Chłopiec, kret, lis i koń!

Oscar dla filmowej wersji książki „Chłopiec, kret, lis i koń”!


Wspaniała wiadomość dla fanów książkiChłopiec, kret, lis i koń”!

Opowieść o nadziei, odwadze i miłości pokochały miliony czytelników na całym świecie.

Było tylko kwestią czasu, żeby fenomenalnymi pracami Charliego Mackesy’ego zainteresował się przemysł filmowy. Uwielbiana historia o przyjaźni, ożyła dzięki pracy utalentowanych animatorów ze studiów NoneMore i Bad Robot Productions.

Krótkometrażowy film, będący wynikiem ich pracy, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia premierowo wyemitowało BBC. Animacja, która powstała, stała się również pretekstem do wydania książki w nowej szacie graficznej.

Film na podstawie wspaniałej, inspirującej wędrówki trzech przyjaciół, którzy odbywają podróż w poszukiwaniu domu, okazując sobie życzliwość, przyjaźń i wsparcie, uhonorowano najwyższym wyróżnieniem w branży filmowej, przyznając Charliemu Mackesy statuetkę Oscara dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego.

Tekst/ Fot.: Wydawnictwo Albatros


Dodaj komentarz


Czytaj także

Głodna Góra, Jola M. Mroszczyk, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Głodna Góra”, Jola M. Mroszczyk

Życie w otoczeniu gór Caha płynie swoim rytmem. Przyroda olśniewa, a roztaczające się piękno wpływa na życie mieszkających tu ludzi. Mimo trudnej przeszłości i niespełnionych marzeń Maks i Elen odnajdują swoje miejsce na ziemi, stając się dla siebie wsparciem. Głodna Góra jest także celem rodzinnej wyprawy Richarda, jego żony i dzieci. Zatrzymują się w domu braci O’Sullivan. Jakie tajemnice odkryje przed nimi okolica?


Po dwóch stronach

Niesamowita powieść historyczna – „Po dwóch stronach”, Wilbur Smith, David Churchill

„Po dwóch stronach” to kontynuacja powieści „Łzy wojny”. Jest to opowieść o losach Saffron Courtney oraz Gerharda von Meerbach. Poznali się… no właśnie. Saffy w okresie noworocznym przejechała pół Europy do przyjaciółki Chessi, która poinformowała ją, że spodziewa się oświadczyn swojego ukochanego.