Zło w Cmentarnej Górze

Zło w Cmentarnej Górze

Autor: Konrad Chęciński


Opis książki:

„Zło w Cmentarnej Górze”. Zniknął, jakby wpadł wprost do samego piekła…

Cmentarna Gór– niewielka wieś ukryta pośród lasów  nie cieszy się dobrą opinią. Zagadkowe zaginięcia, seria samobójstw, konflikty sięgające jeszcze czasów Żołnierzy Wyklętych, tajemniczy kult słowiańskiej pramatki… To tylko niektóre z niezwykłych wydarzeń, które miały tam miejsce.

Kiedy więc dwa dni przed świętami Bożego Narodzenia do lokalnego komisariatu spływa zgłoszenie o zaginięciu starszego mieszkańca tej wsi, sprawą zajmuje się sam szef posterunku – podinspektor Nikifor Poradecki. Wkracza w sam środek zimowej zawieruchy. Nie wie jeszcze, że zaginięcie to dopiero początek, a niepozorna wieś skrywa wiele tajemnic… 

Czy wszystkie samobójstwa i zniknięcia to tylko nieszczęśliwe zbiegi okoliczności czy niekończąca się seria zbrodni doskonałych? Co wspólnego ma z tym wiejski głupek, lokalna piękność i tajemniczy kult, który rozwinął się pod nosem mieszkańców? Czy to możliwe, że Cmentarna Góra to siedlisko samego Diabła, który chodzi po niej nocą i zabija ludzi?

Konrad Chęciński – nauczyciel języka angielskiego z wieloletnim stażem, wicedyrektor w I LO w Piotrkowie Trybunalskim, jednej z najstarszych szkół w Polsce. Pasjonat literatury brytyjskiej (nie tylko kryminałów). Wielbiciel twórczości Joyce’a, Becketta oraz sióstr Brontë. Miłośnik filmów o Jamesie Bondzie i wycieczek rowerowych. Zło w Cmentarnej Górze jest jego pierwszą książką.


Poznaj inne książki

Ludzie cienia

Ludzie cienia Ludzie cienia

Graham Masterton

Dziwne losy Jane Eyre

Dziwne losy Jane Eyre Dziwne losy Jane Eyre

Charlotte Brontë

Jak cię zabić kochanie

Jak cię zabić kochanie Jak cię zabić kochanie

Alek Rogoziński

Mosiężny rak znika

Mosiężny rak znika Mosiężny rak znika

Marta Wiktoria Trojanowska

Ścieżka Kruczej Łapy, serce wojownika

Serce wojownika Serce wojownika

Erin Hunter

Filozofia nowożytna Filozofia nowożytna

Jacek Migasiński


Dodaj komentarz