Zbuduj swój dom wokół mojego ciała

Zbuduj swój dom wokół mojego ciała

Autor: Violet Kupersmith


Opis książki:

Powieść „Zbuduj swój dom wokół mojego ciała” została uznana przez  „The New York Times” i „Kirkus” za jedną z najlepszych książek 2021 roku,  znalazła się w finale 2021 First Novel Prize, jest określana jako „fantastyczna” („The Sunday Times”), „ robiąca ogromne wrażenie” („The Guardian”), „genialna” (Madeline Miller, autorka „ Kirke”). 

Jest to niezwykła opowieść, obejmująca pół wieku historii Wietnamu, w której zacierają się granice między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. 

Dwie wietnamskie kobiety znikają w odstępie dziesięcioleci. Jednak ich losy są ze sobą bardziej powiązane, niż mogłoby się wydawać. 

1986: Nastoletnia córka bogatej wietnamskiej rodziny gubi drogę na opuszczonej plantacji kauczuku, uciekając przed wściekłym ojcem. Znika na zawsze. 

2011: Winnie, pół Amerykanka, pół Wietnamka, opuszcza Amerykę i przyjeżdża do Wietnamu, aby odnaleźć powiązanie ze swoimi korzeniami. Czuje, że jej życie nie jest o wiele pełniejsze niż walizka, w której ma zaledwie kilka ubrań. Nie pasuje do swojej rodziny, dlatego postanawia poszukać szczęścia w kraju ojca. Pewnego dnia znika.

Long, Tang i Bihn to trójka przyjaciół z dzieciństwa, których łączy gęsta sieć tajemnic i wzajemnie wykluczających się uczuć. 

​​Stulecie historii i folkloru Wietnamu ożywa w tej niezwykłej historii, która zagłębia się w przed- i postkolonialną historię Wietnamu. Po części opowieści o zemście, a po części o duchach – jest to podróż w czasie, w której każda kolejna postać przybliża nas o krok do zrozumienia, co ich wszystkich łączy.


Poznaj inne książki

Moje łatwe głoski

Moje łatwe głoski Moje łatwe głoski

Elżbieta Śnieżkowska-Bielak

Święty zdrajca

Święty zdrajca Święty zdrajca

Marcin Kaczmarczyk

Edukacja jako relacja

Edukacja jako relacja Edukacja jako relacja

Agnieszka Guzik (red. nauk.)

Od Auschwitz do Ameryki. Niezwykła historia polskiego pływaka

Od Auschwitz do Ameryki. Niezwykła historia polskiego pływaka Od Auschwitz do Ameryki. Niezwykła historia polskiego pływaka

Katrina Shawver

Kraina Niewidzialnego Dobra

Kraina Niewidzialnego Dobra Kraina Niewidzialnego Dobra

Agnieszka Żukowska

Perfect on paper

Perfect on paper Perfect on paper

Sophie Gonzales


Dodaj komentarz