Wrzaski

Wrzaski

Autor: Tomasz Maruszewski


Opis książki:

„Wrzaski” to wstrząsająca opowieść o wykluczeniu i wstydzie.

Dwuletnia Karolinka jest dla swojego ojca całym światem. Jednak Adam ma tajemnicę: skrawki życia, które próbuje wieść po kryjomu. Gdy jego sekret wychodzi na jaw, staje przed wyborem niemożliwym do dokonania. Ucieka na oślep, by w nowym miejscu stawić czoła samotności i tęsknocie oraz zawalczyć o własną godność. Jego podróż i walka niespodziewanie przybierają mistyczny wymiar. Podobnie jak niepozorne plamy na murze – niektórzy widzą w nich twarz Chrystusa. A czy mogą się okazać obrazem nas samych?

Wrzaski są zwierciadłem, w którym przegląda się polskie społeczeństwo lat 90. – i nie tylko. Bo mimo upływu czasu zmieniło się niewiele, a pewne problemy wciąż wymagają przepracowania. Miłość, cierpienie i ofiara są w tej historii organicznie splecione, zmuszają czytelnika do dokonania rachunku sumienia oraz weryfikacji postaw wobec innych.

To najprawdopodobniej najbardziej poruszająca książka o miłości, jaką czytaliście. O miłości tęczowej, rodzicielskiej, małżeńskiej, a także tej kierowanej do wewnątrz. Miłości utraconej, czasem spełnionej, często toksycznej. To historia, która ma siłę kruszenia serc jak niezapomniana Tajemnica Brokeback Mountain.


Poznaj inne książki

Żarliwa dusza

Żarliwa dusza Żarliwa dusza

Bree Barton

Niesamowita podróż Tobiasza

Niesamowita podróż Tobiasza Niesamowita podróż Tobiasza

Radek Żydonik

Kłamstwa, wszędzie kłamstwa

Kłamstwa, wszędzie kłamstwa Kłamstwa, wszędzie kłamstwa

Adele Parks

33 Żydów, którzy wpłynęli na losy świata. Od Mojżesza do Kevina Mitnicka

33 Żydów, którzy wpłynęli na losy świata. Od Mojżesza do Kevina Mitnicka 33 Żydów, którzy wpłynęli na losy świata. Od Mojżesza do Kevina Mitnicka

Przemysław Słowiński

Pakt

Pakt Pakt

Anna Potyra

Świt

Świt Świt

Erin Hunter


Dodaj komentarz