Złodziejka

Złodziejka

Autor: Sarah Waters


Opis książki:

Czy wśród brudu i potworności wiktoriańskiego Londynu jest jeszcze miejsce na prawdziwie namiętne uczucie?

Wiktoriańska Anglia, rok 1862. Sue Trinder to córka złodziejki i morderczyni. Mieszka w Londynie, w domu oszusta i pasera, w którym codziennie załatwia się brudne interesy. Pewnego dnia dziewczyna otrzymuje nietypową propozycję – jeśli pomoże tajemniczemu mężczyźnie w uwiedzeniu bogatej sieroty Maud Lilly, otrzyma połowę jej pieniędzy. Gdy się zgadza, trafia do domu wuja Maud – kolekcjonera nader specyficznego gatunku książek. Czeka ją tam wiele niespodzianek, przeszkód… a nawet zakazanych uczuć.

„Oliver Twist” z małym twistem… Waters snuje wciągającą historię, która kryje w sobie co najmniej tyle, ile nam ujawnia.
„The New York Times Book Review”

Od „Złodziejki” nie sposób się oderwać, powieść to wspaniała pod każdym względem, bodaj czy nie najlepsza z tych, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy udało mi się przeczytać. Udowadnia bowiem, że tempo, akcja i pokrętna fabuła nie muszą wcale stawać okoniem do głębi, ambicji artystycznych, świadomej gry z tradycją literacką podjętą przez Waters.
Wojciech Sosnowski, Wirtualna Polska

Sarah Waters (1966) – popularna i wielokrotnie nagradzana brytyjska pisarka, autorka znanych na całym świecie powieści historycznych z wątkami homoerotycznymi. Nakładem wydawnictwa Prószyński Media ukażą się wkrótce wznowienia wszystkich jej książek w nowej szacie graficznej.


Poznaj inne książki

365 dni

365 dni 365 dni

Blanka Lipińska

Ocaleni z potopu

Ocaleni z potopu Ocaleni z potopu

Erin Hunter

Trędowata

Trędowata Trędowata

Helena Mniszkówna

Rozmowy o życiu, Polsce i religii Rozmowy o życiu, Polsce i religii

Tadeusz Gadacz

Zaginiona siostra. Siedem Sióstr Zaginiona siostra. Siedem Sióstr

Lucinda Riley

Klejnot z Bizancjum

Klejnot z Bizancjum Klejnot z Bizancjum

Weronika Umińska


Dodaj komentarz