Chłopiec, kret, lis i koń!

Oscar dla filmowej wersji książki „Chłopiec, kret, lis i koń”!


Wspaniała wiadomość dla fanów książkiChłopiec, kret, lis i koń”!

Opowieść o nadziei, odwadze i miłości pokochały miliony czytelników na całym świecie.

Było tylko kwestią czasu, żeby fenomenalnymi pracami Charliego Mackesy’ego zainteresował się przemysł filmowy. Uwielbiana historia o przyjaźni, ożyła dzięki pracy utalentowanych animatorów ze studiów NoneMore i Bad Robot Productions.

Krótkometrażowy film, będący wynikiem ich pracy, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia premierowo wyemitowało BBC. Animacja, która powstała, stała się również pretekstem do wydania książki w nowej szacie graficznej.

Film na podstawie wspaniałej, inspirującej wędrówki trzech przyjaciół, którzy odbywają podróż w poszukiwaniu domu, okazując sobie życzliwość, przyjaźń i wsparcie, uhonorowano najwyższym wyróżnieniem w branży filmowej, przyznając Charliemu Mackesy statuetkę Oscara dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego.

Tekst/ Fot.: Wydawnictwo Albatros


Dodaj komentarz


Czytaj także

Sekrety Żony Mandaryna

Niezwykle ciekawa – „Pocztówka z Harbinu. Sekrety Żony Mandaryna”

Harbin – miasto w Mandżurii, stolicy chińskiej prowincji Heilongjiang, założone w 1898 w czasie budowy Kolei Wschodniochińskiej przez Adama Szydłowskiego. W Harbinie osiedlali się Polacy zatrudnieni przy budowie, a następnie przy eksploatacji Kolei Wschodniochińskiej.


Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe, Izabela Skrzypiec-Dagnan, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe” autorstwa Izabeli Skrzypiec-Dagnan

Tina Wagner właśnie skończyła trzydzieści lat i czuje, że znalazła się na zakręcie. Pewnego dnia w jej ręce wpadają klucze do domu położonego w Beskidach, w którym ostatnie lata życia spędziła jej ciocia. Janina była aktorką teatralną i osobą wyjątkową – tajemniczą, wyzwoloną, idącą zawsze pod prąd. Tina podejmuje spontaniczną decyzję i wyrusza w podróż na drugi