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego.

Tekst/ Fot.: Wydawnictwo Albatros


Dodaj komentarz


Czytaj także

Upiory XX wieku, Joe Hill, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Upiory XX wieku” – książka, która przyniosła Joemu Hillowi sławę

Czternaście opowiadań, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które ukształtowały XX wiek, najbardziej przerażające stulecie w dziejach ludzkości. Historie, które zjeżą Wam włos na głowie i każą Wam prosić o więcej… Jak ta o dziewczynie, młodej, pięknej i… martwej, czekającej


Cisza

Krótka rzecz a cieszy – „Cisza” autorstwa Erlinga Kagge

Czym jest cisza? Gdzie ja odnaleźć? Dlaczego współcześnie jest ważniejsza niż kiedykolwiek dotąd? „Opowieść o tym, dlaczego straciliśmy umiejętność przebywania w ciszy i jak ją odzyskać”.